bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз


+ Пiдписатися

Можно уделить внимание местной демократии   

Кто был в Штатах, возможно обращал внимание на некоторые свойства жителей в маленьких городках, а именно их НЕинтерес к тому что происходи вне их улицы или города. Может это и плохо, что их не интересуют политические вопросы на национальном уровне, а тем более за рубежом. Но зато, все что касается улиц, освещения, школ и местного бюджета - очень важно. И вроде как неплохо живут. Качество жизни точно выше чем у нас. А у нас с точностью. наоборот. Любого жителя самого дальнего городка в три часа ночи будите, и спрашиваете про политические новости в Киеве. Не гарантирую точность, но очень убедительные комментарии получите всегда. Причем независимо от политической стороны. Но попробуй те спросить его про то, почему так убого выглядит городок, социальные учреждения, как местный бюджет распределяется. Можете не ждать ответа. Это скучный вопрос. Так вот, если что то не так получилось сейчас с демократией на национальном уровне, то ничто не мешает строить местную демократию. Результаты будут очень ощущаемые для жизни людей. В том числе, чтоб понять для чего им нужна гражданская свобода и ее цена.А там гляди и на национальном уровне станет больше качественной демократии. :)

Коментарі

Олексій Кубарь   5153 дні тому   #  

Полностью согласен, но нужен инструмент построения демократии на локальном уровне. Первый такой инструмент я увидел в проекте "Місцевий розвиток орієнтований на громаду". Суть проекта до боли проста: на уровне сел / поселков на общих сборах жителей выделяют приоритетные проблемы громады и создают актив, который в последствии трансформируется в организацию громады (общественную организацию). После этого организация громады разрабатывает микропроект и получает до 10 тыс. $ на условиях софинансирования 50/50, далее выполняет проект, отчитывается получает следующий транш (классическая грантовая схема).
Примечательными в данном подходе являются три момента: жители обязательно должны внести свой финансовый вклад (не менее 5%), организация громад должна быть зарегистрирована согласно укр. законодательства и пунктуально выполнять требования по отчетности, организация громады должна продемонстрировать умение привлечь еще 45% финансовых ресурсов для выполнения микропроекта (без разницы из каких источников - бюджеты, спонсоры ..).

  •   Пiдписатися на новi
Олексій Кубарь   5153 дні тому   #  

Все элементарно просто, но как показывает практика наши громады в селах и поселках не умеют элементарного - читать писать, слушать, говорить!
В итоге такой нехитрой схемой выполняется важнейшая образовательная я бы даже сказал воспитательная функция! Которую наше государство упорно игнорирует оставляя самосознание громад на уровне 90-х.

  •   Пiдписатися на новi
Тетяна Яцків   5150 днів тому   #  

Вивчати як живуть і чим цікавляться жителі США також доводилось. Справді, вони мало цікавляться тим, що відбувається "під носом", а тим, що подають медіа і громадські організації. Водночас потрібно брати також до уваги історію створення самих штатів, вони формувались на основі того, що там формували та творили демократичне управління ті, які були невдоволені порядками у тогочасній Європі, на жаль, українці не можуть позбавитись "багажа" історії розуміння "підневільного коліщатка" держави, тому можна сказати, що сьогодні "демократичне управління" творять в нашій державі організації громадського сектору, активні мешканці місцевих громад, можливо і не все вдається, але можливо, колись наші внуки теж будуть не задумуватись про це, бо все буде гаразд.

  •   Пiдписатися на новi
Тетяна Яцків   5150 днів тому   #  

Ще один приклад про американське життя. Коли ми жили у host family, родині, яка нас приймала у США, ми з подругою придбали відеокамеру в одному з магазинів, коли приїхали додому – вона не працює. Ви б тільки бачили, що творилось удома, американка та її чоловік бігали по будинку і брались за голову, ми уже подумали, що коли вона взялась за телефон, буде телефонувати самому Президенту. Для них, як вони казали, - це неординарний випадок, такого не може бути! І це при тому, що вони явно не знають, який закон визначає права споживачів, мабуть, не знають, усіх цих тонкощів, які наприклад, для захисту мають знати українці, щоб назад віддати неякісний товар (а тобі кажуть – спочатку має бути експертиза), вони відчувають, що їх права порушено, і це в «крові» американця, а не у обширних правових знаннях, водночас система захисту права працює таким чином, що це все знати їм і не потрібно.

