bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз


+ Пiдписатися

Ініціативну громаду – у громадську раду. Випуск №8 «Мін’юст»   

http://www.bogdanovich.org.ua/34

———
3 лютого 2011 р. відбулися установчі збори Громадської ради при Міністерстві юстиції України, учасником яких мені пощастило бути. Долучитись до роботи виявили бажання 175 представників інститутів громадянського суспільства. З них, до участі був допущений 121 делегат. 31 представник подав документи не належним чином, а от ще 23-м відмовили через те, що їх організації існують менше двох років. Це мене взагалі шокувало. Дійсно, Постановою КМУ № 996 від 03.11.2010 передбачено, що до заяви з волевиявленням взяти участь у зборах, додається довідка про діяльність організації за останні два роки, але з цього абсолютно не випливає, що організації, молодші за цей термін, не можуть бути допущені до роботи в громадській раді. Адже, навіть один день існування включає два роки. Іншими словами, якщо за останні два роки організація діяла лише один день – це вже дає їй право брати участь в роботі громадської ради і, відповідно, в установчих зборах. Про це навіть є роз’яснення на офіційному сайті громадських рад «Громадянське суспільство і влада», про який йдеться в Постанові КМУ № 996 від 03.11.2010. І не дивлячись на все це, ініціативна група все ж таки прийняла рішення попередньо відмовити цим організаціям, переклавши відповідальність на установчі збори, на яких планувала винести питання на голосування – допускати їх до участі, чи ні. Звертаю вашу увагу. Це процес утворення Громадської ради при Міністерстві юстиції України. Це міністерство, яке має бути взірцем законності для всіх інших центральних органів виконавчої влади. При чому, в ініціативній групі з підготовки установчих зборів були працівники міністерства. Невже вони не могли настояти на дотриманні букви закону? Невже не можна було зателефонувати в Секретаріат Кабміну і вирішити це питання?

Установчі збори відбувались в досить холодній актовій залі. За спиною президії, в яку увійшли всі члени ініціативної групи, висів обігрівач УФО. Думаю, їм було не так холодно, як іншим. Мабуть тому вони і не захотіли сідати в залу до звичайних учасників зборів. Відкрив засідання Голова ініціативної групи, попередньої Громадської ради та ГО «Центр політико-правових реформ» Коліушко Ігор Борисович. Після недовгого виступу заступника Міністра юстиції Горбунової Лідії Миколаївни, він же і був обраний Головою зборів. Як на мене, досить достойна кандидатура, дуже добре проводив захід. Хоча періодично засідання перетворювалось на якийсь бардак та переливання з пустого в порожнє. Але не все залежить від Голови.

Після обрання Лічильної комісії, першим на порядок денний було виставлено питання, чи допускати ті 23 організації, що існують менше двох років, до участі в установчих зборах. З перевагою в 17 голосів збори вирішили не допускати, чим порушили права цих організацій і Постанову КМУ № 996 від 03.11.2010.

Далі, в принципі, нічого цікавого не відбувалось. Установчі збори прийняли рішення про входження всіх присутніх 110 делегатів до Громадської ради при Міністерстві юстиції України. На цьому все і закінчилось.


P.S. Користувачам соціальної мережі «В Контакте»: Якщо вам сподобались мої коментарі «Ініціативну громаду – у громадську раду», і якщо ви хочете бути проінформовані про наступні випуски, або про іншу інформацію, відносно здійснення мною громадського контролю за органами державної влади, прошу натиснути «Подписаться» на сторінці http://vkontakte.ru/public22962914.

Коментарі

Тимчук Тарас    4908 днів тому   #  

Андрію, участі у громраді при КМДА не берете? http://www.golosiyiv.kiev.ua/news_city.php?id=2418
щойно телефонував, кажуть, ініціативна група ще не визначилась з часом та місцем. мабуть, повідомлять в кращих традиціях - за 1 день до зходу. от цікаво, скільки заяв було подано на участь у цій громраді

  •   Пiдписатися на новi
Андрій Богданович   4907 днів тому   #  

Так, я маю брати участь.

А щодо кількості, десь чув ще близько 300.

  •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    4906 днів тому   #  

здається захід перенесено http://www.kmv.gov.ua/divinfo.asp?Id=224726 на невизначений термін

  •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    4902 дні тому   #  

Установчі збори з формування нового складу громадської ради при Київській міській державній адміністрації відбудуться 03 березня 2011 року о 17.00 в актовій залі ПАТ «Київпроект» за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 16-22. Початок реєстрації учасників зборів з 16.00.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi


Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.