bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Чернівцях обговорили особливості інтеграції ВПО

17 жовтня 2016 р. у Чернівцях відбулося засідання круглого столу організоване ГО «Право.Захист.Справедливість» на тему «Особливості інтеграції внутрішньо переміщених осіб в громаду Буковини».

У засіданні круглого столу приймали участь представники громадських організацій, а також представник Уповноваженого Верховної Ради України з питань прав людини та радник з питань ВПО Міністерства соціальної політики.

В ході засідання голова ГО «Право.Захист.Справедливість» Анна Кітова та керівник юридичного напрямку Олег Чутчев розповіли про специфіку звернень внутрішньо переміщених осіб в Чернівецькій області.

Але основною темою дискусії стали гострі питання, з якими зустрічаються у повсякденному житті ВПО, зокрема, отримання/поновлення статусу ВПО, отримання соціальних виплат, роботи, житлові та земельне питання.

«Нам спершу всі казали, що “у нас все добре, все у всіх гладко, все ми всім допомагаємо”. Але з часом почалися дзвінки, почалися питання» - розповіла Анна Кітова, голова ГО “Право. Захист. Справедливість”. «І стосувалися ці питання звичайних речей - оформлення соцвиплат, розлучень, виплати аліментів. Допомогли кожному, хто звернувся, - разом писали позови, представляли інтереси переселенців у судах, супроводжували на кожному етапі».

«А чиновники часом просто не хочуть допомагати переселенцям, каже правозахисниця. Велика проблема - нерозуміння з боку соціальних служб, ігнорування, деякі посадові особи взагалі всіма силами показують, що “ви нам тут зайві і всім нам тут сидите на шиї” - нарікає Анна Кітова, голова ГО “Право. Захист. Справедливість”.

«Рівень кваліфікації чиновників. Наші громадяни, які звертаються, вони юридично не підковані, не знають суті питань і як усе заповнювати. А чиновники не можуть їм пояснити. Люди бігають у замкненому колі. А питання вирішити не можуть» - зазначив Олег Чутчєв, правозахисник ГО “Право. Захист. Справедливість”.

Учасники обговорили проблемні моменти чинного законодавства, та домовились виробити механізм, якій дозволить подолати перешкоди для ВПО та посилити інтеграцію в місцеву громаду.

В ході жвавої дискусії також було прийнято рішення зкоординувати зусилля та діяльність організацій, які надають підтримку ВПО в м.Чернівці та Чернівецькій області.

Матеріал опублікований у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Контакти

  • ГО «Право.Захист.Справедливість»
  • [email protected]
  • 095-0224782
  • 0688026810
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.