bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз


+ Пiдписатися

Кому корисно від суспільної користі?   

Вже 2 роки я працюю контент-менеджером порталу ГУРТ і звертаю увагу на докори з боку читачів нашого ресурсу на те, що їхні прес-релізи та анонси не з`являються в стрічці новин порталу. Зрозуміло, редакція намагається реагувати і давати обґрунтування причини відхилення таких новин та пояснювати, що ми публікуємо новини, які не є рекламою та мають суспільну користь.

На що у відповідь отримуємо: «Чому ж наша новина не суспільна корисна? Ми провели тренінг і навчили 8 тренерів …».

В більшості випадків подібні релізи не виглядають як новини, а як звіт за проведену активність, тому не можна сказати, що вони містять суспільно корисну інформацію, яка стане цікавою для читачів.

Я думаю, що користувачі порталу, які хочуть опублікувати новини своєї організації, вважають їх важливими та вартими поширення на широкий загал. Тобто, і розуміння суспільно корисної інформації в кожного своє.

Тому я вирішив запитати Вас, колеги, що таке «суспільно корисна інформація»? Які є точки зору щодо цієї теми?

Сподіваюсь, що різні точки зору щодо цієї теми стануть в нагоді іншим читачам порталу.

Коментарі

Михайло Ізюмський   4659 днів тому   #  

Думаю, говорячи про "суспільну корисність" тієї чи іншої інформації, ви самі себе заганяєте в глухий кут безплідних суперечок, адже питання це дійсно дуже неоднозначне. Раджу апелювати до тематичної спрямованості та редакційних стандартів. Їхнє дотримання дає можливість тримати на належному рівні якість ресурсу, у випадку "розмивання" тематичної спрямованості або зниження стандартів портал перестане бути таким самим цікавим, актуальним та корисним.

 •   Пiдписатися на новi
Лілія Дмитренко   4659 днів тому   #  

Якщо виходити з того, що суспільно корисний - такий, що спрямований на задоволення потреб суспільства в цілому і кожної людини зокрема.. Стосовно інформації, напевно має бути так само. Вимірювати ступінь "потрібності" інформації - непроста й мабуть не дуже вдячна справа. Співчуваю.

 •   Пiдписатися на новi
Марина Говорухіна   4658 днів тому   #  

Моя думка, що людей треба навчати правильно писати. Дійсно, новина про завершення проекту не має значення. Мають значення зміни, що в результаті цього настали.
Треба правильно писати прес-релізи :)

 •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    4658 днів тому   #  

Вже тривали час у нас в редакції є невелике неписане правило - перед тим як прийняти відповідне рішення про те - приймати чи не приймати повідомлення, модератор себе запитує - хто втратить від того, що конкретне повідомлення не з'явиться на порталі. Якщо ми розуміємо, що є конкретні суспільні групи, організації, інформація наведена у повідомленні для яких є важливою для свідомого виконання своїх суспільних функцій, то такі повідомлення/новини зявляються на порталі. Інша справа - якість таких повідомлень. Розміщене повідомлення на порталі - ще не факт, що його прочитали. А навіть якщо прочитали - то яка від нього суспільна користь?

 •   Пiдписатися на новi
Максимович Дмитро   4657 днів тому   #  

Всі новини розмістити неможливо, якщо це зробити то ГУРТ перетвориться на смітник інформації і серед всього інформаційного хламу буде просто неможливо знайти дійсно важливу інформацію. Новини, які виходять від організації 100% повинні бути соціально-корисні.
Чому тоді NEWS-мейкери не телефонують на телеканал Інтер і не кажуть «У нас дуже значима новина – розмістіть, зніміть про нас сюжет». А чим Інтер відрізняється від ГУРТу? Інтер – лідер телебачення України, проведіть порівняння… Другий фактор – ЦЕ ЯКІСНО НАПИСАНИЙ ПРЕС-РЕЛІЗ. Друзі є чимало сайтів, які розповідають як правильно писати, щоб новину розміщали не тільки на ГУРТі, а й на топових порталах новин.

