bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Спецпроект «Встигни у новий Реєстр НПО»
31.10.2016

До 1 січня 2017 року українські неурядові організації (НУО) зобов’язані перереєструвати свої установчі документи (статути) відповідно до вимог, встановлених пунктом 133.4 статті 133 оновленого Податкового кодексу України. Після зазначеної дати – 1 січня 2017 року – ті НУО, які не виконали вимоги Податкового кодексу, втратять статус неприбуткової організації. І, хоч до дедлайну перереєстрації статутів ще є час, багато хто вже отримав «листи щастя» із не завжди законними вимогами від Державної фіскальної служби України (ДФС)

Враховуючи суспільний резонанс, який викликала ця ситуація серед лідерів організацій громадянського суспільства, Ресурсний центр ГУРТ за підтримки проекту USAID «Громадяни в дії» ініціював спецпроект «Встигни у новий Реєстр НПО».

В рамках спецпроекту ми разом із експертами проекту USAID «Громадяни в дії» спробуємо відповісти на найпоширеніші запитання, які турбують представників українських НУО у зв’язку з необхідністю потрапити до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Задля визначення пріоритетних тем пропонуємо заповнити експрес-опитування нижче.

Зверніть увагу! Користувач із однієї IP-адреси може проголосувати лише раз.   

Ми закликаємо представників українських НУО пропонувати блогозаписи, історії успіху чи «репресій», що розповідають про ваш шлях потрапляння до нового Реєстру, активно коментувати матеріали спецпроекту, долучатися до обговорень та, за потреби, висловлюватися щодо спільних дій для захисту прав українських НУО.

Матеріли спецпроекту:

Контакти

Коментарі

Ольга Криницька   2765 днів тому   #  

У меня проблема в том, что сама юстиция моего города не в курсе , что должно быть изменено в уставе благотворительного фонда, хотя я инициировала встречу юстиции, налоговой, и нго, обещали дать письменный ответ, еще в начале сентября((( Я несколько раз им напоминала, последний сегодня, а воз и ныни там((

 •   Пiдписатися на новi
Інна Плотнікова   2764 дні тому   #  

Припиніть друкувати замовні матеріали . Перереєстрація злочинна і нічого не дасть. Ресрів не має , балансів теж. Податкова є СПД . в кого реєструватись? Розберіться шановний ГУРТ.

 •   Пiдписатися на новi
Богдан Маслич   2763 дні тому   #  

"Замовні" ким? Може редакція порталу отримала "лівака". Допоможіть, буду розбиратись!

 •   Пiдписатися на новi
Алла Цудікова   2760 днів тому   #  

Щось я не дуже розумію... знову новий реестр? Чи те той самий який почав працювати на початку цього року, тому наша реестрація трохи затягнулася? тобото якщо ми зареестровані та внесені до неприбуткових організацій у квітні нам потрібно перереестровуватися чи ні?

 •   Пiдписатися на новi
Юлія Литвиненко   2756 днів тому   #  

Алло, краще про всяк випадок перевірити.
Включення в новий реєстр неприбуткових установ та організацій передбачає отримання нової ознаки неприбутковості (для го - 0032) та появу в відкритому реєстрі - https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx

 •   Пiдписатися на новi
Володимир Сиротенко   2756 днів тому   #  

Я відкрив свій приватний агро-інжінірінговий науково-технічний центр Агроінтех у березні 1996, коли збанкрутів міжвузівський агроконсорціум "КаТеТ"(кадри, технології, техніка) який займався впровадженням моїх розробок комплексної безвідходної переробки сільгоспсировини.Оскільки для безвідходних комплексів потрібна наявність худоби і хлібних ланів, які зникли разом з колгоспами та радгоспами, створював мало відходні комплекси у фермерів.Коли ж податкова"не помітивши" якийсь листок в річному звіті, заблокувала рахунок у банку, пробив статус неприбуткового підприємства, вказавши, що всі податки і зарплату нашим працівникам платить Замовник, якій і несе всю відповідальність перед Податковою і ПФУ.У 2010 податковці знову наїхали і забрали статус неприбуткового підприємства, але з допомогою Миколи Катеринчука зміг відновити статус неприбуткового підприємства. Але після Майдану гідності ми не працювали ні години.Фермерів задавили великі фірми і податки.Мої співробітники відійшли в кращий світ, або витїхали на Захід. Мені вже 75 і крім консультацій я вже нічого не можу. То ж хочу ліквідувати своє НПП, але на свою мінімалну наукову пенсію(1600 грн) навіть на це не здатен.Про новий реєстр мене ніхто не повідомляв, та й не повідомить. Адже функця наших фічкальних служб - грабувати , а не розвивати!
Голова НПП Центр Агроінтех к.т.н.Володимир Сиротенко

 •   Пiдписатися на новi
Надія Мальцева   2756 днів тому   #  

Пане Володимитре! Податкова повинна направити Вам , як і кожній неприбутковій організації , офіційного листа і усе детально розписати.
Ліквідувати громадську організацію можна безкоштовно, поцікавтесь, будь ласка.