  •   Пiдписатися на новi
Тетяна Яцків   5150 днів тому   #  

А що у магазині творилося – продавці бігали сюди-туди. Щодо камери, все обійшлось, у магазинах США продають із розрядженою батареєю, так що було потрібно підзарядити, але за турботи подарунки від магазину почали пропонувати. Цікавою була аналогія, яку провела голова невеликого села в Україні, яка стажувалась в США та проживала у сім’ї також. Вона розповіла, що уже місяць купила холодильник, який не працює, а майстру по гарантії важко і вартісно доїхати до того села, і напевно їй самій доведеться новий холодильник вести на ремонт. Та після цієї ситуації в іншій країні вирішила подумати, як захистити свої права.

  •   Пiдписатися на новi
Айдер Сеитосманов   5150 днів тому   #  

Основа конструирования "местной демократии" - система местного самоуправления. Она имеет почти все нормативные возможности. Другое дело, что нужно ее "оживить". Пока еще местное самоуправление больше похоже на местные администрации (в части общественного участия жителей). Конечно такие проекты, как МРГ. ДисПро и т.д. помогают вовлечению громад. Вместе с тем. чтоб получился качественный сдвиг в менталитете нужно много работать. Механизм общественного участия должен непрерывно совершенствоваться. С этим можно поработать. Все согласны, что люди должны быть граждански активны, сознательны в решении общественно полезных дел. Поэтому этот фактор объединяет громаду.

  •   Пiдписатися на новi
Володимир Кравченко   5145 днів тому   #  

демократія, коли в країні захищені малозабезпечені верстви населення...
+свобода слова...?

  •   Пiдписатися на новi
Олексій Кубарь   5145 днів тому   #  

А ще демократія коли пересічні громадяни мають можливість впливати на важливі для громади рішення та використовують цю можливість. Проекти ДІСПРО та "Місцевий розвиток орієнтований на громади" сприяють цьому.

  •   Пiдписатися на новi
Володимир Кравченко   5145 днів тому   #  

коли на Україні зрозуміють, що більше нічого не треба додавати і придумувать до зазначеного виразу...
то демократія буде і на Україні...

  •   Пiдписатися на новi
Володимир Купрій   5144 дні тому   #  

Демократія - це не коли захищені малозабезпечені верстви населення, шановний Володимире Кравченко, а коли ці верстви здатні встати на захист своїх прав, обєднавшись при цьому, і вимагати від Уряду і місцевої влади вжити всіх необхідних заходів для того, щоб нормально заробляти цим верствам собі на життя (а не вимагати чергових пільг та шарових послуг). Ц е коли названі верстви здатні не загроші чи "послуги аля "майдан під ключ" предявити чіткі вимоги до влади та примусити її відповідати за свої вчиники.

  •   Пiдписатися на новi
Володимир Кравченко   5143 дні тому   #  

я колись читав лебідь. рак та щука...
перечитайте там все це є...

  •   Пiдписатися на новi
Олексій Кубарь   5143 дні тому   #  

Ви пане Володимире (Кравченко) якось шарадами висловлюєте свою точку зору. Скажіть яким чином прийти до вашої моделі демократії? Як можна посприяти тому щоб були захищені малозабезпечені верстви населення… +свобода слова…? Бо Крилов не розповів в своїй басні про тих хто сидить у тому возі та взагалі нічого не робить.

  •   Пiдписатися на новi
Володимир Кравченко   5143 дні тому   #  

це не моя точка зору...
дивись википедию...

  •   Пiдписатися на новi
Олексій Кубарь   5143 дні тому   #  

Демокра́тія ( з грец. демос+кратія=народ+влада=влада народу) — форма правління в державі, при якій єдиним легітимним джерелом влади в державі визнається її народ. При цьому управління державою здійснюється народом або безпосередньо (пряма демократія), або опосередковано, через обираних представників (представницька демократія). - це з вікіпедії

  •   Пiдписатися на новi
Айдер Сеитосманов   5143 дні тому   #  

Проблема в том, что если "пробуксовывает" прямая демократия, более применимая на местном уровне, и соотвественно более влияющая на формирование институтов и процессов гражданского общества, то соотвественно и представительская демократия не имеет качества. В Украине, есть проблемы на уровне прямой демократии. Это видно из того, что например, ГО в Украине регистируются много, но работают10% (данные ТЦК), а например ОСН, ОСМД (или кооперативы) на порядки меньше. Но ссозданная по всем правилам ОСН имеет более высокий уровнь репрезентативности, и соотвественно влияние на развитие местной демократии, чем ГО. Причина- в значительной простоте регистрации ГО, чем ОСН. Но на самом деле, эта простота оказывает "медвежью услугу" гражданскому обществу и местной демократии. За 20 независимости практика широких демократических собраний, демократического управления на местном уровне так и не привилась. По прежнему, все "ЗА" и ли вообще игнор. Тем, не менее опыт в Крыму показал, что если однажды громада один раз почувствовала силу своего голоса, то дальше она уже может быть активной. Но ...ее в этом должно поддерживать местное самоуправление.

