bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз


+ Пiдписатися

Благодійність по-губернаторські   

Губернатор Одещини створив свій іменний благодійний фонд і закликає робити до нього пожертвування (http://oda.odessa.gov.ua/). При цьому оголошення про це і реквізити фонду розміщено на офіційній веб-сторінці обласної державної адміністрації.

Ні, протизаконного в цьому нічого немає. Кожен має право і може (в тому числі й голова обласної державної адміністрації) створити свій власний іменний благодійний фонд і таким чином займатися благодійністю.

Всі ми чудово знаємо про подібні фонди пана Рената Ахметова, Віктора Пінчука, братів Кличків і т.д. Існує практика, коли і високопосадовці і політики створюють свої іменні фонди (туту можна загадати і Л.Кучму, О. Квасневського і президентів США і т.д., правда вже після того, як йдуть у відставку чи відходять від політичної діяльності.Всі ці фонди фінансуються переважно за рахунок засновників цих фондів, оскільки лише достатньо заможні люди собі це можуть дозволити.

Але Одещина нам демонструє “новаторство”. Звертаю увагу, проблема не в законності, а в моральності подібних “ініціатив”.

Виникає низка запитань:
1) наскільки етично створювати державному службовцю такого рангу свій власний благодійний фонд, збирати пожертви від громадян,а потім від імені цього фонду надавати благодійну допомогу тим, заради кого чиновник має працювати і так? Здається щось тут з конфліктом інтересів не все гаразд, а бо моральними засадами;
2) якщо це іменний фонд губернатора, то значить він достатньо має коштів, щоб самостійно робити пожертвування із своїх доходів. Чи не так? Фонд Рената Ахметова не закликає ж масово громадян робити свої пожертвування до нього? Що має спонукати громадян робити внески до іменного благодійного фонду керівника державної установи?
3) чи всі благодійні фонди Одещини можуть так легко розмістити свої оголошення на перший сторінці офіційного сайту обласної державної адміністрації?

Коментарі

Людмила Ямщикова   4522 дні тому   #  

http://maidan.org.ua/south/news/1302333149.html

  •   Пiдписатися на новi
Володимир Купрій   4521 день тому   #  

Виходить все набагато глибше і потворніше.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi


Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.