bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як різноманіття сприяє вдалій командній роботі: поради експерта
28.01.2016

Ідея того, що всі ми різні, а не погані чи хороші, дає великий потенціал для синергії. Є різні шляхи до однієї мети. Розуміння цього за наявності впевненості у собі та довіри до інших може стати потужним інструментом. У межах Місяця різноманіття Наталя Трамбовецька, координаторка тренерського та менторського пулу «Інша Освіта», поділилася з користувачами порталу ГУРТ декількома порадами щодо ефективного використання потенціалу різноманіття у командній роботі.

1. Сприймати різноманіття як перевагу

Різнорідність команди може стати як додатковою перевагою, так і перешкодою ефективній командній роботі.  З одного боку, різноманіття активізує творчість та сприяє розвитку інновацій, з іншого – потребує додаткової уваги до командних процесів, міжособистісної комунікації та налагодження спільної діяльності. Зважаючи на подвійний характер різноманіття, необхідно враховувати ризики, а також зберігати гнучкість та відкритість до нового.

2. Рефлексувати власні особливості

Кожна людина має різний характер, професійні компетенції, звички тощо. Важливо бути відкритими та готовими приймати особливості та «інакшість» інших членів команди, збираючи в спільний кошик найсильніші сторони. Крім того, необхідно знати про небезпеки та ситуації, які можуть стати точкою зіткнення.

3. Навчатися на практиці

Безпосередньо спостерігати за іншим стилем роботи, переймати ефективні інструменти, бачити, як можна робити інакше – безцінна перевага роботи у різнорідній команді. Адже навчання на практиці – найефективніше. Також корисним буде поділитися навчальними цілями в команді. Це допоможе колегам звертати увагу на конкретні аспекти роботи і надавати конструктивний зворотній зв'язок.

4. Забезпечувати багатовекторність діяльності

У поле зору однієї людини просто не можуть потрапити всі можливі варіанти подальших кроків. Але ми є носіями різних культурних контекстів і маємо різний бекграунд. Різноманіття відкриває шлях до інноваційних рішень, дає змогу поглянути на проблему з різних боків та побачити перспективи в різних напрямках розвитку.

5. Отримувати якісні результати

Маючи різноманітні компетенції у команді, варто розраховувати на якісний результат. Одна людина може забезпечувати структуру, інша – продукувати креативні ідеї. Хтось може думати стратегічно та прораховувати ризики, а хтось діє оперативно й бачить побічні можливості. Але тут також важливо не зациклюватися лише на своїх сильних сторонах, а й шукати різноманіття всередині себе, чому знову ж таки сприяє різнорідність команди.

6. Робити інвестиції в майбутнє

Спостерігати та вчитися взаємодіяти у команді – це відносна зона комфорту, оскільки працюєш зі знайомими людьми,  є можливість обговорити нюанси та звикнути один до одного. Проте у майбутньому, яка б людина вам не трапилася на шляху, у вас вже буде менше упереджень і страхів щодо «інакшості», і процес нормінгу в команді пройде значно швидше. Отже, вчитися різноманіттю – інвестиція у майбутні проекти та команди.

7. Отримувати задоволення та драйв

Емоційна складова та отримання задоволення – важливі чинники успішної роботи. Захоплюватися один одним, іноді не розуміти, але тим не менш любити та довіряти – прекрасний бонус командної роботи!

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.