bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

ТОП-12 ситуацій, коли варто відмовитися від волонтерування

Волонтерство – важливий спосіб зробити внесок у розвиток суспільства, допомогти людям та набути нових навичок. Однак, підтримуючи інших, важливо тверезо оцінювати власні сили, щоб не «згоріти» самому. Не маючи на меті відвернути читачів від волонтерства, розглянемо випадки, коли від громадської активності краще відмовитися, відкласти її або змінити вид діяльності.

1. Не варто волонтерувати, якщо ви не зможете виділити на це необхідний час. Коли ви відсутні у важливий момент, інші волонтери змушені  виконувати додаткову роботу, а створений план летить шкереберть. Краще взагалі не брати на себе зобов’язань, ніж не виконати їх і підвести інших.

2. Відмовтеся, якщо ваш графік уже перевантажений громадською діяльністю. Не варто хапатися за все одразу, брати на себе більше обов’язків, навіть якщо вас про це просять. Натомість повідомте товаришам про свій насичений графік і скажіть, що готові допомогти згодом, коли завершите поточні справи.

3. Уникайте тих різновидів громадської активності, що не відповідають вашому характеру або темпераменту. Не ставайте волонтером-медиком, якщо втрачаєте свідомість від виду крові. Краще розкажіть іншим про свої інтереси та навички, щоб разом обрати ту діяльність, яка найкраще вам підійде. Набагато продуктивніше робити кілька годин те, що подобається, ніж працювати тривалий час над «не своїм» ділом.

4. Обережно підходьте до справ, які можуть бути пов’язані з болючими для вас питаннями. Переконайтеся, що особисті проблеми не перешкоджатимуть громадській діяльності, а вона, в свою чергу, не викличе болісних для вас переживань. Наприклад, якщо ви постраждали від насильства і хочете допомогти іншим його жертвам, упевніться, що впораєтеся з емоціями, які може викликати цей вид волонтерства.

5. Усвідомте, що в певних життєвих ситуаціях громадську активність краще відкласти. Смерть близької людини, іспити, хвороба, народження дитини – ці події потребують  багато емоцій, сил та часу. Інколи волонтерство є розрадою у складний період, але вмійте упізнати моменти, коли допомога необхідна вам самим. Ви краще підтримаєте інших, якщо спершу допоможете собі.

6. Не ставайте активістом тільки тому, що ним став ваш друг. Те, чим ви займаєтеся як волонтер,  має щиро цікавити вас. Прийшовши в громадську діяльність тільки «за компанію», ви ризикуєте відчути відразу до волонтерства чи навіть до самої «компанії». Якщо вже так сталося, скажіть товаришам, що підтримуєте їх, але хочете займатися іншою справою.

7. До волонтерства не можна примушувати. Часто люди висувають інших на посади, які не хочуть займати самі. Також часто трапляються ситуації «без мене мене обрали».  Якщо це відбувається з вами і ви присутні на обговоренні, голосно й чітко відмовтеся, пояснивши причини. Якщо на «виборах» вас не було, викладіть ці причини в листі.

8. З пересторогою ставтеся до організацій, що перевантажують волонтерів обов’язками. Якщо вам здається, що від добровільних помічників вимагають забагато, скажіть, що подібна робота має оплачуватися.

9. Переконайтеся, що громадська діяльність вам не шкодить – не забирає весь ваш вільний час, енергію, фінанси, настрій.  Якщо маєте гроші, але не маєте часу, пожертвуйте гроші. Є час, але немає грошей, присвятіть свій час. Якщо немає ні того, ні іншого, допоможіть в інший спосіб. Так, можете повідомити друзів або місцеві ЗМІ про волонтерські ініціативи – це також чудовий спосіб громадської активності, який часто недооцінюють. Визнання, увага та підтримка з боку спільноти є дуже важливими для волонтерів.

10. Не ставте під загрозу власну безпеку. Коли становище або завдання здається вам ризикованим, зв’яжіться з відповідальною особою та попросіть про допомогу. Наприклад, супроводити вас, якщо доводиться йти у незнайому частину міста вночі. Якщо домовитися про захист не виходить, маєте повне право відмовитися від участі.

11. З обережністю ставтеся до організацій, волонтерство в яких вимагає грошового внеску, особливо, якщо грошей у вас обмаль. Є достойні безкоштовні ініціативи. 

12. Якщо вам не вистачає грошей на прожиття, то вам самим потрібна допомога. Деякі люди радше стануть волонтерами, ніж працюватимуть – це чудовий вибір, але якщо через це ваша родина збанкрутує, він просто неприйнятний.

За матеріалами bhumi.org.in

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 9  - Нi  

Коментарі

Хренова Вікторія    2946 днів тому   #  

хороший матеріал! Дійсно, говорячи про волонтерство, не слід забувати про своє власне життя.

  •   Пiдписатися на новi
Ігор Алексєєв   2937 днів тому   #  

Я полюбляю казати, що громадське або політичне життя найліпше ґрунтувати на трьох засадах:
1. Компетенція, а із неї слідуватиме
2. Вигода для кожного учасника, із котрої слідуватиме
3. Усезагальність, або принаймні привабливість для багатьох.
Дотримання правил, описаних тут, дуже глибоко кореспондуються із моїми принципами. Дякую за чудову статтю.

  •   Пiдписатися на новi
Сумщенко Ірина   2855 днів тому   #  

Суперважливий матеріал!!Роздрукувати і повісити в офісі!!!!Клас!!

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.