  •   Пiдписатися на новi
Айдер Сеитосманов   5143 дні тому   #  

Проблема в том, что если "пробуксовывает" прямая демократия, более применимая на местном уровне, и соотвественно более влияющая на формирование институтов и процессов гражданского общества, то соотвественно и представительская демократия не имеет качества. В Украине, есть проблемы на уровне прямой демократии. Это видно из того, что например, ГО в Украине регистируются много, но работают10% (данные ТЦК), а например ОСН, ОСМД (или кооперативы) на порядки меньше. Но ссозданная по всем правилам ОСН имеет более высокий уровнь репрезентативности, и соотвественно влияние на развитие местной демократии, чем ГО. Причина- в значительной простоте регистрации ГО, чем ОСН. Но на самом деле, эта простота оказывает "медвежью услугу" гражданскому обществу и местной демократии. За 20 независимости практика широких демократических собраний, демократического управления на местном уровне так и не привилась. По прежнему, все "ЗА" и ли вообще игнор. Тем, не менее опыт в Крыму показал, что если однажды громада один раз почувствовала силу своего голоса, то дальше она уже может быть активной. Но ...ее в этом должно поддерживать местное самоуправление.

  •   Пiдписатися на новi
Володимир Купрій   5143 дні тому   #  

Проблема не в перевагах тієї чи іншої форми. Десь і сільський схід, що відбувається щонеділі після Служби Божої, буде більш ефективним і впливовим, ніж сотня правильно створених ОСН. Тобто сила місцевої демократії буде проявлятися там, де громада здатна контролювати владу, а влада під "страхом" бути необраною (як один із чинників) буде робити все, щоб грмоада була задоволена якістю життя та ефективністю роботи влади. Досвід роздачі гречки в Києві владою також почав пробуксовувати, коли столиця перетворилася на суцільну помийку

  •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    5142 дні тому   #  

Посол Британії також приділив місце демократії у своєму блозі http://blogs.fco.gov.uk/roller/turnerenglish/entry/can_we_make_convoys_more

  •   Пiдписатися на новi
Володимир Кравченко   5142 дні тому   #  

Прогавили, прогледіли, і хочеться – на Марс
Це сталася трагедія, а ви - зіграли фарс
Отримали Україну без бою і здають без бою
.... б`ються поміж собою
Дивлюся ввечері і вранці, милуюсь депутатським гроном
Яка гармонія і танці, і єдність змій з Лаокооном
Прости мені, мій змучений народе,
Що я мовчу. Дозволь мені мовчати
Бо ж сієш-сієш, а воно не сходе
І тільки змії кубляться й сичать.
Всі проти всіх, усі ні з ким не згодні,
Злість рухає людьми. Але у бік безодні
Компроміси компромати компрадори і примати
Скільки сили треба мати, щоб усе це витримати
Які засиджені скрижалі, яке злиденство зветься шансом
На жаль, уже і в цій державі стаю потроху дисонансом.
Господи, пробач мені моє зухвальство, що я сподіваюсь бути почутою. Дякую.

  •   Пiдписатися на новi
Володимир Кравченко   5142 дні тому   #  

ліна костенко-вірш...

  •   Пiдписатися на новi
Володимир Купрій   5142 дні тому   #  

Ліна Костенко:
"Бо ж сієш-сієш, а воно не сходе"

М. Коцюбинський: "… Пливе в сірі безвісті нудьга, пливе безнадія, і стиха хлипає сум…Чорні думи, горе серця крутяться тут, над головою, висять хмарами, котяться туманом, і чуєш коло себе тихе ридання, немов над умерлим... чи прийде коза до возу? А мабуть, прийде..."

  •   Пiдписатися на новi
Володимир Кравченко   5141 день тому   #  

проблема в сіячах чи в насінні...?

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi


Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.