bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Національна мережа організацій громадянського суспільства України: формуємо разом!

Ініціативна група створення Національної мережі звертається до організацій громадянського суспільства України з пропозицією приєднатися до Меморандуму і долучитися до процесу формування Національної мережі.

Організації громадянського суспільства відіграють ключову роль у розбудові України як демократичної і правової держави. Збільшення впливу організацій громадянського суспільства на державотворчі процеси вимагає підвищення рівня співпраці між ними на місцевому та національному рівнях. Створення Національної мережі дозволить організаціям громадянського суспільства України:

 • Ефективно формулювати спільну позицію щодо актуальних питань суспільного розвитку
 • Стати паритетним учасником діалогу з владою на місцевому та національному рівнях
 • Свідомо впливати на визначення пріоритетів діяльності донорських організацій

МЕМОРАНДУМ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ

Цей Меморандум є відкритим для приєднання. Організації громадянського суспільства України, які зацікавлені у створені Національної мережі і готові долучитися до процесу її формування, підписують Меморандум у режимі електронної реєстрації.

ПРИЄДНАТИСЯ ДО МЕМОРАНДУМУ

ПЕРЕЛІК ОРГАНІЗАЦІЙ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА, ЯКІ ПРИЄДНАЛИСЯ ДО МЕМОРАНДУМУ

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 17  - Нi  

Коментарі

Леонид Штекель   277 днів тому   #  

К сожалению, Меморандум - чистая демагогия и грантоедство. Никакой конкретики. Все эти ссылки на общие лозунги и примеры ЕС - это все от лукавого. Ничего конкретного. Конечно, объединение нужно. Но только по реальным вопросам. Реформа местного самоуправления, медицины, образования. Какими видят ГО эти реформы? Что им конкретно нравится, а что нет в программах Правительства? А так все это объединение =фикция. И не случайно нет комментариев.

 •   Пiдписатися на новi
Олена Агафонова    277 днів тому   #  

Согласна, что должна быть конкретная цель, ради чего и какой ожидается результат. А просто так это ни о чем. Вчера были в офисе одной большой организации, в Северодонецке. Куча ГО в городе, "активистов", а толку ноль или очень мало. Поэтому, хотелось бы, чтобы конкретные вопросы решались с помощью Национальной мережі

 •   Пiдписатися на новi
Олена Агафонова    277 днів тому   #  

А ещё по Донбассу могу очень конкретные предложения дать, а не с воздуха взятые

 •   Пiдписатися на новi
Іван Харченко   251 день тому   #  

Пане Леонід! У нас не політичний проект. Мережа це спроба ОГС самоорганізуватися для спільних проектів, для обміну досвідом, для взаємної підтримки і просування інтересів громадянського суспільства. Наприклад, в законодавстві існує норма (як на мене - добра) про можливість до 2% від суми податків скеровувати на благодійність. Проте реально ця норма для малого бізнесу не працює, а великий - не дуже впроваджує КСВ. Одним із завдань може бути розвиток взаємодії
громадського сектору та малого бізнесу, створення прозорої простої процедури такої взаємодії. Але... це - на мою думку, це - лише одна з моїх пропозицій. А чи ії підтримають - вирішить вже формалізована мережа. Взаємодія та спільні проекти з європейськими ОГС, з моєї точки зору, сприятимуть підвищенню спроможності громадського сектору. Пане Леонід, існує дуже багато викликів та ризиків. Маленькими кроками рухаємося від комунікації та епізодичної (проектної) співпраці до сталої взаємодії та взаємопідтримки.

 •   Пiдписатися на новi
Борис Роменський   251 день тому   #  

Іван, я вважаю, може і помилково, що більшість ГО підтримує вашу ініціативу в очікуванні, що Мережа згуртує спільноту в протидії проявам корупції та самочинства у владі в центрі та на містах. Спільні проекти з європейськими ОГС це дуже добре. Але не вважаєте ви, що прийшов час сказати людям, з якою ж основною метою формується мережа?

 •   Пiдписатися на новi
Ганна Кіященко   272 дні тому   #  

Національна мережа не буде вирішувати локальні проблеми, для цього працюють громадські організації. Звичайно, що не завжди у них є достатньо сил, ресурсів, кваліфікованих кадрів. Мережа якраз і повинна працювати для розвитку громадських організацій, створення умов для їх ефективної діяльності. Мережа також може бути голосом громадянського суспільства у діалозі з владою.

