http://www.bogdanovich.org.ua/27————-
Київ, 06.01.2011
Ну що ж, в цьому випуску я розкажу, про свої спроби приєднатися до ініціативної групи з підготовки установчих зборів Громадської ради при Контрольно-ревізійному управлінні України.
Звернення з волевиявленням взяти участь в роботі ініціативної групи я надіслав ще 29 листопада 2010 року. Розуміючи, що просто чекати на відповідь немає сенсу, десь через два тижні почав їм надзвонювати і дізнаватись хто виконавець, ну і інші деталі… Забігаючи вперед, скажу, що офіційну відповідь я не отримав донині, хоча минуло вже більше місяця з дня реєстрації звернення.
В кінці кінців, я вийшов на якусь пані Тетяну, досить приємну жіночку, яка мені з радістю повідомила, що в них вже утворено Громадську раду, що ніякої ініціативної групи не створювалось і що в них швидесенько все це зробили. Спочатку в мене відняло дар мовлення, але потім, зібравшись з думками, я запитав, чи чули вони, взагалі, про Постанову КМУ №996 від 03.11.2010, в якій чітко регламентується порядок утворення громадських рад. Звісно в моєму питанні була доля іронії, бо цю Постанову я згадував в зверненні про приєднання до робочої групи. Пані Тетяна мені відповіла, що звісно чула, але там все складно, і якщо робити так, як там написано, то буде дуже довго, тому вони вирішили скоротити процес. Тут в мене відняло мовлення вдруге. Потім, я зауважив, що взагалі так робити не можна, та і не в їхніх це інтересах, бо можуть мати місце судові позови. На це мені Тетяна запитала, куди я більше хочу в ініціативну групу, чи в Громадську раду і запропонувала включити мене до її складу. Скільки разів в мене віднімало мовлення я вже і не пам’ятаю, але тут у мене всередині взяла верх цікавість, як же це вони хочуть зробити, і я нібито погодився. Пані Тетяна сказала, що поговорить з Головою Громадської ради про включення мене до складу, і запропонувала передзвонити пізніше.
Перед новорічними святами я якось замотався і згадав про це все, вже після Нового Року. 4 січня 2011 року я зателефонував шановній Тетяні і вона з радістю повідомила, що переговорила з Головою, що я можу йому зателефонувати і він все мені розкаже – що в них там, і як. Також, вона дала стаціонарний і мобільний номери телефонів. Головою виявився пан Федосов Віктор Михайлович, заслужений діяч науки і техніки України, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри фінансів Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана.
По стаціонарному номеру ніхто не відповідав, а от слухавку мобільного підняли. Чесно кажучи не знаю, чи в цього пана завжди такий голос, чи він вже був добре датий, після святкування новорічних свят на кафедрі свого університету.
Федосов Віктор Михайлович мені повідомив, що йому дійсно про мене казали, але зовсім не кожний «добродійний фонд» (зверну увагу, я подавав заяву від благодійної організації «Благодійний фонд «101») може вступити в Громадську раду КРУ України. На моє заперечення, що все ж таки, потенційно, може кожний, Віктор Михайлович відповів, що мені треба з ним зустрітись, поговорити, і потім він вже вирішить включати мене до складу Ради чи ні. Коли я звернув його увагу на мою улюблену Постанову КМУ № 996 від 03.11.2010, то він сказав, що йому байдуже, що там написано. І взагалі, яке я мав право дзвонити йому о пів на шосту вечора, ще й на мобільний телефон. Те, що його номер мені дали в КРУ, і що зараз ще робочий час, аргументом йому не було. Останнім моїм запитанням було те, чи це новостворена Громадська рада, чи ще старого складу, на що шановний пан Федосов Віктор Михайлович сказав мені «до побачення» і поклав слухавку. До речі, як видно з сайту КРУ, на сьогоднішній момент Федосов В. М. – голова Ради від 8 вересня 2009 року.
На що хочу звернути увагу читачів. Оце яскравий приклад правової держави України. По-перше, героїв цієї статті зовсім не цікавить чинне законодавство, бо методи які там пропонують – довгі і не зручні (для них?). А по друге, ці люди ще й працюють в закладах освіти. І на яке наступне покоління можна розраховувати?На даний момент я вже надіслав скаргу до Прем’єр-міністра України, так що чекаємо на відповідь.
P.S. Наразі, Контрольно-ревізійне управління України вже перейменовано у Державну фінансову інспекцію України відповідно до Указу Президента України № 1085/2010.
Коментарі
думаю, такое происходит в 50% ОДА и министерствах и 80% РДА
Треба з цим щось робити :)
угу, надо.. читайте указ 996 )))) а за нарушение сроков или процедуры: наказания для чиновника: "громкий пшЫк!", ну максимум пальчиком помахают: "ай-ай-ай не справились"....
> ну максимум пальчиком помахают: “ай-ай-ай не справились"….
И с этим тоже надо что-то делать :)
насколько я помню, Торо занимается ГРками разного калибра. А вот их комментов и нету. Жаль. 996 явно не доделана и было бы очень неплохо, что-бы организации довели (в принципе неплохую идею) до логического конца сиё начинание....