 •   Пiдписатися на новi
Віктор Шаховський   2756 днів тому   #  

Нашій ГО вже 15 років. За цей час нам декілька разів змінювали ознаку непибутковості. Ми сплачуємо внески на які оплачуємо оренду приміщення та електроенергію, і лишніх коштів переробляти статут та завіряти його у нотаріуса не маємо,то нам що, закрити діючу волонтерську організацію?...

 •   Пiдписатися на новi
Юлія Литвиненко   2756 днів тому   #  

Вікторе, приведення статуту у відповідність на вимогу законодавства є безкоштовним (якщо ви зазначете це в протоколі прийняття рішення про зміни)

 •   Пiдписатися на новi
Надія Мальцева   2756 днів тому   #  

Юлія, Ви впевнені, що безкоштовно? Даю витяг з того, що мені дали в юстиції: З приводу плати у сфері державної реєстрації.
Статтею 36 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" передбачено:
1. За державну реєстрацію справляється адміністративний збір у такому розмірі: 0,3 мінімальної заробітної плати - за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв'язку з юридичною особою (станом на 01.01.2016 року - 410,00 грн.);

 •   Пiдписатися на новi
Юлія Литвиненко   2753 дні тому   #  

Надіє, останній абзац частини 1 статті 36 Закону Про державну реєстрацію:

Адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, фізичну особу - підприємця та громадське формування, що не має статусу юридичної особи, у тому числі змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Старовойтенко   2756 днів тому   #  

Я про зміни у статуті взнав із фейсбука, ніяких листів не отримував. Думаю у вівторок зустрінусь із керівником юстиції і все виясню. Тож про свої пригоди розповім згодом.

 •   Пiдписатися на новi
Катерина Полякова   2756 днів тому   #  

Пане Олександре, успіхів Вам! Чекаємо на новини.

 •   Пiдписатися на новi
Юлія Литвиненко   2753 дні тому   #  

Олександре, листи з запитами надсилали ДПІ рекомендованими листами на вказану в реєстраційних документах юридичну адресу/адресу місцезнаходження.

 •   Пiдписатися на новi
Надія Мальцева   2756 днів тому   #  

Друзі! Цю мороку можна було б пережити і оформити ці документи, але стягувати по 410,00грн. з маленької громадської організації, яка не має коштів, діяльність на волонтерських засадах - це вже велике свинство по відношенню до громадських організацій. Придумали джерело поповнення Державного бюджету!
Ось так сприяють розбудові громадянського суспільства!

 •   Пiдписатися на новi
Станіслав Стеценко   2756 днів тому   #  

Пані Надіє Мальцева! Увага, навіть цим шахрайським законом і постановою КМУ № 440 НІДЕ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО ОБОВ'ЯЗКУ ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЇ !!!
Про це по порядку з відповідними посиланнями на закони можете довідатися спочатку тут:
Шахрайство від мінюсту або система для знищення громадських організацій- http://mahno.info/dokumenty/statti-vystupy/665-shahraystvo-vd-mnyustu-abo-sistema-dlya-znischennya-gromadskih-organzacy.html ,
а тут в самому кінці скарги вказано на закони, які ПОВНІСТЮ ЗВІЛЬНЯЮТЬ ГО ВІД ОПЛАТИ за внесення доповнень чи змін в статут:
http://mahno.info/dokumenty/zayavy-zvernennya/683-skarga-na-organzovan-protipravn-dyi-bezdyalnst-organv-yusticyi.html - СКАРГА на організовані протиправні дії і бездіяльність органів юстиції

 •   Пiдписатися на новi
Сабадош Мирослав   2755 днів тому   #  

Пишіть звернення до депутатів від вашого регіону щодо внесення відповідної поправки до закону. 1 звернення з березня ц.р. вже є. Буде більше - більший шанс на зміни

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Чепур   2755 днів тому   #  

Для тих, хто стоїть за всіми ціма "змінами" - для порівняння: у 2007 році без всяких консультанів, пробірочних "фахівців" з бюра вторинної правової допомоги і т.д. зареєструвати громадську організацію нам не коштувало жодної гривні - зараз внести зміни до статуту - 410 грн. По часу це зайняло - 1, 5 місяці без черг у 2007, листів і купи "фахівців" з держ реєстру - зараз ця епопея триває вже пів року- купа нервів, черги, бюрократія при наявності так званого е - врядування, яким і не пахне! І ще не кінець! Єдине що хочеться сказати - горіть всі в пеклі.

