bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Поліцейські офіцери громад: запобігання правопорушенням в інтересах громади
07.12.2020

Восени 2020 року із впровадження реформи Національної поліції в громадах Запорізької області вже розпочали роботу поліцейські офіцери. Перший обов’язок на цій посаді – запобігти правопорушенням: працювати з людьми, проводити бесіди, інформувати.  Зробити так, щоб мешканці довіряли поліцейському.

На підтримку реформи громадська організація «Донбаська ініціатива «Міст» упродовж осені  реалізувала проєкт «Поліцейські офіцери громад: запобігання правопорушенням в інтересах громади» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Нідерландів.

«Нам пощастило познайомитись із кожним із поліцейських офіцерів, які розпочали роботу в Запорізькій області. Мета нашої співпраці – посилити надання ефективних поліцейських послуг мешканцям, поглибити співпрацю поліції з місцевими громадами та зміцнити довіру населення до поліції», – розповідає Юлія Малишева, менеджерка проєкту.

Кожен поліцейський офіцер є невід’ємною частиною громади, адже він працює заради її пріоритетів та живе в тій громаді, яку обслуговує. Постійна взаємодія поліцейського та громади, розуміння  потреб та проблем мешканців, орієнтування в роботі не на каральні міри, а на превентивну роботу – сприяє запобіганню злочинності.

С.Тарасенко

«У роботі поліцейського офіцера громади допомагає довіра населення до нього», – ділиться Тарасенко Сергій, поліцейський офіцер Михайлівської громади Вільнянського району.

Дійсно, важливо вміти легко знаходити спільну мову з населенням, незалежно від соціального статусу, віку чи інших особливостей.

Тому в межах проєкту було проведено навчання для поліцейських офіцерів громади за напрямами вікової психології, соціальної згуртованості, превентивної роботи з дітьми та підлітками, особливостей роботи з постраждалими від насильства та торгівлі людьми.

О.Тітов

Тітов Олексій, поліцейський офіцер Веселівської громади, розповів, що ускладнює його роботу: «Певна частина населення ще не сприймає ПОГа як свого помічника та захисника, а сприймає як караючий орган. Однак, з цього приводу вже є позитивні зрушення».

Щоб сприяти зменшенню упереджень відносно діяльності поліцейських та інформувати населення громад про реформи, «Донбаська ініціатива «Міст» запустила інформаційну кампанію в соціальних мережах та створили унікальні історії про життя поліцейських офіцерів та офіцерок у форматі сторітелінгу. Герої ділилися тим, що на їх думку, є найважливіше на посаді ПОГа та розповіли про ставлення родини до їх роботи та чому вирішили зв’язати своє життя з такою небезпечною діяльністю.

Швидка та ефективна робота поліцейських громад багато в чому залежить від технічного оснащення. Більшість потреб було забезпечено державою, але ще залишалася проблема із забезпеченням оргтехнікою та меблями координаційного сектора та опорних пунктів у Приазовській селищній та Приморській міській об’єднаних територіальних громадах.

«Ми надали необхідне оснащення для роботи поліцейських офіцерів громад, а також забезпечили необхідні роздаткові інформаційні матеріали з протидії домашньому насильству, з протидії булінгу та з цифрової безпеки дитини», – розповідає Юлія Малишева, менеджерка проєкту.

Діяльність поліцейських офіцерів громад змінює підхід до запобігання злочинності серед населення громад. Такий формат враховує потреби кожного мешканця громади та забезпечує охорону прав і свобод дорослих та дітей, протидіє злочинності, забезпечує громадський порядок та громадську безпеку. Ефективній роботі поліцейських офіцерів сприяє керівництво громад та підтримка громадських організацій. Тільки спільними діями можна вирішити проблеми та зменшити рівень злочинності в нашому суспільства.

 

Ця публікація була підготовлена проєктом «Поліцейські офіцери громад: запобігання правопорушенням в інтересах громади» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Нідерландів. 

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

#UNRPP

 

Дізнайся більше про проєкт в соціальних мережах: https://www.facebook.com/bridge.di.ngo

Контактна особа: Юлія Малишева, тел 0999355334

 

 

 

Контакти

  • Контактна особа: Юлія Малишева
  • тел 0999355334

Коментарі

Петро Петренок   1258 днів тому   #  

Щодо "Поліцейські офіцери громад" Зауваження! Користь від такого поліцейського буде лише за умови, якщо цей поліцейський буде мати кабінет не у будівлі сільради, скажімо місцевої влади ОТГ). Поліцейський буде в колективі місцевої влади своїм, чай питимуть разом, ну як одна сімя. І чи буде член сімї підводить під кримінал своє рідне оточення . Та це по підлому жити в одному домі де тебе прийняли та щей підгодовують пільгами чи чимочь іншим заводити справу (сприяти в її заведенні) у своїй сімї. Очі в "сірка" позичати. Відразу подилться все на "свої" - місцева влада та інші - члени громади. Це інструмент тиску на неугодних місцевій владі! Щось треба тут поправляти.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.