Чистый копи-паст, но наверно я полностью согласен с Автором.
(часть статьи, адрес полной статьи указан ниже)
Але найболючіший урок виборів необхідно винести громадському сектору. Організаціям громадянського суспільства (ОГС).
Що показали вибори? Абсолютна більшість кандидатів в місцевих громадах запевняли виборців у власній спроможності вирішення побутових питань, створення безпечного середовища проживання. Ліфти, маршрутки, колектори, дахи, дороги, сміття – ось чим, на думку суспільства, мають займатися місцеві органи влади.
Красива технологія: мер – це двірник №1 громади. Любіть його. Маршрутки будуть зупинятися прямо під ліфтами. Його васали з’їдять сміття у вас під вікнами.
Але ж модель громади – схожа на модель сім“ї. В нормальній сім”ї є дві рівновеликих задачі. Перша – це дійсно створення безпеки. В квартирі має горіти світло і працювати газова плита й бачок унітазу.
А друга – це створення майбутнього для дітей. Батьки не жаліють грошей на репетиторів дітям. Так, більшість українців проти корупції, але коли треба власну дитину прилаштувати до вишу….
А от на рівні міста проблеми дітей і молоді – це останні проблеми.
Вже у січні 2011 року в усіх містах обласного підпорядкування під час бюджетотворення будуть ділити нерозподілений вільний залишок.
Це від 10 до 100 мільйонів в залежності від кількості жителів у громаді.
Банальне “немає грошей” – це “розвод” для наївних. Вільний залишок – це гроші, які залишаються після того, як прораховані зарплати вчителям та медикам. Це гроші, які можна пустити на капітальні ремонти (з відкатами 20-30%), ремонти доріг, “цікаві” тендери в соціальній сфері.
А можна – на оздоровлення дітей, соціалізацію неповносправних, повернення до життя наркозалежних. Тільки прерогатива місцевих бюджетів – фінансування позашкільної освіти. Чому б не виділити в бюджетах кошти на створення підліткових клубів?
У місті Суми із-за дороговизни путівок в заміські табори близько 2 тисяч дітей з малозабезпечених родин (і у яких вже немає бабусі в селі) провели це літо на асфальті. Відправити їх на місяць до лісу коштувало б громаді скільки ж, скільки коштує капітальний ремонт дороги на одній із центральних вулиць – близько 2 мільйонів.
Проте, в бюджеті 2010 на дороги виділили 17 мільйонів гривень, на оздоровлення – 99 тисяч.
На альтернативні форми оздоровлення (наметові табори) кошти дають не місцеві громади, а МФ “Відродження”. І Україні не соромно перед дітьми і закордонними благодійниками.
І в наступному бюджетному році коштів не дадуть. Тому, що ніхто не бачить цієї проблеми. Ніхто нікому нічого не обіцяв. Будуть дороги і ліфти. Що не так?
Це відбудеться тому, що ОГС не сформулювали цю проблему. Не відкрило на неї очі громаді. Не створило систему спільного суспільного бачення проблеми і шляхів їх вирішення.
Грантова допомога міжнародних фондів зіграла з ОГС злий жарт. Їх інтереси дуже часто змінювалися разом з пріоритетами для фінансової підтримки донорів.
ОГС не навчилися самі визначати і формулювати проблеми на рівні громад і проблеми громад і цільових груп перед потенційними донорами. Для того, щоб якісно лобіювати проблеми, потрібно сформувати суспільну думку.
На жаль, громадянське суспільство на цих місцевих виборах не змогло розкрити людям очі на проблеми. В Україні є діти, є старі, є беззахисні, але про них Україна забула. Живемо міфічними проблемами, які хтось підкинув, щоб сидіти на старих схемах.
І не бачимо проблем дійсних. Українці – це суспільство неусвідомлених проблем.
Треба зізнатися, поки-що нічого не вийшло. Теоретично – вихід є. Виборця (перш за все молодого) треба навчати і виховувати. Навчати бачити проблеми, вибирати альтернативи і змушувати партії перед виборами писати ці проблеми/варіанти рішень на своїх знаменах. І починати треба з навчання тих, хто навчатиме.
Інакше знову почують кожного і вам запропонують перевірені методики. А своїм – понтові схеми.
Як у Римі. Хліба і видовищ. Розподіляй і владарюй. За 2 тисячі років нічого не змінилось.
Віктор Бобиренко, Суми, для УП
Источник: Українська правда
Коментарі
автор статті - особистість широко відома у вузьких колах, по-своєму - легендарна. я навіть колись у нього на тренінгу був. скажемо так, у цій публікації він не розкрився (або стримувався). принаймні, не хочеться вірити що його харизма та почуття гумору зникли внаслідок багаторічної роботи на державній службі.
Останні вибори показали лише, що українці швидко піддаються дресируванню, особливо з південних регіонів. Наприклад, у Криму ПР придумала міфічні соціальні договори з виборцями котрі підписували від імені влади. Так населення майже маршем йшло голосувати за ПР. Районні ЗМІ давали інформації лише о ПР, навіть за гроші нікого з інших партій не допускали.
https://gurt.org.ua/news/conferences/8644/ запросили Віктора в офіс ГУРТа. Є можливість поставити йому запитання