
14 жовтня у м. Києві відбудеться круглий стіл “Оцінюючи зовнішню допомогу на підтримку демократії в Україні”, організований Національним Фондом Підтримки Демократії (NED) та фундацією FRIDE (Мадрид) за люб’язної підтримки Фонду демократії Організації Об’єднаних Націй (UNDEF). Цей круглий стіл проводиметься згідно з Правилом “
Чатам Гаус”.
АДЖЕНДАПід час заходу планується обговорення таких питань:
- Допомога на розвиток демократії після Помаранчевої революції: Що пішло добре, а що не так, і чому?
- Презентації звіту FRIDE, підготовленого 2009 року
“Оцінюючи допомогу на розвиток демократії: Україна”- Україна після президентських виборів 2010 року: Яка допомога на демократію потрібна?
- Які виклики і пріоритети для донорів, що підтримують розвиток демократії в Україні?
- Як допомога на демократію може підтримати сталий розвиток громадянського суспільства в Україні?
- Яка підтримка незалежних ЗМІ?
- Яким чином донори мають підтримувати розвиток парламентаризму та багатопартійну систему в Україні?
- Яким чином допомога на належне врядування може бути ефективнішою?
- Чи зовнішня допомога може підживлювати місцеву корупцію? Як цьому можна завадити?
- Наступні кроки: в якому напрямку має рухатися допомога на демократію?
Безумовно, тема непроста, цікава та актуальна. Особливо в контексті теперішніх подій. Можливо, у читачів ГУРТа є вже що сказати з цього приводу. Ваш покірний слуга спробує зібрати цінні думки і озвучити їх на цьому заході. Тож куди пішли гроші і куди б мали?
Коментарі
Знаєте, напевне, таке поняття в ліберальній філософії як "почастинна соціальна інженерія". Коротко її суть можна охарактеризувати так: "боротися треба не за загальне добро, а проти конкретного зла".
Тому я в поставленому Вами питанні не є песимістом.
Демократія в один день, рік чи десять років не будується, тим більше не можна її нав'язати "широкому загалу" навіть за великі кошти.
Однак підтримка локальних ініціатив, які, можливо, й не помітні для більшості населення і є не "проривами", а невеличкими кроками на шляху "демократизації", впевнений, дає результати.
а картинка викликала ностальгію за юністю:)
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:EZlWmMFiLsupqM:http://www.musicdirect.com/shared/images/products/large/nirvana_nevermind.jpg&t=1
Тарасе, демократія ця там же, де і гроші, які вони за неї заплатили. І ти краще, ніж я, знаєш хто це сказав, що Україна має розраховувати лише на власні сили.
а не пробовали жить без слова "демократия"? его уже так изговнили (уж извините), что оно скоро будет считаться бранным. Голодным демократия не нужна, им нужна пища. А когда багАтые мира сего в очередной раз дурят народ пустышками: "демократия", "очередной прорыв", "строим новую страну"... Хоть бы порядок в старой навели :)
Что самое интересное - народ опять ведётся на все эти призывы.... Ну никак не желаем умнеть))))
Як на мене, замахуватись на підтримку демократії та розвиток загалом занадто амбітно. Ми знайомі із підтримкою NED успішних ініціатив, вони досить результативні у покращенні демократичних інститутів. Саме про демократичні інститути можна говорити у цьому аспекті, а не про демократію, навіть якщо на цьому зосереджено увагу протягом 5-10 років. На доступ до інформації, на інструменти участі, на покращення механізмів співпраці, покращення певної сфери відносин і т.д. В кожному є позитивни, негативи, десь застій. Наприклад, збільшилась кількість невдоволених на мітингах, правозахисники вказують на порушення прав людини. Натомість є інше - деякі органи виконавчої влади, на місцях і ГО налагодили консультації, створено нові механізми участі. Тому не справа у помаранчевих, синіх, смугастих, червоних, із косою, професорів і т.д. Почитайте програму комуністів - вони уже не за комунізм, а ринкову економіку :) Про програми інших .... доводилось аналізувати по молоді, було смішно, наскільки далекі їх писали, хоч ба якийсь портал громадський та звернення ГО почитали про існуючі проблеми і способи розвязання.
