bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Грантовий конкурс COSME: Сталий розвиток туризму

Загальна мета грантового конкурсу - сприяти сталому розвитку туризму і розширенню можливостей МСП в сфері туризму за допомогою транснаціонального співробітництва і передачі знань. Бюджет одного проекту - до 1 000 000 Євро. Дедлайн - 24 жовтня 2019 року.

Опис грантового конкурсу:

Туризм є важливим сектором економіки в Європейському союзі.  Відповідно до пріоритетів Європейської комісії, дії, запропоновані в рамках цього конкурсу, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності та стійкості сектора туризму і збільшення його внеску в економічне зростання і створення робочих місць в ЄС та країнах, що беруть участь у Програмі ЄС COSME. Заходи, зокрема, спрямовані на поліпшення бізнес-середовища для туристичних підприємств за рахунок розширення соціально-економічних і ринкових знань та обміну передовим досвідом.

Загальна мета  грантового конкурсу - сприяти сталому розвитку туризму і розширенню можливостей МСП в сфері туризму за допомогою транснаціонального співробітництва і передачі знань.

Конкретна мета  конкурсу - розробка та впровадження транснаціональних і міжсекторальних схем підтримки для створення потенціалу для стійкого зростання МСП в секторі туризму.

 Загальний бюджет грантового конкурсу:

5 000 000 євро на 5-7 проектів від потенційних заявників (консорціумів).

Максимальний бюджет грантового конкурсу на 1 проект:

1 000 000 євро на 1 консорціум.

Покриття бюджету грантового конкурсу:

75 % - Єврокомісія, 25 % - члени консорціуму.

Строк фінансування та дії гранту:

25-36 місяців

Хто може брати участь:

Консорціум повинен складатись не менше як з 5, і не більше як з 10 учасників, що представляють не менше як 5 країн-учасників Програми ЄС COSME.

 

Потенційні учасники повинні бути повністю або частково до державного або приватного сектора. Організації приватного сектору повинні бути створені  належним чином та зареєстровані відповідно до національного законодавства.

Заявники повинні бути юридичними особами, що утворюють консорціум, а саме:

- некомерційні організації (приватні чи державні);

- неурядові організації;

- органи державної влади та їхні мережі чи асоціації на європейських, міжнародних, національних, регіональних рівнях та на місцевому рівні, або організації, що діють від імені органу державної влади, відповідального за діяльність Асоціації сфери туризму, економічних справ, промисловості, підтримки бізнесу або суміжних галузей;

- міжнародні організації;

- приватні та прибуткові організації, включаючи мікро-, малі та середні підприємства (МСП), що здійснюють діяльність у сфері туризму та підтримки бізнесу;

- торгово-промислові палати;

- навчальні та освітні заклади, включаючи університети та науково-дослідні центри, що займаються туризмом та підтримкою бізнесу.

Чому варто брати участь українським організаціям?

Виграш грантового конкурсу дозволить:

- посилити транснаціональну співпрацю державних та приватних зацікавлених сторін (включаючи малі та середні підприємства) у сфері сталого розвитку туризму;

- збільшити конкурентоспроможність малих та середніх підприємств, які займаються сферою туризму,  за рахунок підвищення їх потенціалу та використання інноваційних стійких рішень;

- підвищити інновації у сфері туризму шляхом передачі знань та міжгалузевої співпраці;

- посилити транснаціональну співпрацю між МСП в сфері туризму, а також між МСП та інкубаторами, акселераторами та освітніми організаціями;

- надати нові ринкові можливості для малого та середнього бізнесу і стартапів у туристичному секторі.

Кінцевий строк подачі грантової заявки:

24.10.2019, 17:00:00 (за брюссельським часом)

Як взяти участь та перемогти?

Загальна інформація про грантовий конкурс та форма для участі: http://bit.ly/2OWjoRa

Умови грантового конкурсу: http://bit.ly/31ymhsR

Перелік міжнародних організацій, які шукають партнерів для подачі грантової заявки: http://bit.ly/TourCoop

Посібник Мінекономрозвитку щодо процедур подання грантових заявок в рамках Програми ЄС COSME (станом на 2018 рік): http://bit.ly/2JIjLeC .

Посібник Єврокомісії щодо подання грантових заявок та користування порталом: http://bit.ly/2ZHoGRd.

