http://www.bogdanovich.org.ua/2621 грудня 2010 року відбулося засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів Громадської ради при Міністерстві закордонних справ України. Все проходило достатньо організовано. Під час реєстрації надали роздатковий матеріал, що включав список учасників засідання, а також проект повідомлення до представників інститутів громадянського суспільства, про проведення установчих зборів, для розміщення на сайті Міністерства.
Склад ініціативної групи являв собою 60 осіб, з яких 25 – Члени діючої Громадської ради, 31 – представники інститутів громадянського суспільства (до числа яких увійшов і я) та 4 – працівники МЗС України.
Засідання почав проводити представник Міністерства закордонних справ. Сказавши пару вступних слів, перейшов до діла – запропонував зборам обрати Голову ініціативної групи і передати йому головування на засіданні.
Яким було моє здивування, коли першим же самовисуванцем виявився герой попереднього випуску моєї статті – Марієн Ігор Степанович, Голова ВГО «Комітет конституційно-правого контролю України», Голова ініціативної групи з підготовки установчих зборів Громадської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, а також Член Колегії того ж Міністерства. Одразу ж почав розказувати що це достатньо технічна робота, вона йому добре знайома, що він правник, і що мав відношення до написання Постанови КМУ №996 від 03.11.2010. Короче кажучи, це був приблизно той самий текст, який він «видавав» на першому засіданні ініціативної групи у щойно згаданому мною Міністерстві.
Другим кандидатом висунули Тищенко Юлію Анатоліївну, Голову Ради Українського незалежного центру політичних досліджень. Вона створювала враження цілеспрямованої, приємної жінки. Можливо і без досвіду роботи в громадських радах, але з певними організаційними здібностями. Вона навіть мала при собі книжечку з методичними вказівками щодо організації роботи громадських рад.
Ініціативна група віддала два чи три голоси на користь Марієна Ігора Степановича, та всі інші, з шістдесяти, за Тищенко Юлію Анатоліївну.
Після цього, Ігор Степанович втратив будь яку цікавість до засідання, не промовив до самого кінця зборів ані слова, хоча до цього висловлювався, та навіть не приймав участі у голосуванні, при прийнятті рішень. А після офіційного закриття засідання був одним з перших, хто покинув залу, хоча новообрана Голова і попросила усіх затриматись, щоб надати контакти для зв’язку.
По обранні Юлію Анатоліївну Головою ініціативної групи, ми досить швидко затвердили текст повідомлення до інститутів громадянського суспільства, для розміщення на сайті МЗС, та обговорили декілька ключових питань. Після чого засідання було закрито і члени ініціативної групи розійшлися кожен по своїх справах.
Якщо підвести підсумки, то особисто я залишився задоволений гарною організацією та злагодженістю всього, що відбувалось.
Коментарі
Нам теж видалось це засідання "світлішим", не все так "темно" може бути виявляється. Світіть, світіть "ліхтариком", Андрію. Йтимемо за Вами.
Намагатимусь! :)
Про цього Марієна вже лєгенди ходять. Завтра установчі збори Київської ОДА і я відчуваю, що він знову засвітиться. Принаймні у списках є http://kyiv-obl.gov.ua/ua/koda/structure/vnpolit/rozgrom/.
Його стратегія дуже проста: він в кожну громадську раду пробує завести своїх людей. Як правило - 15 чол. від різних організацій, що вже дозволяє розраховувати на більшість. Правда цього разу вийшло інакше:)).
Сьогодні відбулися установчі збори по формуванню Громради при Київській ОДА. Не дивуйтеся, Марієн себе звичайно на них проявив. :-) І традиційно не в кращому образі :-).
Зрозумівши, що у нього шансів мало і побачивши перші голосування, він звнуватив присутніх у зговорі (точніше у зговорі 40 організацій). Всіх інших реплік повторювати не варто. Правда йому не вдалося проспівати пісню про долученість до Постанови 996. Стверджую, як один із тих, хто брав посильно активну участь на всіх етапах її проходження, що Марієна ніхто ніколи в очі не бачив.
Не дочекавшись підсумків голосування, він спокійно покинув залу засідань. напевно, пішов на чергові установчі збори.