 •   Пiдписатися на новi
Олена Агафонова    272 дні тому   #  

Добре, будемо чекати допомоги від Мережі, наразі хоча б у навчанні. Ми діємо на ентузіазмі та бажанні внести свій внесок у суспільство, і хотілось би, щоб влада до громадянської позиції теж прислухалась словом та ділом.

 •   Пiдписатися на новi
Ганна Кіященко   272 дні тому   #  

Учасники мережі це такі самі громадські організації, які теж починали свою роботу з маленькими ресурсами, але з великим бажанням робити позитивні зміни. Влада буде прислухатися до нашої позиції, коли ми об'єднаємось, адже тоді ми станемо сильнішими і впливовішими.

 •   Пiдписатися на новi
Леонид Штекель   272 дні тому   #  

Увы, я так и не увидел реакции авторов Манифеста по поводу сути его. Что поддерживать будем? Может сначала нужно разобраться что защищать будем? Что защищаем?

 •   Пiдписатися на новi
Анатолій Рекун   268 днів тому   #  

Захищаються лише слабкі. Сильні - розбудовують. Будують міцний 3-й сектор України. Цей сектор не збуждує нам державаю А робота за напрямками має проводитися в окремих робочих групах мережі, тими НУО, які зацікавлені саме в цьому конкретному напрямку.

 •   Пiдписатися на новi
Леонид Штекель   267 днів тому   #  

Мне все больше это напоминает районную комсомольскую конференцию. Шановне панство! Вы понимаете, что под одним флагом в стране существует абсолютно разные явления, даже не пересекающиеся друг с другом. Одни борются с незаконной застройкой городов, захватом земель и прочими прелестями местного самоуправления, а другие получают гранты на нечто светлое и невесомое. И так далее. Может пора уже откровенно обо всем говорить, а не изображать невинную девицу из провинции, не понимающую, что от нее хотят?

 •   Пiдписатися на новi
Анатолій Рекун   257 днів тому   #  

В регіональній коаліції НУО ми працюємо з 1006 року.

 •   Пiдписатися на новi
Анатолій Рекун   257 днів тому   #  

З 1996 року). І в нашу регіональну коаліцю входять різнопланові громадські організації. Взаємодопомога і підтримка потрібна всім. Ми шукаємо спільне, що всіх об`єднує, ділимося інформацією та проводимо деякі спільні заходи.

 •   Пiдписатися на новi
Борис Роменський   266 днів тому   #  

Вопрос к полномочным членам инициативной группы.

Правильно ли я понимаю, что инициативная группа на определенном этапе формирования "мережи" для избрания руководящих органов "мережи" и утверждения ее Устава (для последующей легализации этой структуры) пригласит в большой и светлый зал региональных представителей общественных организаций?

Решить вопросы приоритетного внимания общественных организаций, правового обоснования отношений с властью, отработать механизм общих совместных акций, создать каналы коммуникации центрального органа и региональных ОО и пр.

Или все уже поделено и решено до нас?

 •   Пiдписатися на новi
Ірина Гайдучик   257 днів тому   #  

Мережа перебуває на стадії формування, і процес обговорення та ухвалення статуту відкритий. Ініціативна група створення Національної мережі звертається до організацій громадянського суспільства України з пропозицією приєднатися до Меморандуму і долучитися до процесу її формування. Я би хотіла, щоб ми розуміли основне: в світі є дуже багато класних моделей мережування ОГС і їх впливу. Однак ОГС можуть впливати, тільки коли працюють разом. Ініціативна група - це ті, хто пропонують об'єднатись. Можливості у всіх різні, як і рівень організаційного розвитку і спрямування діяльності. Тому ніхто і ні за кого не може вирішити, адже ініціативна група як засновники втрачають свій статус після легалізації, не маючи прерогатив і переваг, як і кожен із членів, які скажуть своє «так» у мережуванні. Тобто, не дивлячись на те, що ми пропонуємо об'єднатись, ми не забуваємо, що кожен має свою ідентичність, професійність, експертність і можливості. Тому щодо вашого другого абзацу - ніхто цього не може вирішити замість і без участі членів мережі.

 •   Пiдписатися на новi
Борис Роменський   257 днів тому   #  

Дякую. Зрозуміло. Сподіваюсь на співпрацю.

