bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

БФ «Разом до Миру»: «Безмежне відкрите майбутнє стає ближчим до дітей завдяки IT»

На щастя, в Україні дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, приділяється значна увага небайдужими громадянами. Ці діти добре забезпечені здоровою їжею, гарним одягом та якісними іграшками. Майже в кожного з них є мобільний телефон, новітній смартфон або зручний планшет.

Але чи допомагає навіть найсучасніший гаджет такій дитині у навчанні? Чи стане інформація, отримана дитиною при користуванні пристроєм, у нагоді в омріяному, але такому небезпечному самостійному житті? Чи зможе модний аксесуар стати надійним і, головне, корисним функціоналом, справжнім помічником і джерелом знань та порад?

Команда волонтерів БО «БФ «Разом до Миру» в співпраці з представницею Комісії у справах родини Олею Табачною відповідає на ці питання вже понад чотири місяці. За цей час ми стали сертифікованими Наставниками, отримали всі необхідні медичні довідки, провели безліч освітніх та розважальних зустрічей із дітьми, відсвяткували два яскравих дні народження та стали чуйними «дорослими» друзями для вихованців дрогобицького сиротинця «Оранта». В становленні особистості дитини та ії повноцінній інтеграції в суспільство ми приділяємо максимальну увагу використанню інформаційних технологій. І наша відповідь – ТАК!

У межах програми Наставництва ми пропонуємо дітям послідовне ознайомлення з IT-інструментами. Операційні системи, програми та додатки, електрона пошта, соціальні мережі та навіть створення web-сторінок – все це подається в соціально-адаптованій формі рольових ігор. Діти із задоволенням беруть участь у розвиваючих вікторинах, шукаючи правильні відповіді у Вікіпедії, перекладають слова з англійської та навпаки, телефонують один одному в Скайпі, пишуть у Ворді бізнес-плани з бюджетом в електронній таблиці Excel, роблять яскраві презентації PowerPoint.

Головний акцент у Наставництві ми робимо на розвиток уяви, інтелекту та лідерських рис, навчанні самостійного пошуку знань, створенню першого соціального капіталу дитини. І саме IT-інструменти надають величезні можливості для постійного розвитку.

І в нас уже є перші успіхи! У дітей покращилися оцінки в школі, з’явився «вогник» в очах та зацікавленість у наукових дослідженнях, підвищилися вимоги до власного дозвілля, суттєво розширилось коло інтересів.

Звичайно не обійшлося без труднощів, бо спочатку діти сприймали смартфон та комп’ютер тільки як ігрові платформи. Деякий час ми лише грали разом у «гонки» чи «стрілялки». Коли ж дружні відносини були встановлені, ми запропонували дітям вже інші ігри, де розважальна складова поєднувалася з освітньою. Результати вражаючі, бо навіть популярна Angry Birds вчить дитину логічно мислити та відстоювати свою думку, якщо перед запуском пташки запитати, куди саме треба влучити і чому, та трошки «посперечатися», ввічливо підштовхуючи до обґрунтованого вибору.

Дуже дієвою виявилася і практика заохочення дітей до командних змагань. Завдяки IT-вікторинам та квестам можна поєднувати, наприклад, пошук слів у Google та написання віршів із фізичним вихованням у вигляді естафети або спортивної гри, правила якої спочатку треба знайти на сайті федерації.

Така гра зазвичай починається з отримання учасниками електронного листа. У вашому місті теж є діти, які входять до «групи ризику» тільки тому, що народилися за особливих умов. Вони знають ціну свободи, розклад дня та обов’язки, але зовсім не чули про власні права. Вони дуже люблять гуляти, але зовсім не читають книжок. Однак вони живуть у 21-му столітті і заслуговують на безмежне відкрите майбутнє, яке стає ближчим завдяки IT. Саме можливості постійного розвитку дають дитині шанс на реалізацію власних ідей та створення щасливої родини.

До речі, колаж підготовлений силами Олежка (8 років), Галі (10 років) та Юрка (14 років) на фоні улюбленого Googlesciencefair.

***

 

Історія бере участь у конкурсі «Використання ІТ-інструментів у діяльності ГО: рецепти успіху», що проводить Корпорація Microsoft у партнерстві з Ресурсним центром ГУРТ.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

Виктория Яременко   2325 днів тому   #  

Очень полезно и нужно. Особенно в подобных учреждениях.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.