«Він підняв очі й побачив її…» (з роману «Сильна любов»). Ліпше все ж таки було б написати: «Підвів погляд» або «звів очі». Бо так виходить щось дуже химерне й не зовсім про любов, а радше про збочення. Аж хочеться цю картину переписати розлого, щоб вона засяяла в свідомості читача всіма барвами.
>>>>
З мʼячем Ордець. Що тут скажеш – антропометрія присутня (Телеканал «Футбол»). Це просто прекрасно, коли коментатор уміє запамʼятовувати слова! «Антропометрія» – справді дуже красиве слово. Воно означає метод дослідження особливостей людини шляхом вимірювання розмірів частин тіла.
>>>>
Сидорчук несеться так, що дай Боже кожному (телеканал «Футбол»). Яка життєствердна картина! Футбольне поле. Сидорчук. У нього довга шия, довгі ногі й маленькі білі крила…
>>>>
«Рух крапки показує, що водій не зупинився, а продовжив рух. Уся команда з облегшенням зітхнула» (ТV 5). Якщо ви не зрозуміли, то це – про використання навігатора під час автомобільних перегонів. А не зрозуміти могли, оскільки глядачам легше – вони ще й картинку бачать.
>>>>
Захисник «Мольде» обрізається в центрі поля й обрізає практично всю команду (ТV «Футбол-1»). Якщо в цю мить не дивитися на екран, а тільки слухати коментатора, уява сама допоможе побачити цю драматичну й криваву картину.
>>>>
Його госпіталізовано з черепно-мозковою травмою голови (Еспресо-ТV). Шкода, звичайно, людину. Але не ту, що цей текст писала і змусила бідну дикторку повторити вголос в ефірі. А з іншого боку, може, й правильно. Бо не було б уточнення, де в постраждалого череп з мізками, глядачі могли б казна що подумати: в нозі, наприклад, чи трохи вище…
>>>>
Батьки послали Сашка в магазин за хлібом (З детективного роману «Вбивство п’яного піонера»). Тут ми вочевидь маємо справу не просто з детективним, а з детективно-шпигунсько-науково-фантастичним романом. Сюжет проситься такий…
>>>>
ГУРТ продовжує нову гостьову блогерську рубрику від Сергія Іванюка, покликану допомогти громадським активістам покращити знання з української мови.
>>>>
ГУРТ відкриває нову гостьову рубрику, покликану допомогти Вам, дорогі колеги, не бути схожими на журналістів. Власне, ми тут у редакції журналу «Однокласник» також майже всі журналісти, тож проти професії як такої нічого не маємо. Навпаки, ми її дуже любимо.
>>>>