bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз


+ Пiдписатися

Україна та її донори   

Хотів скоментувати статтю Айдера, а вийшла окрема наболіла репліка-стаття.

Тема, безумовно, дуже актуальна, принаймні для мене ;)

Я, працюючи в гірському районі, теж не розумію до кінця чому купа грошей йде впусту, при тому що ідея, на яку вони видаються, просто супер. Дійсно, громади треба активізувати. Але чому, до прикладу, два проекти (УФСІ та ПРООН-РОГ) створюють в одній громаді дві ОГС, кожна для себе?

Звичайно, причини бувають різні, але головна, на мою думку, - що великі проекти (як вищеназвані) мають НАДТО БАГАТО БЛАТУ у донора.(Той же ПРООН не донор в проекті РОГ, а лише освоювач коштів ЄС!) Тому проекти, написані ними по блату, не влізають в деталі, а описують лише ідею, яка по суті кльова. Далі, отримавши фінанси, проект (з “неоднозначним” менеджментом) робить “освоєння згідно з написаним”, тому якість на місцях залежить від того, якій громаді як повезе з координатором. А їх не завжди вдається знайти (по Закарпаттю та Львівщині та Рівненщині якісні кандидати відмовлялись від посад, чітко усвідомлюючи невідповідність між роботою та оплатою).

Підсумовуючи: коли тобі повезло отримати кошти на недоописаний проект, ти його виконаєш в рамках опису. І якщо треба видати громаді яка виграла мінігрант, щоб вони його освоїли, то у спішці дедлайнів ти забуваєш про те, що в принципі все робиться щоб мінігрант послужив ПРИКЛАДОМ для подальшої активної діяльності ОГС. Або якщо твій опис каже, що кошти дають на вирішення такого-то переліку проблем, то так ти і зробиш, а не шукатимеш ходів і можливотсей дати громаді на реально потрібні речі (та ж культура - клуби у випадку з РОГ-ПРООН).

Я вже мовчу про цифри (вибачте, але знову ПРООН: з 13,3 млн євро 5,6 млн іде на адміністратив, і лише 7,7 розподіляється між 1000! громад).

А тепер зустрічне питання - чи настане колись час, коли ОГС у своїй сукупності впливатимуть на те, куди в спішці в останні місяці розподіляються кошти помираючого ТАСІС? Чи керуватимемо МИ колись фінконвертами, виділеними Україні? Чи над нами завжди буде хтось, хто нібито краще знає ситуацію в глибині Криму, Карпат, Полісся, Донбасу? В глибині реальної медицини, освіти, культури, права?

Буду радий почути (прочитати) відповідь

Коментарі

Микола Яцков   5341 день тому   #  

Приєднуюсь! На моє запитання також не дали відповідь... а шкода
https://gurt.org.ua/blogs/%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%20%D0%A8%D0%B5%D0%B9%D0%B3%D1%83%D1%81/3/

  •   Пiдписатися на новi
Віталій Хомутов   5341 день тому   #  


"Я вже мовчу про цифри (вибачте, але знову ПРООН: з 13,3 млн євро 5,6 млн іде на адміністратив, і лише 7,7 розподіляється між 1000! громад)". - Це круто!

  •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    5341 день тому   #  

серйозна тема....

  •   Пiдписатися на новi
Людмила Ямщикова   5339 днів тому   #  

перепрошую, але Ви плутаєте донорів, які надають фінансову допомогу (гранти та ін.) та донорів (не впевнена, що слово "донори" тут є коректним) з технічної допомоги.

  •   Пiдписатися на новi
Володимир Купрій   5339 днів тому   #  

звичайно, що різниця між донором і надавачем технічної допомоги є. Але питання трохи глибше, наскільки ці всі кошти (донорські чи технічної допомоги) ефективно реалізуються і дають віддачу, яка вимірюється не лише короткостроковим результатом.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi


Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.