В Ірпені 11-12 квітня пройшов перший в Україні захід під назвою Innovation Lab. Якщо коротко, це конкурс ідей онлайн-проектів соціального спрямування. Кожен міг подати свою ідею, зареєструвавшись на спеціальному сайті. Потім відбувалось голосування відвідувачів цього сайту і спеціального журі. Ідея, яка набрала більше за всіх голосів відвідувачів, та чотири ідеї відібрані журі потрапили в фінал, який, власне, і відбувся 11-12 квітня.
На захід було запрошено також авторів ідей які не потрапили в переможну п’ятірку (мене в тому числі). Вони мали приєднатися до одного з переможців, і протягом двох днів (та однієї ночі) ці команди розробляли «робочу модель» запропонованого на конкурс сервісу, готували її презентацію. Наприкінці такі презентації було показано журі та визначено переможця.
![](http://s019.radikal.ru/i610/1204/01/94b0d3a2ba30.jpg)
Враження від заходу залишились вкрай неоднозначні.
В перші години був, чесно кажучи, навіть неприємно шокований. Не організацією – тут все було на досить високому якісному рівні: команда працювала злагоджено, спокійно та впевнено, жодних більш-менш помітних «проколів» не виявив і від інших учасників нарікань не чув. Але з «контентом», тобто, тим, заради чого всіх, власне, й зібрали, були суттєві проблеми.
По-перше, жодну з презентованих п’яти ідей ну ніяк не можна назвати інноваційними! Деякі мають прямі аналоги навіть в Україні (автори просто не знали про них), одна за суттю не відповідала назві, одна взагалі могла б бути реалізована і без якихось нових онлайн-інструментів (вони стануть тільки зайвими «милицями» для клієнтів), тощо… Мені реально шкода було журі: їм не було з чого обирати переможця!
Звичайно, я б не став критикувати якби не мав конкретних пропозицій як виправити виявлені помилки в майбутньому:) Думаю, обов’язково потрібен «другий тур» відбору заявок. Інформації, яку подавали заявники реєструючи ідею, вкрай мало навіть для того, щоб з’ясувати чи правильно організатори зрозуміли задум ініціатора!Ну і, звичайно, що було з чого обирати треба ширше розповсюджувати інформацію про конкурс!
Думаю, з недоліками я на «по-перше» й зупинюсь, адже всі інше стали його наслідками…Дуже добре було створено умови для активної та якісної комунікації. Молодь, якої було приємно багато, отримала неперевершений досвід роботи в команді незнайомих людей над конкретною справою в умовах жорстких часових обмежень та змагання. Більш досвідчені люди, яких теж було немало, змогли обмінятися досвідом, навіть налагодити партнерства в різних сферах життя. (Я б сказав, паралельно проходив неформальний форум експертів:)) Атмосфера була доброзичлива, спокійна, в міру ділова, за що ще раз подяка організаторам.
Власне, свій особистий баланс поїздки підбив зі знаком «плюс». Вдалося розвіртуалитися з декількома хорошими знайомими (хоч і відчуваю що моїх френдів з ФБ там було набагато більше:)). Налагодив нові корисні знайомства, познайомився з цікавими людьми, яких раніше не знав, навіть вдалося вирішити важливе питання із зовсім іншої сфери:). Коротше кажучи, використав момент на повну:)
Не зважаючи на зазначені вище недоліки, дякую організаторам за цей захід! Думаю, вони обов’язково зроблять правильні висновки та проведуть наступний Innovation Lab набагато краще! І сподіваюсь на нього потрапити:)
Коментарі
А какие темы предлагали? Кто победил?
Михайле, дякую за допис. Участь в Innovation Lab у мене та співробітників Українського форуму благодійників також викликала багато емоцій і спонукала до висновків.
Із позитивів: це був гарний спосіб мобілізуватись і заявити про свій проект (ми пропонували "Як стати благодійником в Україні?"). Попри все, зрозуміли, що ідею потрібно таки втілювати, що на неї є попит. Корисними були коментарі, особливо критичні - це можливість побачити свою ідею з точки зору потенційного споживача. А головне - знайшли партнерів, які допоможуть нам із реалізацією.
Однак було багато емоцій зі знаками запитання й оклику.
Перше, що здивувало, це відсутність контактів організаторів на сайті Innovation Lab. Також бракувало критеріїв оцінки проектів (ми їх отримали тільки постфактум на запит і навіть ця відповідь залишила запитання). Прикрою несподіванкою стало те, що у фінал вийшли найпростіші і найдешевші в реалізації проекти. А обіцяли повне фінансування переможцям, при цьому не повідомляючи про можливу вартість проектів. Гнучкого підходу на зразок співфінансування за рахунок наших та партнерських ресурсів також не йшлося.
Чимало коментарів-зауважень стосувалося російськомовності інтерфейсу і тих мовних покручів, на які перетворювались ідеї після публікації (учасники часто заповнювали анкету українською мовою, відповідаючи на рос. запитання, а сайт сам перетворював це на "зв'язний" текст. У результаті складалося враження, що апліканти неграмотні).
В останній день голосування виникли підозри щодо чистоти "лайків": у ряду проектів просто закрутився лічильник. Бачила багато онлайн голосувань, де враховуються живі коментарі з аргументами, з яких зрозуміло, що лайкер принаймні прочитав проект.
Разом із тим погоджуюся з Михайлом: добре, що перший млинець таки випекли. Учасники Innovation Lab отримували оцінювальні анкети, де анонімно могли не просто відповісти на альтернативні запитання, а й висловити конкретні зауваження і пропозиції. Якщо другий Innovation Lab відбудеться, я братиму в ньому участь.