 •   Пiдписатися на новi
Алла Журавeль   4657 днів тому   #  

Стосовно лідерства саме Інтеру серед телебачення...ну, то не такі вже вони й лідируючі. А, маючи досвід роботи саме з ТБ, скажу, що там багато залежить від керуючого (того, хто платить гроші). Якщо їм цікаве висвітлення тієї чи іншої тематики, то воно з'явиться в ефірі, а якщо ні - то ніхто і не читатиме той нещасний чи якісно написаний прес-реліз. Якщо у них є "своя програма" по зомбуванню українського населення, то там і будуть показувати цілодобово бездарні російські сєріали, які клепають з шаленою швидкістю.
Кожна організація, яка має свої інформаційні ресурси (радіо, ТБ, друковані видання, інформ.портали), як на мене, має визначитися з "політикою" свого ресурсу: на кого і на що вони орієнтуються? Чи це політичний ресурс (прихильник одного чи того, хто платить), громадський (але що може цікавити громадськість?) і т.д. Такі інформаційні засоби формують суспільство

 •   Пiдписатися на новi
Пилип Литвинов   4657 днів тому   #  

Хочу погодитись з пані Мариною. Правильно писати прес-релізи - це ще вміння правильно поставити акцент. Наприклад, показати не те, що відбувся захід, який зібрав впливових людей, а - результат. Показати здобутки обговорень, рішення, реальний вплив роботи. Подумати, хто це буде читати і чому це має стати йому цікавим

 •   Пiдписатися на новi
Максимович Дмитро   4657 днів тому   #  

Пані Алло, Інтер лідер України згідно GFK. Я працював на одному з телеканалів, а на данний момент чудово співпрацюю з Українськими телеканалами. Бувало таке, що за 3 дні "5 канал" висвітлював роботу Фонду 4 рази, а 1+1 за 1 день був 2 рази ).
Якщо новина цікава та актуальна її розмістить любий телеканал та інформаційний портал ). Все залежить від актуальності та правильності написання прес-релізу. І взагалі ми відійшли від теми. Новини на ГУРТі повинні бути актуальні та правильно написані.

 •   Пiдписатися на новi
Алла Журавeль   4657 днів тому   #  

Це, як у музиці. Якщо навколо звучить Крістіна Орбокайте (да простять мене прихильники її творчості) і не чути нічого цікавого і справді якісного, то люди це споживають і вважають витвором музичного мистецтва (не всі, але 90%), а якщо суспільству відкрити інші можливості цієї сторони - то розгорнеться зовсім інший бік і свідомість людей. Я до того, що люди самі часто не знають, що хочуть, що є гарно, якісно. Їм треба допомогти і розкрити можливості вибору, акцентувати увагу на важливих питаннях, які актуальні і треба вирішувати СЬОГОДНІ, бо ЗАВТРА може і не бути.

можуть виникнуть питання "а хто визначає цю якість?" "что такое хорошо, что такое плохо?", то я готова буду відповісти

 •   Пiдписатися на новi
Алла Журавeль   4657 днів тому   #  

Дякую, пане Дмитре. Особисто для мене, скажіть, будь ласка, у чому саме Інтер обрано лідером? (у його російськомовності чи українофобстві), вибачте за таку мою реакцію, але іншого відчуття цей канал не викликає. До Ваших слів про цей канал я не маю ніякого негативу (я справді поважаю Вашу думку, бо вона об'єктивна), просто дууже здивувала дана інформація.

 •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    4657 днів тому   #  

"Чому тоді NEWS-мейкери не телефонують на телеканал Інтер і не кажуть «У нас дуже значима новина – розмістіть, зніміть про нас сюжет»" - може нема що насправді показувати? і в решті решт, як на мене є сенс звертатись до ЗМК у випадку, якщо глядач - твій донор або потенційний донор - таким чином, виступаючи по тєлєку ти обгрунтовуєш свою суспільну корисність і розраховуєш на їх фінансову підтримку

 •   Пiдписатися на новi
Максимович Дмитро   4657 днів тому   #  

Все просто Інтер - лідер переглядів. Цей телеканал дивиться найбільша кількість людей в україні згідно данних єдиної компаніїї, яка "міряє" телеканали.
Пані Алло, я про контент телеканалу не кажу. А новини на інтері дійсно актуальні.

 •   Пiдписатися на новi
Алла Журавeль   4657 днів тому   #  

Новини актуальні, я згодна. А все інше? І це дивиться населення України...!? тепер не дивно, що у більшості наших земляків і землячок такий дрімучий стан.
Дякую, пане Дмитре

 •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    4657 днів тому   #  

от і маємо в результаті такий образ українця http://korrespondent.net/ukraine/events/1194822-korrespondent-sociologi-sostavili-portret-sovremennogo-srednestatisticheskogo-ukrainca/
Не останню роль у цьому відіграють сучасні медіа та акценти, які вони розставлять

 •   Пiдписатися на новi
Максимович Дмитро   4657 днів тому   #  

Я не беру до уваги контент телеканалів, я кажу саме про новини. Мені також не подобається 70% ефіру кожного каналу ) але новини дивлюсь на всіх телеканалах ))
Пані Алло, дякую за дискусію!