Додаткові контакти:

Додаткові запитання щодо грантового конкурсу, запит на участь у інформаційних вебінарах, запит на отримання новин міжнародних проектів можна надіслати через коротку форму зворотнього зв’язку:  http://bit.ly/2KDdNeF 

Додаткові запитання щодо грантового конкурсу обробляють Олександр Бабій, Консультант з розробки і реалізації програм та донорської координації Офісу розвитку МСП при МЕРТ;

Андрій Ремізов, головний спеціаліст відділу розвитку підприємництва департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку.

Контакти

 • Олександр Бабій
 • Консультант з розробки і реалізації програм та донорської координації Офісу розвитку МСП при МЕРТ
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 7  - Нi  

Коментарі

Олександр Магльона   551 день тому   #  

Де можна знайти країни-учасниці Проекту?

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Бабій   548 днів тому   #  

Олександре, доброго дня! Участь у програмі беруть усі країни ЄС, та деякі країні по двосторонніх угодах. Актуальний список країн-учасниць COSME (що не входять у ЄС) - https://ec.europa.eu/docsroom/documents/34263

 •   Пiдписатися на новi
Інна Старчікова   545 днів тому   #  

Ukraine signed the International Agreement on 4 May 2016 which entered into force on 21 March 2017. Ukraine does not participate in the COSME financial instruments.
Тобто Українськи учасники не можуть отримати фінансування? Поясніть, будь ласка що означає ця теза англійською з документу, який Ви порекомендували вище

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Бабій   545 днів тому   #  

Шановна Ірино! COSME financial instrument - це окремий блок програми COSME, а саме: A. ACCESS TO FINANCE. Дане оголошення відноситься до блоку C. FRAMEWORK CONDITIONS FOR ENTERPRISES, у якому Україна бере участь відповідно до підписаної угоди. Українські учасники мають однакові права з учасниками з інших країн в рамках цього оголошення.

 •   Пiдписатися на новi
Інна Старчікова   545 днів тому   #  

Дякую!

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Бабій   545 днів тому   #  

Шановна Інно, перепрошую за помилку в імені у першому повідомленні(

 •   Пiдписатися на новi
Ляшенко Ляна   538 днів тому   #  

Доброго дня. Є питання щодо можливості участі в проекті органів місцевого самоврядування (міської адміністрації). Заявка в схожому проекті ЄС була відхилена через "відсутність прийнятності заявника" з поясненням, що міська адміністрація не є державною установою чи підприємством.

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Бабій   538 днів тому   #  

Доброго дня, Ляно! Кожне оголошення має власні вимоги до прйинятності заявників, і є оголошення, де органи влади та самоврядування не можуть виступати заявником. У цьому конкурсі - можуть. Також рекомендую відправити запит на адресу для запитань, що вказана у оголошенні, щоб отримати офіційне підвердження.

 •   Пiдписатися на новi
Ляшенко Ляна   538 днів тому   #  

Дякую.

 •   Пiдписатися на новi
Олена Усенко   531 день тому   #  

Доброго дня, Олександре! Чи можлива подача проектної заявки для участі у грантових конкурсах "Сталий розвиток туризму" та "Місії соціальної економіки" в рамках Програми ЄС COSME безпосередньо від органу місцевого самоврядування.

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Бабій   527 днів тому   #  

Доброго дня, Олено!
Умовою подачі проекту у "Місіях соціальної економіки" є подання від органу влади/самоврядування, і саме цей партнер повинен забезпечити кращі практики, з якими можна ознайомитись.
В рамках конкурсу "Сталий розвиток туризму" немає обмежень чи рекомендацій, хто саме може бути головним подавачем.
Таким чином, Ви можете подавати заявку безпосередньо від органу місцевого самоврядування, враховуючи всі вимоги до заявника та проекту вцілому.

 •   Пiдписатися на новi
Олена Усенко   527 днів тому   #  

Дякуємо за відповідь!
Створення консорціуму є обов’язковою умовою подання завки, чи можливо подати проектну завку самостійно від окремого суб’єкта (наприклад органу місцевого самоврядування)???

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Бабій   527 днів тому   #  

Створення консорціуму є обов'язковою умовою подачі усіх заявок в рамках програми COSME. Також хочу порекомендувати Вам додаткові матеріали стосовно програми COSME, які ми готували: http://bit.ly/COSMEfaq1

 •   Пiдписатися на новi
Олена Усенко   527 днів тому   #  

Дякую!

 •   Пiдписатися на новi
ольга серая   523 дні тому   #  

Здравствуйте, что такое МСП?

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Бабій   523 дні тому   #  

Доброго дня - мале та середнє підприємництво

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.