Народ, треба нещадно ставити заслон подібним громадським діячам.
Так це вже саме установчі збори ГР були чи засідання ініціативної гурпи?
Ви були там присутні?
Так, це були установчі збори. Я був одним із учасників, якого обрали до складу Громадської ради. Марієн отримав свої 29 голосів і не потрапив до 42 обраних. Крім того, за представника організації, до якого цей пан має відношення також, проголосувало 21. Тобто він мав десь приблизно 20 "своїх" голосів. Треба бути дуже пильним з такими діячами....
До речі, тактика прослідковується така. Вимагає він, щоб кількісний склад ради співпадав з кіль кістю поданих заяв.
Я вас поздоровляю! Як все проходило? Скільки було взагалі подано заяв? Чи робили учасники якусь презентацію, чі був роздатковий матеріал? Якось інформацію один про одного дізнавались?
Доречі, на зібранні ініціативної групи в МінОсвіти він навпаки був противником того, щоб кількість ГР була рівна кількості заяв. Змінює тактику :)
Доречі, я правильно зрозумів, ви приймали участь при написанні Постанови 996?
Було подано 84 заяви. На збори прийшло 66 із тих, хто заявлявся. Проголосували за кількісний склад 42 особи. Голосували мандатами у відкритий спосіб. Головуючий називав прізвище та організацію, яку представляє кандидат. Людина піднімалася і все. Потім голосували. Презентацій не було. Всі, хто хотів могли напередодні і вдень зборів ознайомитися з кожною заявою. Папки з документами були в залі засідань.
До речі, голосували виключно за тих, хто був присутній на зборах.
Так, ви правильно зрозуміли. я був один із активних учасників доопрацювання. Тобто барв участь у засіданнях в Мінюсті, надсилав свої пропозиції до безпосередніх розробників, виступав на громадських слуханнях в КМУ влітку. Знаючи безпосередніх розробників постанови, можу сказати, що Марієн усякому разі публічно не прослідковувався.
Тобто, по суті, голосували або за тих, кого вже знали, або в сліпу?
До речі, з Постанови не випливає, що голосувати можна тільки за тих, хто прийшов. Можуть бути судові позови... :)
Так, Марієн той ще кадр виявився. Як би проінформувати громадськість про нього...?
Судові позови до зборів - це фактично не можливо. Тоді треба позиватися до кожного з присутніх. Голосували не зовсім в сліпу. Багато, хто знайомився з документами, багато хто вже знали один про одного. Не можна говорити, що було в"сліпу". Ніхто, до речі, не обурювався, що хтось когось не знає.
Так, постанова прямо не каже, що мають голосувати лише за тих, хто прийшов. В Постанові мова йде про голосування за учасників зборів. Якщо людина не зареєструвалася як учасник, то вона і статусу такого не мала. Мені здається, що все законно.
"Склад громадської ради формується на установчих зборах
шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно
заявили про бажання брати участь у роботі громадської ради та
внесені інститутами громадянського суспільства."
Тобто я можу виявити бажання брати участь у роботі ГО, подавши необхідні документи, але не бути присутнім на зборах.
Мені здаєтсья, може бути позов, за яким відмінять результати установчих зборів і треба буде проводити нові.
До кого буде судовий позов? Установчі збори не є юридичною особою. Хто буде відповідачем у суді? Якщо хтось захоче позиватися, то прийдеться з кожним учасником судитися. А з іншого боку, якщо той хто заявлявся, але не прийшов, то може він і втратив інтерес до цього? Не все так трагічно.
Ну позиватися може лише Марієн, напевно :-)
Ну, не знаю - не знаю... треба у Марієна запитати -- він же юрист :))))))))))
Або навмисно не прийшов, щоб зірвати збори :)))
Ні Марієн -то якраз був :-) Він не заперечував, що треба голосувати лише за присутніх.
Думаю, що позовів з приводу неголосування за відсутніх не буде. А от з інших якихось причин можуть...бо щось Марієн затіяти може. Хоча жоден суд позив до неюридичної особи не візьме.
Ну, майдан з пікетувальниками розігнали же за рішенням суду. І встановили новорічну... йолку! :) ЦШСУП теж не був юридичною особою.