 •   Пiдписатися на новi
Надія Мальцева   2755 днів тому   #  

Я щойно заглянула на портал ВР і побачила, що Закон №5067 Президентом в кінці жовтня УЖЕ підписаний!Це означає, що сплачувати потрібно не 410,00грн., а близько 140,00грн. Якщо не внесемо відповідні зміни, то податкова не включить в реєстр НПО і доведеться туди носити звіти з прочерками не 1 раз на рік, щомісяця. Це я уточняла. Терпіння усім нам!

 •   Пiдписатися на новi
Сабадош Мирослав   2753 дні тому   #  

Ура! Перечитав закон - відповідні поправки внесені - тепер внесення змін до ЄДРПОУ - для ГО безкоштовне (це те що було 410грн.)! Підкажіть де саме йдеться про 140грн. ?

 •   Пiдписатися на новi
Сабадош Мирослав   2753 дні тому   #  

... знайшов - змінили коефіцієнт з 0,3 на 0,1 але це все рівно стосується змін до ЄДРПОУ - а не змін в статуті

 •   Пiдписатися на новi
Юлія Литвиненко   2753 дні тому   #  

Мирославе, останній абзац частини 1 статті 36 Закону Про державну реєстрацію:

Адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, фізичну особу - підприємця та громадське формування, що не має статусу юридичної особи, у тому числі змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.

 •   Пiдписатися на новi
Надія Мальцева   2753 дні тому   #  

Для того, щоб не брали кошти за перереєстрацію, в юстиції мені порадили в протоколі пункт порядку денного написати так:
1. Про зміни до установчих документів Світловодськогої міського осередку Суспільної служби України, пов’язані з приведенням їх у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.
У мене ГО із статусом юридичної особи, скористаюсь порадою.

 •   Пiдписатися на новi
Юлія Литвиненко   2752 дні тому   #  

Надіє,все правильно

 •   Пiдписатися на новi
Ольга Криницька   2751 день тому   #  

Все опять обсуждают деньги, я их готова заплатить, но НЕ знаю какие пункты нужно внести в статут блоготворительного фонда для перерегистрации((((((

 •   Пiдписатися на новi
Юлія Литвиненко   2751 день тому   #  

Ольго,
вам в допомогу наш матеріал

https://gurt.org.ua/articles/35293/

 •   Пiдписатися на новi
Алла Євдокимова   2751 день тому   #  

Я до податкової ще не дійшла, але в юстиції мені так перекромсали Статут, що ні про яке підприємництво там і слова уже не має. А ми хотіли соціальним підприємництвом займатися у майбутньому. Юстиція Статут завертала тричі, потім змінилася форма Заяви і мені знову потрібно було повертатися до юстиції наступного дня. Самий великий жах у Харкові - це те що в чергах потрібно сидіти днями і то якщо ти ще потрапиш, бо черга величезна, приймають в 1 місці, на людину виходить по годині часу на прийом. Приймає одна, коли підняли гвалт, стали приймати 2 дівчини. А що скаже податкова, то під питанням.

 •   Пiдписатися на новi
Інна Ченбай    2747 днів тому   #  

Чи є якісь особливості подачі документів до нового Реєстру НПО, якщо у нас - обласний осередок Всеукраїнської громадської організації?

 •   Пiдписатися на новi
Юлія Литвиненко   2746 днів тому   #  

Інно, в першу чергу привести статут у відповідність має ваша материнська всеукраїнська організація.
Якщо ви дієте на основі власного статуту чи положення, вам його треба приводити у відповідність до вимог ПКУ та статуту всеукраїнської організації.
Для включення до нового реєстру НУО крім заяви 1-рн вам необхідно буде також подати документ, який підтверджує вашу належність до всеукраїнської організації.

