bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

ТрансФормуй ГУРТ!
30.08.2016

Ресурсний центр ГУРТ запрошує лідерів та лідерок громадських і благодійних організацій до ініціативної групи, яка створить функціональну модель та запропонує нову структуру врядування найбільшої в Україні національної мережі організацій громадянського суспільства (ОГС).

Пропонуємо безпрецедентну можливість особисто долучитися до ТрансФормування тридцятитисячної спільноти користувачів ГУРТа у сучасну національну мережу ОГС України, побудованої за європейськими принципами управління та функціонування. Приналежність до ініціативної групи – це унікальний шанс взяти участь у спільному творенні мережі, яка в майбутньому дозволить усім бажаючим українським ОГС:

 • Брати повноцінну участь у формулюванні позиції громадянського суспільства, замість звичного оприлюднення позиції «від імені» українських ОГС елітно-експертним середовищем;
 • Стати паритетним учасником діалогу з владою на центральному та місцевому рівнях, замість звичної ролі «глядача» та «слухача» владних монологів;
 • Впливати на визначення пріоритетів діяльності донорських організацій в Україні, замість звичного «підлаштування» справжніх суспільних потреб під умови грантових конкурсів.

Що очікується від учасника/учасниці ініціативної групи:

 • Брати участь у розробленні функціональної моделі та структури врядування національної мережі ОГС України;
 • Організувати у своєму регіоні проведення фокус-групи для обговорення функціональної моделі та структури врядування національної мережі ОГС України;
 • Брати участь у розробленні ключових повідомлень щодо національної мережі ОГС України;
 • Брати участь у розробленні плану ТрансФормації ГУРТа;
 • Надати зворотній зв’язок щодо процесу та результату діяльності ініціативної групи.

Що отримає учасник/учасниця ініціативної групи:

 • Приналежність до забезпечення результату, який суттєво вплине на динаміку розвитку громадянського суспільства України;
 • Практичний досвід партисипативного стратегічного планування національної мережі ОГС;
 • Можливість взяти участь у тижневому навчальному візиті для ознайомлення з діяльністю Мережі ОГС Естонії (NENO) та тренінгах із підвищення спроможності ОГС.

Критерії відбору до ініціативної групи:

 • Перебування на керівній посаді в громадській чи благодійній організації, яка має підтверджені результати діяльності;
 • Бажання зробити інтелектуальний внесок у процес творення найбільшої мережі ОГС України;
 • Готовність працювати в ініціативній групі на волонтерських засадах протягом року: з жовтня 2016 року до листопада 2017 року.

Просимо зацікавлених лідерів та лідерок громадських і благодійних організацій до 23:59 16 вересня 2016 року заповнити онлайн анкету за посиланням.

Попередньо відібрані кандидати будуть запрошені на співбесіду онлайн у період з 10 по 14 жовтня 2016 року. Перша онлайн-зустріч ініціативної групи відбудеться у період з 17 по 21 жовтня 2016 року. Навчальний візит до Естонії відбудеться у першій половині листопада 2016 року.

Проект виконується у партнерстві з Мережею ОГС Естонії (NENO). Фінансова підтримка надана Міністерством закордонних справ Естонії. Детальніше про проект читайте за посиланням

Контакти

Коментарі

Алла Цудікова   2821 день тому   #  

Наприклад я ніого не зрозуміла що це і навіщо? Що значить структура врядування ОГС?!! Як на мене - громадське об'єднання на те і громадське, а не комунальне, щоб самому вирішувати як і навіщо йому працювати! Чи що саме Ви пропонуєте тим ОГС?

 •   Пiдписатися на новi
Катерина Полякова   2821 день тому   #  

Добрий день, пані Алло!
Дякуємо за запитання. Йдеться не про структуру врядування ОГС, яку, безумовно, визначають засновники, а про структуру врядування національної мережі організацій громадянського суспільства, в яку ми пла процесу якомога ширше коло стейкхолдерів. Детальніше про проект та заходи в його межах Ви можете прочитати за посиланням: https://www.gurt.org.ua/transform_gurt/
З повагою,
Катерина

 •   Пiдписатися на новi
Наталія Білик    2821 день тому   #  

Доброго дня, це дуже класна ідея. Питання вже давно потребувало упорядкованності, об"єднання зусиль,можливість комунікації, навчання . У нас є декілька таких ресурсів, та молоді організації до всього доходять самі. Особливо у нас, на сході , де не так розвинуте громадянське суспільство. Знаю по собі , як нелегко було мені на початку. в липні 2014 року ставити організацію в т.м. "бойових умовах", і це при тому, що досвід громадської роботи - велечезний. А ось з організаційного розвитку, проектної діяльності, і т.і. був повний провал. Чудом довідалася про ГУРТ та Громадський простір, доклала зусиль щоб розкрутити діяльність. Бо була нагальна потреба рятувати людей, які втікали від війни голі і босі, вагатні с дітьми і без речей, грошей , налякані і хворі. А влада ( і я як керуючий справами виконкому на той час) не були готові до такого. Дякуючи таким порталам трохи зоорієнтувалися і почали працювати, отримали гранти. Потім уже знайшли портал ЄДНАННЯ, почали вчитися. Ось чому потрібна така комунікаційна платформа. А по -друге з"явилося багато організацій- одноденок, грантоїдів які дискредитують, я вважаю, громадський рух перед міжнародними партнерами, в першу чергу. Якось впорядкувати треба роботу організацій. Щоб не було десь"густо", а десь "пусто". Та багато ще можна сказати "ЗА". вибачайте, що долучилася до вашої дискусії.

 •   Пiдписатися на новi
Катерина Полякова   2821 день тому   #  

Пані Наталіє, дуже дякуємо Вам за коментар та вашу активну громадянську позицію! Будемо раді допомогти в розповсюдження інформації про Ваші проекти та ініціативи. Успіхів Вам!
З повагою,
Катерина

 •   Пiдписатися на новi
Алла Мельничук   2821 день тому   #  

Добрий день. Скільки часу буде потребувати ця діяльність?

 •   Пiдписатися на новi
Катерина Полякова   2821 день тому   #  

Добрий день, пані Алло!
Проект має завершитися в грудні 2017 року. Однак він не потребуватиме щоденної залученості.
З повагою,
Катерина

 •   Пiдписатися на новi
Юлія Лебетко   2821 день тому   #  

Доброго дня, Катерино! Це буде дистанційна робота, правильно я зрозуміла?

 •   Пiдписатися на новi
Катерина Полякова   2821 день тому   #  

Добрий день! Так, переважно дистанційна.

 •   Пiдписатися на новi
Сумарук Олександра    2813 днів тому   #  

першим завданням цієї дійсно цікавої ідеї мало би бути упорядкування і диференціація ГО.Бо їх надто багато, серед них багато одноденок, які створюються лише для того, щоби "зловити" грант, а роботи громадської не виконують. Потрібні критерії відбору ГО, які мали б показати свою роботу.

 •   Пiдписатися на новi
Єлизавета Побиванець   2782 дні тому   #  

Доброго вечора!
Зараз лише 21:50, а форма реєстрації закрита. Як її можна заповнити?

 •   Пiдписатися на новi
Катерина Полякова   2781 день тому   #  

Добрий день.
Дедлайн був 16 вересня, а не жовтня. Тобто місяць тому.
З повагою,
редактор порталу ГУРТ
Катерина Полякова

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.