bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз


+ Пiдписатися

Як нам покращити взаємини зі ЗМІ та ініціювати висвітлення соціальних питань?   

Думаю, що не помилися, якщо скажу, що висвітлення соціальних тем у ЗМІ - це дуже складна задача. Якщо спочатку деякі журналісти сприймали громадські організації як “грантоїдів” або “шпигунів”, то зараз просто ввічливо не називають Вашу організацію (особливо, коли йдеться про телесюжет) в статтях та сюжетах, вважаючи це прихованою рекламою.

І все ж - ми дуже мало обговорюємо із журналістами те, що нас як громадські організації турбує. В моєму випадку, це систематичне порушення прав дітей, жінок в ЗМІ - оприлюднення статусів дітей-сиріт або ВІЛ-позитивних статусів, публікація фотографій людей та дітей, задіяних у проектах, без згоди їхніх батьків чи опікунів…список може бути довгим. Останній яскравий приклад – скандал із Артеком.

З одного боку, засоби масової інформації часто допомагають задуматися про становище дітей, привертають увагу до проблем. Але іноді буває й так, що мас-медіа самі порушують права дітей, лише збільшуючи зло - і все з благими намірами. Наприклад, коли дітей представляють жалюгідними та безпорадними жертвами.

Редакторам або продюсерам телепередач варто було б пам'ятати про статтю 16 Конвенції про права дитини, в якій сказано: «Жодна дитина не може бути об'єктом довільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте життя, сімейне життя, недоторканність житла, таємницю кореспонденції, або незаконного посягання на її честь і репутацію». На жаль, саме в частині цього пункту у нас дуже часто помиляються.

Обговорити варто було б і те, чи дійсно наша нинішня система захисту дітей, яка багато в чому спирається на громадянське суспільство і працівників місцевих самоврядувань, зайнятих питаннями захисту дітей, - кращий варіант, або ж нам потрібно створити також незалежну організацію, що нам неодноразово рекомендували перевіряючи дотримання положень Конвенції ООН. Мова йде про омбудсмена, який виступав би на захист прав дітей на державному рівні, а також здійснював би відповідний нагляд, як це відбувається у більшості цивілізованих держав.
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

Кушнір Тарас   4726 днів тому   #  

На жаль освідченість журналістів у соціальній тематиці є надто малою.
Як для мене журналісти відносяться до соціальніх тем як для буденної роботи... вони також люди і вникати у суть тої чи іншої проблеми їм ліньки... прийшов, побачив, написав, віддав редактору.
Раніше у ЗМІ, я знаю були журналісти які "сиділи" на конкретних напрямках. Зараз один і той самий журналіст пише на кілька обсолютно різних тем і втискає у поданий матеріал свої комплекси та переконання. Перекручуючи тему, тим самим подаючи НЕ достовірну, викревлену інформацію! Прикриваючись "свободою слова" та "власною думкою репортера".
Єдине що прийшло мені на думку це відслідковувати опубліковані матеріали. Мої спостереження приблизно 1 з 8-ми зацікавлений та пише компетентно, і я намагаюся з ними підтримувати контакт, запрошувати та інформувати про події, формуючи для себе "свою" базу представників ЗМІ та зацікавлених.

  •   Пiдписатися на новi
Антон Альошин   4726 днів тому   #  

+1 Тарасу. Більше того, на одному з жірналіських тренінгів я почув тезу, що журналіст і не має бути професіоналом у всіх темах, які він так чи інакше чіпляє. Особисто мені прийняти таке легковажне ставлення важко..
Щодо взаємозв"язку зі ЗМІ, то самі НУО мають моніторити ситуацію з порушенням прав своїх цільових аудиторій і виносити помічені факти на якнайширше обговорення (інтернет для цього є найкращим ресурсом). Медійники активно відслідковують теми, які обговорюються в мережі і потім роблять на таких дискурсах власні матеріали.

  •   Пiдписатися на новi
Олександр Коваль    4726 днів тому   #  

на мою думку, варто працювати зі студентами кафедри журналістики, залучати їх до висвітлення діяльності НГО.
Спостергіаючи за студентами кафедри журналістики в Ужгороді, можу зробити припущення, не всі студенти стають журналістами. Адже, прця журналіста непроста, і потребує додаткових навиків, зокрема навиків співпраці з носіями інформації, навиків журналістського розслідування, навиків аналітичного мислення. Нажаль, у нам невистачає не лише журналістів, що висвітлюють соціальні питання, але й питання економіки, екології, культури.
Ця проблема комплексна, яку слід вирішувати системно.
Як? на це слід дати відповідь:
1. Пропоную, громадським організаціям активно збагачувати інформаційний простір інформацією щодо своєї діяльності
2. Принаймі раз в році, робити звіт про діяльність
3. Популяризувати ініціативи та діяльність, результати
Лие прозорість та відкритість у діяльності сприятимуть поуляризації та висвіленні у ЗМІ

  •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    4726 днів тому   #  

що потрібно журналісту? слава, хороші авторські матеріали, ну і гроші (і скандали, звичайно). Що можуть запропонувати журналісту нуошники?
- ексклюзив (інсайдерську інформацію, щось, що може тягнути на сенсацію)
- зрозумілий екстракт з проведених досліджень
- контакти експертів для коментування інфоприводів. нормальний журналісти звертаєтся до різних джерел. треба таким джерелом стати :))))

  •   Пiдписатися на новi
Лілія Дмитренко   4726 днів тому   #  

Про авторські матеріали не зрозуміла. Чиї?

  •   Пiдписатися на новi
Людмила Гуслякова   4724 дні тому   #  

Підтримую Тараса:) Нашому Гендерному інформаційно-аналітичному центру "КРОНА" дещо "простіше". Назріла необхідність створити медіа-центр. Запросити медіа-експертів, професійних журналістів. Ми проводимо школи для медійників. Формуємо лоббі серед студентів-журналістів тощо. Із змішниками потрібно говорити їхньою мовою. Бо якщо в НДО не знають тонкощі підготовки-написання-друку матеріалу, про що можна тоді говорити?!
Крім того, ми започаткували серію професійних посібників для журналістів-практиків. Як приклад, один з них:

http://www.civicua.org/library/view.html?topic=1273803&folder=4087

  •   Пiдписатися на новi
Лілія Дмитренко   4724 дні тому   #  

Дякую, скачала, буду користуватися, як змішниця.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi


Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.