 •   Пiдписатися на новi
Максимович Дмитро   4657 днів тому   #  

А до чого тут це, Тарасе?
Ми ж тут ніби про новини на ГУРТі спілкуємось.

 •   Пiдписатися на новi
Михайло Ізюмський   4657 днів тому   #  

Відверто дивує розмах патерналізму в нашому "третьому секторі"! Всі нам щось винні: телеканали, звичайно, зобов'язані ставити новини, які МИ вважаємо суспільно корисними та важливими, що вже казати про ГУРТ! А коли кажуть що вчитись треба, користуємось відмовками, мовляв, немає сенсу, там все вже визначено заздалегідь. Хоча інші давно вже навчились і успішно користуються...
Не хочете щоб телебачення вами маніпулювало - маніпулюйте телебаченням, іншого виходу немає. Не знаєте як - вчиться, не виходить - думайте, працюйте, намагайтесь ще.

 •   Пiдписатися на новi
Максимович Дмитро   4657 днів тому   #  

Михайле, згоден з Вами на 300%!!!

 •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    4657 днів тому   #  

Максиме, мій коментар стосувався коментаря Алли (як підтвердження).

Михайле, Ви знаєте, скільки людей відчувають себе ображеними, тому що їх новини у нас не розміщуються. Вже у фейсбуці знаходять і там пишуть. Одного разу на конференції довелось слухати публічні дорікання від одного з діячів громадського сектору як от ми нігадяї - новини не розміщуємо, статті дуже цікаві не ставимо, банери не розміщуємо ))

 •   Пiдписатися на новi
Михайло Ізюмський   4657 днів тому   #  

Дмитро а не Максим:)
Тарасе, я знаю це все. А скільки разів чув на всіляких конференціях заклик зобов'язати телеканали показувати інформацію, яку громадські організації вважають важливою та суспільно-корисною! Але такими методами не громадянське суспільство будується, а інше...

 •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    4657 днів тому   #  

Перепрошую, Дмитре :). нежить таки дається взнаки. Дякую Михайле :)!

 •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    4657 днів тому   #  

Михайле, зараз ми завершуємо проведення дослідження інформаційної інфраструктури громадського сектору. Я сподіваюсь, у квітні ми опублікуємо фінальну версію. один з висновків, який ми для себе вже зараз зробили - те, що відбувається в інформаційному плані у громадському секторі, більшість гравців повністю задовольняє...

 •   Пiдписатися на новi
Максимович Дмитро   4657 днів тому   #  

Смішно )) "зобов'язати телеканали показувати інформацію, яку громадські організації вважають важливою та суспільно-корисною" - це буде дурдом-веселка )). Уявіть скільки зареєстровано НГО і скільки у них СОЦІАЛЬНО-ВАЖЛИВИХ новин... Для цього потрібно створити телеканал соціалььних новин, який буде мовити 24 год\добу та й то цього часу не вистачит на всіх ))
Тарасе, а докори будуть завжди, хчете Ви цього чи ні і завжди будуть ображені. Просто потрібно бути професіоналом і самому розуміти важлива ця чи інша інформація для медіа, навітть соціальних.

 •   Пiдписатися на новi
Володимир Волох   4655 днів тому   #  

Як на мене , то потрібно ГУРТу згуртуватися навколо пріоритетних напрямків діяльності держави та ОГС . Ці напрямки можна окреслити , як головні цілі тисячоліття для України . І в такому інформаційному полі потрібно далі крокувати . Я згоден з колегой , який не хоче перетворювати цей інформаційний портал в смітник тому , що є речі другорядні , які можуть перотворити колективну працю ГУРТу на громадсько - гламурний бенефіс . А виклики тисячоліття для України , це необхідність спромогтися нашій державі опанувати демократію та конкурентоздатність нашого суспільства в глобалізованому світі . Тому без розвинутої європейської громадянської мережі нам цього не досягти .

 •   Пiдписатися на новi
Повша В'ячеслав   4651 день тому   #  

Кожна інформація має свою Цінність!!!
Особливо Суспільна... :)))

*Актуальність ніхто не відміняв...

 •   Пiдписатися на новi
Пилип Литвинов   4651 день тому   #  

Безумовно, актуальність ніхто не відміняв. Але то вже, на мою думку, інший критерій. Так, інформація завжди має цінність, от тільки часто лише для тих, хто її поширює

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новi


Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.