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Старовойтенко   2743 дні тому   #  

В нашому районі, Київщина, Бородянка, вже немає відділу юстиції, перевели в інший район к "черту на кулічки", проконсультуватись немає з ким. Реєстратор документів у ГО не приймає всіх направляє до Києва. Пояснює,що скільки перед цим ГО-шок не подавали на зміни все поверталось без затверджень, тож вони цим не займаються, кажуть їдьте до Києва і самі розбирайтесь. В податковій дурдом. Одна людина яка цим займається і та вже два тижні чи на лікарняному чи у відпустці. в пятницю поїду у Київ узнаю що робити. Може хтось підкаже саме який текст в статуті треба додати чи змінити, я так розумію що в "них" свої "особливі слова" щось не так напишеш, будеш переробляти. Перша реакція закрити ГО і гори все синім вогнем, але ж владі наплювати чи однією ГО більше, чи меньше.

 •   Пiдписатися на новi
Юлія Литвиненко   2743 дні тому   #  

Олександре,
https://gurt.org.ua/articles/35293/

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Старовойтенко   2743 дні тому   #  

Юлія, дякую!

 •   Пiдписатися на новi
Надія Мальцева   2743 дні тому   #  

Олександре! Обов'язкові пункти в Статут для податківців відповідно до тієї статті, що радить Юлія:: у розділ ДЖЕРЕЛА НАДХОДЖЕННЯ І ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ ТА ІНШОГО МАЙНА:
6.6. (нумерація з мого Статуту) Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

6.7. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
А цей пункт у розділ ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ :

7.5. У разі припинення організації (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи організації передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету.
Ліквідація вважається завершеною, а Організація такою, що припинила свою діяльність, з моменту внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб-фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Старовойтенко   2742 дні тому   #  

Надія, дуже гарно дякую! Як добре що є можливість отримати допомогу від однодумців. Успіхів Вам в усьому.
Я сьогодні був в державній реєстраційній службі у Києві. Слава Богу черга була невеликою. Працівник дуже коротко, майже не вникаючи в суть статуту, сказав вичитуйте закон та приводьде документ до норм закону, якщо без змін, тобто тільки привести у відповідність до закону, це безкоштовно, якщо будуть зміни у назві чи щось таке то коштуватиме 140-160 точно не пам'ятаю грн. Старий стату можна лишити собі на память. Новий прошити і привести разом із протоколом загальних зборів, плюс заяву про держ. реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу від 06.01.2016 року № 15/5. При всьому форма заяви постійно змінюється, одна колега вчора скачала її та заповнила а сьогодні ця заява вже була не дійсна, їїй дали новий зразок. Тобто треба заяву майже перед поїздкою друкувати та заповнювати. Так що в є бачення, що робити. далі буде))

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Старовойтенко   2742 дні тому   #  

По суті як сказав працівник служби, всі ГОшки зареєстровані до липня 2016 потребують приведення статутів до норм закону "Про громадськи об`єднання"

 •   Пiдписатися на новi
Алла Цудікова   2742 дні тому   #  

Якщо хтось підкаж чк саме заповнювати заяву - була б дуууже вдячна.. Бо я не бачу там пункту корректного, що потребував би щаповнення?..

 •   Пiдписатися на новi
Олена Беденко   2735 днів тому   #  

Добридень! А ми підготували зміни до статуту (2 речення, оскільки решта вимог вже була від початку внесена). Пішли до нотаріуса (оскільки без нотаріального посвідчення змін потім копію статуту нотаріальну не зроблять, а подавати до банку треба!!!). Нам загадали 1,5 тис. грн. Ми вирішили почекати. То з наступного тижня подаємо свої документи

 •   Пiдписатися на новi
Марко Скакун   2729 днів тому   #  

Якщо скан-копії статуту є в Єдиному державному реєстрі, то нічого завіряти не треба, співробітник банку просто заходить на сайт реєстру, дивляться і все, можуть ще попросити код доступу до статуту. Там вся інформація вважається офіційною.

 •   Пiдписатися на новi
Алла Цудікова   2735 днів тому   #  

Я чесно нічого не розумію.. навіщо нтаріально завіряти?? Ми як рееструвались на початку цього року і нам казал що вже не потрібне нотаріус - так без нього і зареестрували. А ЩО ЗАРАЗ - ЗНОВУ ПОТРІБЕН??!!!

 •   Пiдписатися на новi
Олена Беденко   2735 днів тому   #  

Нотаріус не хоче робити нотаріальну копію статуту для банку. А всі зміни до статуту ви маєте подавати до банку, якщо маєте рахунок

 •   Пiдписатися на новi
Ірина Терещенко   2730 днів тому   #  

Підкажіть, а чи можете ви надати лінки на статті в Блогах на цю тематику, якщо такі є. Заздалегідь велике дякую!