Якщо спитати якогось урядовця, депутата чи чиновника у місцевій раді - вони за розвиток демократії і громадянського суспільства, можуть дати "енциклопедичне" визначення, але тільки ті, з якими працюють активні організації, можуть ще оцінити, що її розвиває, а що гальмує, що треба ще зробити. Нічого дивного в цьому немає - в Україні немає значної практики успішного створення та функціонування інститутів, її треба створювати, лобіювати і відстоювати, щоб застосовувалась і не була скасована. Наприклад, є громадська експертиза, є практика, треба поширювати, є порушення. Є громадські ради – довго розробляли, уже «інтерес» знизився до них, є проблеми, є позитив і негатив. Локальні інструменти просто можуть вмерти, не народившись. Доступ до інформації – залишається великим шматом роботи, але з обох сторін. Медіа – незалежні? (громадські є, переважно електронні, комерційні мають власників). Парламентаризм – окремо, народ і громадськість – окремо, немає оцінки та якості. Населення думає як вижити. Цікавими є досвід інших країн та практики – але запровадження та роботи, оцінки конкретних інститутів, а не «демократії» як красивого слова.
Дякую Тетяна. Ви, як завжди, високо тримаєте планку професіонала в сфері своєї діяльності. Ми вас підтримуємо. Хочеться подякувати Вам особисто і команді за ту велику працю яку робите для розвитку демократичних інститутів в Україні. Побільше б таких експертів було в ІГС,то ми б мали інші результати.
Україну було потрактовано, як східноєвропейську державу. І було сподівання, що тут спрацює те, що спрацювало в Польщі чи інших країнах Центрально-Східної Європи. Але цей підхід не спрацював, оскільки в Україні зникла культура власності. В тій ж Польщі, навіть за часів комуністичної влади зберігалась приватна власність. Це по-перше. По-друге, не приділялась увага, за невеликим винятком, демократичним процесам всередині політичних партій, а вони також є частиною громадянського суспільства. І взагалі жодної уваги не було приділено профспілкам. Якщо колись говорили, що профспілки - це школа комунізму, я з повною відповідальністю можу сказати, що профспілки - це школа громадянського суспільства. Єгор правильно пише, що голодним демократія не потрібна, але можливо саме голод і бажання кращих умов праці заставить людей самоорганізовуватись на робочому місці. Керуючись військовою термінологією необхідно було вести наступ на 4 фронтах: формувати культуру приватної власності, демократизувати політичні партії, формувати вільні профспілки і розвивати громадські організації. В результаті бойові дії велись активно лише на одному фронті, в результаті чого ми всі опинились у ворожому оточенні.
Погоджуюсь з п. Василем. Бо дійсно, ми всі опинились у ворожому оточенні...Але все так не буде!
www.twitter.com/tarastymchuk - оперативні думки з заходу
пАгАвАрили?
Что-то изменилось?
Артур, у вас видать чудное настроение. такую фразу можно применить к многим статьям, притом очееень многое и не поменялось..... это просто информация к размышлению и маленький толчок что-то менять в этой жизни....
По-перше, скоро і "пАгАвАрить" буде проблематично. А по-друге, Артур, а що конкретно змінили ВИ? Крім того, що Ви робите за кошти донорів.
Егор, настроение, как обычно... Спасибо, улыбнуло. :)
По поводу пАгАвАрить... "За кошти донора" я работаю.
А по поводу демократии - не говорю, а делаю. Интересно - пишите на почту - расскажу.
Также, не имелось в виду лично это мероприятие. Это отличный Фонд, который много инициирует. Я про НГО, которые в большинстве случаев говорят и иногда "рАзгАвАривают". Вот именно от таких разговоров толку никакого вообще нет. Хотя нет, где-то есть и толк. Где конкретные СИСТЕМНЫЕ акции, мероприятия, направленные не на ИНФОРМИРОВАНИЕ, а на результат - ИЗМЕНЕНИЕ? Мы циклично что-то строим (новую страну, демократию), востанавливаем и перестраиваем... Вы не устали от этого? Где результат? Давайте посмотрим на соседей справа и слева и сделаем вывод для себя...
Аналогия. Когда бахнул Чернобыль и Москва и Киев очень много ГОВОРИЛИ на эту тему. Минск не говорил. Минск - делал. Хотя и пострадала Белоруссия больше всех.
