bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

На Одещині відбулися презентації звіту «Ті, що пережили пекло»

20 вересня 2016 р., на Одещині відбулося дві презентації звіту «Ті, що пережили пекло». Перша – в актовій залі Петрівського державного аграрного технікуму (с. Петрівка Лиманського району Одеської області), та друга – в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. С. Грушевського. Це – третя і четверта за рахунком на Одещині презентація видання, підготованого Коаліцією «Справедливість заради миру на Донбасі». Звіт описує злочини проти людяності, скоєні під час конфлікту на Донбасі.

Під час обговорення звіту студенти Петрівського державного аграрного технікуму висловили сумнів щодо того, що конфлікт на Донбасі можна вирішити дипломатичними методами.

«Випадків незаконного затримання та утримання людей на Донбасі сотні. Тільки за офіційними даними з полону звільнено понад 3000 українців. Людей утримували у нелюдських умовах, нам відомо про десятки випадків тортур та навіть позасудових страт. Завдання Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі – задокументувати ці випадки, щоб притягнути до відповідальності злочинців», – зауважила Аліна Боднар, менеджер з комунікацій ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив».

Про звіт «Ті, що пережили пекло» розповіла Юлія Красильнікова, координатор напрямку документування порушень прав людини благодійного фонду «ВостокSOS». За її словами, у виданні зафіксовані реальні свідчення осіб, що стали свідками або жертвами серйозних порушень прав людини. При цьому більшість винуватців і досі залишаються непокараними.

«Одного мого друга тримали в полоні всього добу, але коли випустили, то в нього вся спина була синя. Іншого під час побиття так ударили по голові, що він і досі має серйозні проблеми зі здоров’ям і змушений щодня приймати ліки. І тільки у звіті таких їсторій 160, хоча вже зараз ми задокументували значно більше випадків грубих порушень прав людини», – розповіла Юлія Красильнікова, координатор напрямку документування порушень прав людини благодійного фонду «ВостокSOS».

Своїм досвідом перебування у полоні в УБОПі та школі-інтернаті у Стаханові, що на Луганщині, поділився проукраїнський активіст Євген Шляхтін. Чоловік дивом звільнився тільки через тридцять днів несвободи. Після пережитих знущань і катувань він не втомлюється розповідати про жахливу правду подій на окупованому Донбасі.

«Мене змусили роздягтися та надягти прапор - той самий, який я зберіг в надії повернути на місце, на будівлю міськвиконкому. Мене били до втрати свідомості, я прикривав голову руками, внаслідок чого мені поламали пальці та кисті рук. Справжні садисти, вони отримували задоволення від того, що робили», - зауважив колишній політв’язень.

Після презентації відбулася дискусія щодо того, як відновлювати мир на Донбасі після конфлікту. Від студентства лунали різні пропозиції – від зміни президента та парламенту і до продовження військового спротиву. На думку молоді, вирішити військовий конфлікт мирним шляхом неможливо.

Натомість під час дискусії в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. С. Грушевського учасники зійшлися на тому, що можна повернути Донбас і мирним шляхом. Для цього Україні потрібна, перш за все, продумана інформаційна політика та постійне покращення соціально-економічної ситуації у прифронтових зонах.

Матеріал опублікований у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

 

Контакти

  • Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»
  • https://jfp.org.ua/
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.