bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Людмила Перевертень: «Ми дієздатні й самі можемо заробляти на розвиток проектів своєї організації»
20.10.2015

Останнім часом у нашій країні почало активніше розвиватися соціальне підприємництво. Мета цієї діяльності – сприяти розвитку суспільно корисних ініціатив завдяки прибуткам бізнесу. Соціальні підприємці дбають не лише про власні статки, а й про суспільний добробут. Ми поспілкувалися з Людмилою Перевертень, керівником громадської організації «Для спільної справи», у межах якої реалізовуються декілька проектів. Один із них має комерційну складову. Пані Людмила розповіла про діяльність організації, суть проектів та соціальне підприємництво, яке діє на базі ГО «Для спільної справи».

- Пані Людмило, розкажіть, будь ласка, як виникла ГО «Для спільної справи».

- Громадська організація «Для спільної справи» виникла як волонтерська ініціатива. Стартовий проект розпочав діяти у серпні 2014 року під назвою «Дуже потрібна робота». Через деякий час проект трансформувався у громадську організацію.

- Хотілося б дізнатися детальніше про ті проекти, які Ви реалізуєте.

- Проект «Дуже потрібна робота» функціонує вже понад рік. Ми допомагаємо людям із працевлаштуванням. Маємо постійний склад команди, і це наше значне досягнення, адже ми працюємо на волонтерських засадах. До цих людей можна завжди звернутися за допомогою, покластися у будь-яких питаннях. У цьому проекті існує розподіл функцій. Є людина, яка координує волонтерів, є відповідальний за координацію співпраці з роботодавцями, інший фахівець займається просуванням інформації в соцмережах, є ті, хто працює в регіонах. Ми маємо відокремлені підрозділи нашої організації у Львові, Івано-Франківську, Хмельницькому, Житомирі, Чернівцях, Запоріжжі, Полтаві, Харкові, Одесі.

Окрім уже названого «Дуже потрібна робота», працюємо ще над одним цікавим проектом, який має назву «Родинні дарунки». Хочеться створити соціальний бізнес, аби допомогти людям у розширенні можливостей для заробітку. Наша мета – розвивати проект, який би був, з одного боку, комерційним, а з іншого – об’єднував людей зі спільними інтересами. І що важливо, щоб він приносив кошти для інших соціальних ініціатив.

«Родинні дарунки» – це проект, який займається розвитком такого напрямку діяльності, як handmade – створення різноманітних виробів ручної роботи. Ми вже почали співпрацювати з майстрами, що займаються handmade. Хочеться, аби люди, задіяні в проекті, отримували задоволення від того, що вони роблять. Наприклад, хтось може виготовляти гарні речі, хтось – їх продавати, хтось – проводити майстер-класи тощо.

Проект стартував влітку. Ми запустили інтернет-магазин – зареєстрували його, наповнили, тобто зробили функціональним, щоб він був хорошим інструментом цього бізнесу. Зараз шукаємо людей у команду, які будуть займатися просуванням цього магазину. А ще зовсім скоро відкриємо шоурум.

- Як виникла ідея створення такого проекту на базі громадської організації?

- Ідея виникла в мене, але потім почалася колективна робота. У проекті «Дуже потрібна робота» ми допомагаємо людям працевлаштуватися. Усвідомлюємо, що не завжди можемо запропонувати людині роботу відповідно до її навичок. Але ж існує багато хобі, які можна перетворити на справу, що приноситиме дохід. І йдеться не лише про вироби ручної роботи, які можна продати. Це може бути і написання статей, і догляд за дітьми, і репетиторські послуги, і просто справа, яка людині подобається.

Необов’язково ходити в офіс, працювати на певну компанію, щоб заробляти гроші та самореалізовуватися. Можна вдома займатися улюбленою справою, як-от виготовляти щось, а потім пропонувати іншим ці вироби або надавати певні послуги, наприклад, уроки малювання чи іноземної мови.

Ми визначили, які майстер-класи у нас будуть проводитися. Перший майстер-клас буде благодійним, повністю безкоштовним. Його тема – малюнки на дереві. У подальшому  ми готуємо майстер-класи, які частково проводитимуться на платній основі. Наприклад, якщо на захід прийшло 10 осіб, то хоча б двоє з них мають отримувати знання та навички безкоштовно. А певна плата за такі майстер-класи потрібна для того, аби ми мали змогу закупити матеріали для роботи та оплатити інші потреби.

- Кошти, залучені завдяки цьому проекту, будуть іти на розвиток Ваших інших проектів? Яких саме?

- Так. Уже згадуваний проект «Дуже потрібна робота» глобальний за своєю суттю. Він непростий, специфічний і потребує багато зусиль. Аби зараз змінити щось на ринку праці, потрібно робити значні кроки. І це кроки не одного дня, а такі, що матимуть відголоски на декілька років вперед. Щоб реалізовувати наші ідеї, нам потрібна підтримка. Це необов’язково мають бути гранти. Ми звикли до того, що громадські організації чи ініціативи існують завдяки коштам грантодавців. Це добре, коли є підтримка, але не варто розраховувати лише на це. Ми дієздатні й самі можемо заробляти на розвиток своїх проектів.

Спілкувалася Юлія Панченко

Контакти

Коментарі

Олена Полозок   3098 днів тому   #  

А можна питаннячко - хіба може неприбуткова організація отримувати прибутки? Ви вже консультувалися з податковою і вони дали добро? Сумніваюся...Чи ви через ФОП це будете робити? Дуже дякую за відповідь, бо самі зараз ломаємо голову над тим, як можна заробляти "на хліб".

  •   Пiдписатися на новi
Людмила Перевертень   3094 дні тому   #  

З першого січня 2013 року вступила у даю нова редакція Закону про неприбуткові громадські об'єднання. Громадські організації
(на відміну від благодійних фондів) можуть займатись комерційною діяльністю, за умови, що всі прибутки будуть направлені на забезпечення життєдіяльності Громадської організації, а також вирішення певних соціальних потреб. Ми зареєстрували для цієї мети ТОВ, засновником якого є наша Громадська організація. Якщо у вас будуть ще якісь запитання, то можемо вас проконсультувати додатково. Дякую за запитання.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.