Андрій Богданович, а Ви пробували подати скаргу у КМУ? Поки що не було прецедентів офіційних звернень. Департамент інформації та масових комунікацій займається цими питаннями - контакти можна знайти на сайті Громадянське суспільство і влада. Але найкраще подавати офіційні звернення. Так чогось складається, що б-сть організацій навіть коли є порушення постанови, не хочуть подавати офіційних звернень та скарг. Думаю, це стане ще одним цікавим експериментом
Я ж писав:
> На даний момент я вже надіслав скаргу до Прем’єр-міністра України, так що чекаємо на відповідь.
І це вже не перша моя скарга до КМУ :)
Вітаю, колеги, радий, що не дивлячись на новорічні свята в країні є люди, які активно переймаються розвитком громадських рад та дотриманням Постанови КМУ №996:-). Пан Єгор говорив, що за сценарієм, описаним в цій статті, можуть бути сформовані чи не 50% громрад при ОДА та 80% громрад при РДА. Це не так. Партнерством на підтримку громадських рад (www.gromrady.org.ua) якраз і здійснюється консультативний супровід ініціативних груп по проведенню установчих зборів громадських рад з тим, аби не допустити подібних сценаріїв у 24 ОДА, АР Крим та в бувших 20 міністерствах. Поки що нам це вдається. Проте людського ресурсу просто не вистачає покрити всі РДА та інші органи виконавчої влади. Тому особлива подяка пану Андрію, який своїми діями по-суті здійснює громадський контроль за дотриманням чиновниками вимог Постанови. А найбільша проблема сьогодні - це не злі наміри чиновників, які сплять та мріють, як створити та очолити підконтрольні громадські ради. Повірте - це було при всіх президентах. Проблема-в пасивності самих неурядових організацій, які не бачать сенсу контролювати владу, не хочуть іти в громради та не готові просто поділитися інформацією про цю можливість з іншими колегами.
Абсолютно точно, що проблема не лише в чиновниках....Ледачі, непрофесійні чиновники були і є при будь-яких урядах та президентах. Пані Тетяна, не тому так відповіла, що це її принципова позиція, а тому що вважає вся-такі "заморочки" з ГР просто несерйозними і неважливими. Проблема - пасивність НУО, які стикаються з такими неподобствами. І задача наша "боротися" з цим методом доволі простим: 1) робити такі дії чиновництва відомими для широкої громадськості; 2) вдаватися до оскарження і контролювати і ще раз контролювати які заходи вжиті для відновлення порушених прав і покарання чиновника; 3) і знову оглашати все це публічно. А покарання за невиконання постанов КМУ є: і позбавлення рангу, і позбавлення премій, і винесення доган (які впливають на оплату праці і подальшу кар'єру), і врешті-решт звільнення з роботи
Ну, от це, наче, і намагаюсь робити :)))
Андрію, Ваші випуски на цю тему - це величезний внесок у цю справу. Лише слова подяки Вам за це!!!!!!!
у нас тоже становится достаточно весело. В инициативной группе уже 4 чиновника, 2 НГОшки и представитель партии. Угадайте какой :))
А ви в якій ініціативній групі? При якому ЦОВВ?
Ну, чиновники могли
із старого складу громадської ради попасти в ініціативну групу. А от як представник партії попав?
Звенигородская РДА. По факту: в инициативной группе могут быть чиновники, ну а партия явно ноу-хау местных чинуш))) я вот в составе ГР чиновников и Партий быть по факту не может, они могут только сотрудничать но не быть в составе, кроме вакансии секретаря (ну это вроде выплывает с 996, хотя написавшему такое постановление нужно руки рихтовать)
Напишите жалобу в КМУ на действия РДА, которые утвердили представителя партии в инициативную группу -- явное нарушение 996.
в КМУ не вижу смысла писать, слишком мелкий уровень, а вот в координатору при ОДА стоит сообщить. Дальше по нисходящей дадут по "шапке".
Что за координатор при ОДА ?
"замутка" от Торо))) пусть Алексей Хмара извинит такой юмор)))) на сайте громада.орг.уа есть интерактивная карта, там все контактные данные координаторов есть. Ну типа смотрящий от общества)))) Система работает, я через своего очень быстро ускорил процесс создания ГР... Правда в районе очень недовольны, с области приехала коммисия КРУ с коментарием - "тут кто-то не умеет исполнять постановления правительства" и устроила тотальную проверку :))
Ну так этот смотрящий всё равно же будет писать жалобу чинуше какому-то.
по факту Торо "тесно" с кабмином общается. Попробуйте сконтактировать с Александром напрямую. Например в Фейсбуке
упс... с Алексеем))) сорри
А можно ссылку на его профиль в фейсбуке?
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000071861490
дякую!
Єгору: то не "замутка від ТОРО", а проект, що виконується Партнерством багатьох організацій :-)
До речі,це приклад, як різнопланові організації можуть об'єднатися у спільній роботі для загального блага
Владимир, ну пошутил я так, извините))))
Андрію, дуже цікавий у Вас блог. А у Вас не було думки аудіоблог завести? Вас дуже цікаво було б слухати. Якщо цікавить - пишіть ([email protected]), допоможемо це зробити.
Читаємо наступний випуск: https://gurt.org.ua/blogs/%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D1%96%D0%B9%20%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87/613/
Читаймо віршик: https://gurt.org.ua/blogs/%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D1%96%D0%B9%20%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87/651/
:)