Артур, особисто для мене, поясни, будь ласка, про що Ви написали. Єдине, що я зрозуміла, що в городі бузина, а в Києві дядько.
Анна, я говорил про то, что многие НГО (не конкретизировал, так как не могу этого делать), просто проводят деятельность по развитию демократии. Деятельность, направленную на деятельность, как процес, а не на сам результат. Нет резульата - не та деятельность.
Про себя лично я сказал, что готов поделиться своим "внеском" в развитии демократии - пишите на почту. А не здесь.
Рада дала 25 млн на партію «Пора»?
Верховна Рада виділила майже 25 мільйонів на фінансування Укрнацпроекту. За відповідні зміни до бюджету проголосувало 246 депутатів.
Разом з цим це вливання коштів викликало різку критику з боку депутатів.
Так Микола Томенко зазначив, що з цього голосування стає зрозумілим, скільки коштує перехід в "тушки" одного депутата. "Поділіть ці 25 мільйонів на 2, і ви дізнаєтесь ціну одного депутата ", - зазначив віце-спікер.
"Ми що на громадському рівні не можемо обговорити, які проекти країна повинна розробляти. Нам що нове міністерство треба створити лише через те, що кілька депутатів змінили позицію?", - обурився він.
Водночас Тарас Чорновіл зауважив, що це проект про фінансування з бюджету однієї партії - "Пора".
"Подивився на цей проект, і так захотілося заспівати "разом нас багато - нас не подолати", і вигукнути "Ющенко, так!". Цей закон, назвемо все своїми іменами, про державне фінансування партії "Пора".
"Реально існує рада при президенті, є віце-прем'єр Колесніков, який курує ці проекти, є міністерства, які цим займаються. Ніяка спеціальна комісія нічого робити не буде. Це просто фінансування партії "Пора", - обурився Чорновіл.
Законопроектом передбачається внести зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", визначивши Державне агентство України з управління національними проектами головним розпорядником бюджетних коштів та виділити йому кошти в обсязі 24,7 млн. гривень за бюджетними програмами.
Керівником робочої групи з реалізації національних проектів призначено народного депутата Владислава Каськіва, члена фракції "Наша Україна - Народна самооборона", який перейшов до парламентської більшості, передає УП.
http://galinfo.com.ua/news/76662.html
А ось в неті надибав цікаву інфу
http://www.svoboda.org.ua/static/gazeta/svoboda_spets_finansy.pdf
ЦЕ потрібно просто прочитати...
... група пацанів з баблом вирішує долю 46-мільйонної нації...
http://www.unian.net/ukr/news/news-385145.html
... і де ж ви бачили демократію...? Це терор... і пресинг.
http://www.from-ua.com/news/2a8956a1c5573.html
С целью обеспечения общественного порядка и безопасности граждан во время проведения местных выборов Западное территориальное командование внутренних войск МВД Украины увеличит количество патрулей на улицах городов западных областей Украины. Как сообщил Газета.ua начальник группы связей с общественностью и средствами массовой информации управления Западного территориального командования ВВ МВД Украины Вадим Голуб, в городах Луцке, Ивано-Франковске, Калуше, Черновцах, Львове, Тернополе, Ривне, Ужгороде, Хмельницком и Каменец-Подольском к несению службы с 29 по 31 октября 2010 года ежедневно будут привлекать около 500 военных правоохранителей, 22 собаки и 17 автопатрулей, которые будут нести службу с 18.00 до 02.00 часов.
как на ЭТО реагировать?
https://www.youtube.com/v/wToY1ZgXRCs&hl
хоть я не большой поклонник нынешней власти, но это критический перегиб со стороны России :((
Єгоре, як Ваші результати виборів?
официальных данных пока нету, предварительно по городу 12-15%.
В мэры конечно не прошел но из 7-ми кандидатов я на 5-м месте. Весьма неплохой результат для партии, которая никогда не брала участия в местных выборах и отличный результат для ГО с активной работой продолжительностью в год)))
http://ua.glavred.info/archive/2010/11/09/182923-7.html - кільце оточення зменшується
http://kp.ua/daily/161110/253352/ думаю під час експертної дискусії на тему "Інвестиції в інституційний розвиток: як зробити їх ефективними" на Ярмарку ця тема має якось прозвучати...