 •   Пiдписатися на новi
Борис Роменський   257 днів тому   #  

Ірина, будь ласка, докладніше про "...процес обговорення та ухвалення статуту відкритий" з вашого посту.

 •   Пiдписатися на новi
Поклад Василь    255 днів тому   #  

И начальник будет?

 •   Пiдписатися на новi
Іван Харченко   257 днів тому   #  

Меморандум - пропозиція з загальною метою (про що та для кого). Деталізація - справа тих, хто ввійде в мережу: статут, етичний кодекс, візія, завдання мережі в т.д. є трьохрічні напрацювання в цьому напрямку (презентації на сайті ГУРТ), але все вирішать члени мережі. Розуміємо, що будуиь критики та скептики. Але ... це громадський сектор. Ми звикли працювати в таких умовах. Звичайно, є ризики... Рухаємося, вносимо свої пропозиції, співпрацюємо!

 •   Пiдписатися на новi
Іван Харченко   257 днів тому   #  

Національна мережа - це не означає, що всіх заганяють, як в колгосп. Долучаються ті, хто бачить в цьому сенс та бажання співпрацювати. "Національна" означає, можливість долучитися ГО з будь-якого регіону, розділяє цінності, мету та готовий виконувати статут.

 •   Пiдписатися на новi
Леонид Штекель   256 днів тому   #  

За последние год-два общественный сектор тихо подыхает. Его влияние стремительно сокращается. Часть людей ушли из этого болота, а часть перешли в категорию "платных работников прямых действий". При том, что число грантов огромно, "выхлоп" от них - ничтожен. Поэтому все общие фразы об объединении - всего лишь имитация деятельности в целях получения гранта. Если речь идет о реальном объединении, то сначала нужно понять, что сегодня происходит с гражданским сектором, к чему он реально стремится. И соответственно любое объединение не может быть "за все хорошее, против всего плохого". Это типичная имитация деятельности во имя гранта. Хотите этим заниматься - ради Бога, только не изображайте себя спасителями гражданского общества. Реальное же объединение крайне необходимо, но только по вполне конкретным задачам и целям. И главный вопрос: отношение к центральной власти и отношение к власти местной. Если гражданский сектор не определится со своим местом в украинском обществе, то он окончательно умрет. К сожалению, во всей переписке сторонников Меморандума я не увидел НИ ОДНОГО конкретного вопроса, ни единого конкретного тезиса.

 •   Пiдписатися на новi
Ірина Гайдучик   256 днів тому   #  

Об'єднання діло добровільне. Ніхто і нікого не змушує думати про нього добре чи погано. Тим більше ніхто не намагається із себе зробити "спасителями гражданского общества". І повірте, всю ситуацію з громадським сектором, ми як регіональні організації, знаємо не з чуток. І тим більше, наша організація, є хабом для інститутів громадянського суспільства на Волині і ми працюємо із цими викликами щоденно. Ми не змушуємо нас полюбити, і тим більше не змушуємо іти в мережування тих, хто цього не хоче, або вважає це грантовою ініціативою. Критики ми чуємо багато, але ініціатив і реальних пропозицій мало. Хотілось би, щоб на кожне критичне зауваження була не менш цікава реальна, не абстрактна - пропозиція. А яка зараз ситуація з громадським сектором я можу і сама розписувати мемуари.

 •   Пiдписатися на новi
Борис Роменський   255 днів тому   #  

Ірина, будь ласка, докладніше про "...процес обговорення та ухвалення статуту відкритий" (цитата з вашого посту). Де можна познайомитись з проєктом статуту?

 •   Пiдписатися на новi
Ірина Гайдучик   252 дні тому   #  

Наразі проект Статут лише напрацьовується. Ви можете залишати свої пропозиції і ми будемо враховувати при розробці установчих документів.

 •   Пiдписатися на новi
Борис Роменський   252 дні тому   #  

Ви не вважаєте за краще розсилку напрацьованного матеріалу тим 450 організаціям, що приєдналися до меморандуму з побажанням надати пропозиції? Як ви збираєтесь узгоджувати положення статуту з підписантами? Чи формування статуту це справа тільки ініціативної групи?