 •   Пiдписатися на новi
Катерина Полякова   2730 днів тому   #  

Добрий вечір, пані Ірино!
Поки блогів немає. Залучили експертів до написання статей, які подані на цій сторінці.
З повагою,
Катерина

 •   Пiдписатися на новi
Марко Скакун   2729 днів тому   #  

Наша історія успіху внесення в реєстр почалася з реєстрації (більш детально) www.facebook.com/UkrDem/posts/1866792346937192:0 .
В податковій все було чудово, внесли в реєстр за три дні. При подачі заяви ми також додали просту роздруківку статуту (не завірену і не підписану) та виділили маркером ті пункти, які відповідають податковому кодексу та скопійовані з нього, для зручності співробітників податкової, бо їм потім дивитись в ЄДР вичитувати, з за цього може затягуватися саме внесення.

 •   Пiдписатися на новi
Катерина Полякова   2729 днів тому   #  

Дякуємо за інформацію і за пораду!
З повагою,
Катерина

 •   Пiдписатися на новi
Ірина Терещенко   2717 днів тому   #  

Я зраділа, що он-лайн можна подати документи для зміни Статуту, а виявляється, лише на реєстрацію(( Еххх

 •   Пiдписатися на новi
Надія Мальцева   2729 днів тому   #  

Мені податкова вже надала Рішення про присвоєння громадській організації ознаки неприбутковості. Надавала примірник Статуту в новій редакції, прошитий , пронумерований , скріплений нашою печаткою і моїм підписом. На останній сторінці Статуту підпис головуючого на загальних зборах і секретар зборів і печатка. Крапка. Таких примірників ми зробили 3: для юстиції, податкової і для себе. Для банку понесіть протокол зборів із затвердженням Статуту в новій редакції. Нотаріально завіряти - це право, а не обов'язок, "поваріть воду" в банку, щоб не чіплялися до вас. Удачі, друзі!

 •   Пiдписатися на новi
Катерина Полякова   2729 днів тому   #  

Вітаємо Вас, пані Надіє!
Дякуємо за інформацію!

З повагою,
Катерина

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Старовойтенко   2729 днів тому   #  

http://www.dovidnyk.org.ua можливо комусь знадобиться, тут знайдете змінений статут ГО(свій під цей шаблон підвести), також можна скачати заяву ф-3 від 16листопада 2016р. після других відвідин київсього держ реєстратора, мені дали цей довідник, зараз переробляю статут під цей формат, також там дали заяву Ф-3,від 16.11.2016р, відмічати в ній треба останню клітинку 18,внесення змін і т. ін., окрім статуту прошитого пронумерованого і заяви ф-3, ще треба протокол загальних зборів про прийняття рішення змін згідно чинного закону та уповноважити на те людину, до протоколу додаток реєстр присутніх на зборах прізвища ім'я по батькові число місяц рік народження та особистий підпис і додаток -Документ що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів ГО. Також при заповненні заяви ф-3 звернути на повну назву ГО, раніше в юстиції реєстрували з помилками, дивіться що написано на печетці, це і є повна назва.

 •   Пiдписатися на новi
Шахова Серафіма   2722 дні тому   #  

http://np.pl.ua/2016/12/vidterminovano-pererejestratsiyu-hromadskyh-orhanizatsij-z-neprybutkovym-statusom-iryna-pashko/

 •   Пiдписатися на новi
Ірина Терещенко   2717 днів тому   #  

Проект-то внесено, але не прийнято, так? Тобто поки що діють старі строки?

 •   Пiдписатися на новi
Катерина Полякова   2717 днів тому   #  

Так, пані Ірино. Чекаємо на прийняття.

 •   Пiдписатися на новi
Шахова Серафіма   2722 дні тому   #  

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc2_5_1_J_detailed?ses=10009&num_s=1&num=5368&date1=07.11.2016&date2=&name_zp=&CB1=&CB2=&out_type=1&id=

 •   Пiдписатися на новi
Шахова Серафіма   2722 дні тому   #  

Как то так. Молимося...
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60443

 •   Пiдписатися на новi
Алла Євдокимова   2718 днів тому   #  

А що робити якщо Податкова відмовила? Відповідь з посиланнями на пункти в Податковому Кодексі і все. Що не так незрозуміло.

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.