Нєєє...там інша ситуація. Позов був до організаторів, а організатори були фізичні або юридичні особи. А установчі збори - не є ні тим, ні іншим. Тому тут трохи інша правова ситуація. Якщо хтось надумає судитися, то прийдеться з кожним із 66 учасників. :-) Ну Бог в поміч...
Марієна це не зупинить :))))))))))))))
Ну нехай спробує :-) Може таким чином переключимо увагу його на щось інше :-)
:)))
Он що ще я дізнався про Марієна та його "бізнес": http://ua-kidalova.net/node/154
Установчі збори Громадської Ради при Раді Міністрів АРКрим відбудуться 4 лютого http://www.ark.gov.ua/sovmin/kollegiya/
Щоб бути в курсі перегонів користуюсь сайтом проекту "Сприяння доступу організацій громадянського суспільства до роботи в громадських радах при органах виконавчої влади" http://gromrady.org.ua/
Дякуємо за інфу.
Але яке це відношення має до даного посту? :)
Готуємось з колегами до наших зборів, вивчаю нюанси. Все читаю про ГР. З"явилась потреба у спілкуванні. Зупинився та й написав про те що думав "коментар вслух" :)))
:)
gromrady.org.ua гарний сайт -- теж ним користуюсь :)
Вітаю шановну громаду.
По правді кажучи, почитавши матеріали, був вимушений спеціально зареєструватися для того, щоб трохи відкрити присутнім очі на особу Ігоря Степановича Марієна.
Вам потрібно знати перш за все те, що Марієн аферист.
http://orabote.net/feedback/show/id/14563
Додатково до приведеної інформації про особливості Національної палати міжнародного співробітництва, у якій пан Марієн був президентом.
НПМС повністю фінансувалася Кредитним Союзом „Україна” (м. Одеса). А саме її головою спостережної ради Антоном Осіннім.
В НПМС Осінній був головою ревізійної ради.
В 2008 році гроші з КСУ Осіннім були викрадені, а сам він зараз знаходиться у міжнародному розшуку.
НПМС була розпущена одночасно з крахом КСУ. Так сталося, що Марієн, користуючись тим, що його фактичні інвестори та партнери виявилися злодіями та зненацька зникли, зумів присвоїти та розпродати усі основні фонди, що були на балансі НПМС (в тому числі автомобільний парк). Фактично з тих коштів він живе і зараз.
На жаль нема доказів в тому, що він безпосередньо приймав участь у розкраданні КСУ. Але беззаперечно він знав про те, що готується афера, внаслідок чого постраждало більш ніж 18 000 вкладників КСУ. Але його це не спинило.
По вашим коментарям бачу, що як людина, він не змінився абсолютно.
2 Олег Мальцев:
Вітаю! Дякую за інфу. А то ваша стаття чи ні?
Ні, але я знаю ту людину по Києву. Він працював довгий час в НПМС на одній з керівних посад
Зрозуміло
Зрозуміло
http://forum.od.ua/showthread.php?t=115727&s=2eab34f06fc35ef0a117c76df7f44cac
Про КСУ вдосталь інформації. Буде корисно.
Мене дивує, чесно кажучи. Не набагато молодший за Марієна, але не розумію, як може людина йти по життю, залишаючи за собою безкінчену смугу ворогів.
Тримайтесь від нього подалі, Андрію. Крім негативних емоцій нічого не отримаєте.
І до речі, адвокат він тільки на папері. Колись працював молодшим юристом у Одеському порту. То і є вся його юридична практика.
А до того у Молдавії був керівником комсомольского осередку.
Під час перебудови імітував напад на себе (перед якоюсь виборчою компанією). Був викритий. По цьому приводу була ще велика стаття у Комсомольскій правді.
Десь, у 2005 році, здається, захищав у суді інтереси депутата Ланового (там був сімейний спір з матеріальними вимогами).
Внаслідок такого захисту в інтернет попала інформація про Ланового суто особистого складу (витяг з медичної книжки).
От і дивіться, що це за юрист та людина.
Дякую за пораду, я і не збирався до нього якось наближуватись :)
Читаймо віршик: https://gurt.org.ua/blogs/%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D1%96%D0%B9%20%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87/651/
:)