 •   Пiдписатися на новi
Анатолій Рекун   251 день тому   #  

Виникає логічне питання про те, хто здійснює розсилку. У нащому середовищзі дуже багато "міських сумашедших", які зразу ж піддадуть сумніву легітимність такої людини (ким вона була обрана та її повноваження). Тому пропоную щоб не перетворювати на 1-му ж етапі коєфіцієнт ефективності мережі в нуль і не сторювати собі ворогів, обрати на круглому столі, що буде проходити під час ярмарку з орг. розвитку редакційну групу і доручити їй підготувати БАЗОВИЙ варіант цих речей.

 •   Пiдписатися на новi
Борис Роменський   251 день тому   #  

Цитата "Ви можете залишати свої пропозиції і ми будемо враховувати при розробці установчих документів." Ірина ви пишете "...МИ будемо враховувати..." Питання - МИ це хто? Який у вас досвід та професійний фах? Хто візьме на себе відповідальність оцінювання корисності пропозицій? Ви плануєте публічне обговорення регіональних пропозицій чи кулуарність та субїєктивність оцінювання? Коли можна очікувати додаткову інформацію з робочими моментами по формуванню мережі?

 •   Пiдписатися на новi
Леонид Штекель   253 дні тому   #  

"Если на клетке слона прочтешь надпись: буйвол, — не верь глазам своим". Если меня кормят общими рассуждениями, то сразу на память приходит знаменитая фраза Константина Сергеевича Станиславского: "Не верю!"

 •   Пiдписатися на новi
Анатолій Рекун   251 день тому   #  

Ну не певен. Ось на картах світу країну Московію у 17 столітті стали писати "Росія" і поступово всі почали вживати цей термін. Ніхто тепер не називає росіян московитами.

 •   Пiдписатися на новi
Леонид Штекель   250 днів тому   #  

Когда последний раз у нас проходила дискуссия или круглый стол о роли общественных организаций? Я таких обсуждений не помню со времени первого Майдана. Как можно кого-либо объединять, если даже не понятно, чем должны заниматься эти самые ГО или ОО? Я могу привести всего пару примеров. Например, законодательство об общественных советах при ОГА и других органах власти. Существующее положение абсолютно не работоспособное. Или ситуация с информацией. Ликвидировав право обращаться в прокуратуру с требованием наказать того, кто не предоставляется открытую информацию - фактически парализовали законодательство. Или ситуация с общественными слушаниями, их статусом. Ситуации с местными референдумами. И так далее. Есть десятки проблем. Но они вообще не звучат в обсуждении. Только общие, ничего не значащие слова. Поэтому я и убежден - это очередной грантовый проект.

 •   Пiдписатися на новi
Леонид Штекель   250 днів тому   #  

Кстати, я не очень уверен, что благотворительные и общественные организации могут объединяться. У них совершенно разные функции и задачи. Требование ввести законодательную норму для благотворительных отчислений может стать хорошей идеей некоего проекта. Это вполне четкая и конкретная цель. Но для этого не нужно объединяться. Я уже не говорю, что существует проблема взаимоотношений Киева и регионов. И так далее. Можно много об этом говорить. Если делать реальное объединение, то сначала надо понять для чего конкретно оно нужно? Я, кстати, на ресурсе не нашел НИ ОДНОГО материала о реальной ситуации в общественном секторе. Это все информация для грантодающих организаций. И право, уж лучше бы прямо сказали: рассчитываем получить грант на этот проект. А то море обесцененных до предела громких слов.

 •   Пiдписатися на новi
Борис Роменський   243 дні тому   #  

Ірина Гайдучик, будь ласка, дайте відповідь на мої питання, що я ставив вище в своєму пості 8 днів тому. Повторюю їх та сподіваюсь на вашу відповідь.

Ваша цитата "Ви можете залишати свої пропозиції і ми будемо враховувати при розробці установчих документів." Ірина ви пишете "...МИ будемо враховувати..." Питання - МИ це хто? Який у "МИ" досвід та професійний фах? Хто візьме на себе відповідальність оцінювання корисності пропозицій? Ви плануєте публічне обговорення регіональних пропозицій чи кулуарність та субїєктивність оцінювання? Коли можна очікувати додаткову інформацію з організаційними робочими моментами по формуванню мережі? Дякую, якшо отримаю відповідь.

 •   Пiдписатися на новi
Мазипчук Максим   204 дні тому   #  

Вітаю! Ініціативна група розпочала громадське обговорення проекту Статуту Національної мережі ОГС. Деталі за посиланням - https://gurt.org.ua/news/recent/57394/. З повагою, Максим Мазипчук

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.