bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Запоріжжі експерти обговорили правовий захист внутрішньо переміщених осіб

1 грудня 2016 року у Запоріжжі відбулася Координаційна зустріч із питань правового захисту внутрішньо переміщених осіб в області. Ініціаторами заходу виступило Дніпропетровське представництво Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Координаційна зустріч стала платформою для діалогу між правозахисними неурядовими організаціями, міжнародними агентствами та місцевою владою, що працює із ВПО. За круглим столом обговорювали актуальні проблеми, із якими зіштовхуються переселенці у сферах соціального та правового захисту. Як загальну тенденцію експерти, суспільні активісти та представники соціальних служб виділили бажання переселенців бути інтегрованою частиною громади та займати активну позицію у захисті власних прав.

Також представники Департаменту соціального захисту ЗОДА відмітили, що кількість осіб, зареєстрованих як ВПО, знижується. Причиною такого феномену є міграція переселенців до наближених до сірої зони територій.

Крім того, піднімалися питання верифікації статусу переселенців та механізми перевірки реального місця проживання Пенсійним фондом України або Управліннями праці та соціального захисту населення. Обласне управління праці та соціального захисту відмічає, що до кінця року всі сім’ї переселенців пройдуть перевірку, якої вимагає чинне законодавство України у сфері соціального захисту.

Також йшлося про юридичні колізії у дотриманні норм Закону України «Про захист персональних даних» під час верифікації інформації про статус переселенців. Зокрема, Управління праці та соціального захисту акцентувало увагу на актуальності питань контролю над організаціями, що здійснюють управління або роботу із базами даних, та використання закритих каналів передачі інформації.

Представники Ощадбанку та Пенсійного фонду України зауважили щодо необхідності консолідованих зусиль для полегшення фактичного механізму отримання пенсійних виплат переселенцями з інвалідністю та можливості вирішення питань доставки пенсій переселенцями в індивідуальному порядку.

Представники UNFPA також звернули увагу на тему гендернозумовленого насилля та проведення інформаційної кампанії у рамках акції «16 днів протидії гендерному насильству», що розпочалася 25 листопада у міжнародний день захисту прав жінок і триватиме до 10 грудня – Міжнародного дня захисту прав людини.

Наприкінці представники UNHCR Україна презентували нову інформаційну платформу з діяльності гуманітарних організації в Україні. Це інтерактивна карта активних НУО, що дозволяє аналізувати активність міжнародних та національних організацій за видами діяльності та у географічному розрізі. Платформа знаходиться у стані розробки та буде доступна для користування наступного року.

Матеріал підготовлений у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. 

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.