bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Тамара Марценюк: «Стереотипи гендерної нерівності обмежують і жінок, і чоловіків»

У четвер, 17 грудня 2015 року, відбулася відкрита лекція Тамари Марценюк «Гендерна політика України та виклики євроінтеграції». Захід ініціював Ресурсний центр ГУРТ спільно з кафедрою соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» у межах проекту «Гендерна політика та євроінтеграція – досвід країн Вишеградської четвірки для Східного партнерства».

Загалом до лекції долучилося понад 40 слухачів, серед яких були вчені, аналітики, правозахисники, соціальні працівники, викладачі, студенти та інші суспільно активні громадяни, зацікавлені у тематиці гендерної рівності.

На думку Тамари Марценюк, з огляду на велику кількість подій, які відбуваються у Києві, різноманітна та чисельна аудиторія є показовою у контексті ситуації в Україні. Експертка обґрунтовула таку зацікавленість темою лекції: «Гендерна тематика в Україні стала помітнішою порівняно з минулими роками.  Це пов’язано з викликами євроінтеграції та  потребою забезпечення прав людини. Після Майдану активізувалися жіночі організації. Люди цікавляться політикою ЄС, однак не всі знають, що Європейський Союз має сформовану на багато років вперед гендерну політику».

Директор з аналітичної роботи та зовнішніх зв’язків Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Олена Захарова виокремила два питання, розглянуті під час лекції: «Запровадження гендерних квот сьогодні є одним із найактуальніших для удосконалення гендерної політики в Україні. Другим за актуальністю можу назвати гендерну пріоритизацію – процедуру, згідно з якою у загальних нормотворчих документах окремою позицією будуть прописуватися питання забезпечення гендерної рівності».

Аналітик Посольства Канади в Україні Юлія Коба підкреслила важливість проведення подібних заходів: «Як на мене, багато людей навіть не замислюються над питанням гендеру, часто сприймаючи його доволі агресивно та стереотипно. Необхідно підвищувати обізнаність людей про те, що таке гендер і гендерна рівність. Такі події  у відкритому форматі варто проводити частіше».

Тамара Марценюк – к. соц. н., доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», асоційована гендерна експертка Міжнародного центру перспективних досліджень (проект «Збільшення можливостей жінок»). У НаУКМА Тамара Марценюк серед інших курсів викладає «Гендер і політику». У 2015 році проводила дослідження стосовно гендерної політики ЄС та України, залученості жінок до політики та запровадження гендерних квот в Україні.

Захід відбувся у межах проекту «Гендерна політика та євроінтеграція – досвід країн Вишеградської четвірки для Східного партнерства», що впроваджується Фондом жіночого підприємництва (Грузія) у партнерстві з Ресурсним центром ГУРТ (Україна) за фінансової підтримки Вишеградського фонду. 

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 2  - Нi  

Коментарі

Іванисенко Валентина   2335 днів тому   #  

Звернулася до суду з посиланнями на вимоги ЗУ "Про рівні права чоловіків та жінок в Україні" та ЗУ "Про засади запобігання дискримінації в Україні". Ефект рівний нулю. В суду ці закони не розглядають. Як в суду довести своє право?

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.