bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Viber чат як інструмент комунікації сільської громади: рецепт успіху від ГО «Село для людей»
22.11.2016

Минув вже рік, як створився сільський Viber чат «Залізне&Борисів ua patriots». Мета створення чату - активізація сільської громади Крушинської сільської ради для оперативного обміну інформацією.

Наш Viber чат постійно збільшується. Починався він із залучення жителів двох сусідніх сіл: Борисів та Залізне, але на сьогодні до чату приєдналося більше 100 осіб із усіх шести сіл нашої сільської ради. Територія сільської ради велика, і звичайно в таких умовах немає можливості знати один одного особисто, реагувати на події, які відбуваються в громаді, та оперативно вирішувати проблеми. А тут з’явився загальний інформаційний простір!

Завдяки чату разом ми  обговорювали та організувували свята: Новий Рік, Масляну, День села, День Перемоги, храмували та колядували, писали історію наших сіл та висвітлювали успіхи у місцевій газеті.

Разом  ми виходили на акцію “За чисте довкілля”: прибирали вулиці, наводили лад на дитячих майданчиках, фарбували, будували, зрізали дерева, косили траву. Ініціювали та проводили громадські збори, збирали передачі в зону АТО, обговорювали та вирішували питання транспортного сполучення наших сіл з містом,  розпочали будівництво баскетбольного майданчика.

Гуртом ми сформували пропозиції до бюджету сільської ради на 2017  рік! Viber чат став платформою, яка познайомила і об’єднала ініціативну групу активістів, що  заснували влітку цього  року ГО «Село для людей».

Завдяки чату ми раділи та  святкували перемоги нашої громади, переймалися чужим горем та допомагали один одному.

Звісно, коли збирається така велика кількість людей із різними поглядами, важко обійтися без непорозумінь і перепалок. Тому з часом  було прийняте колективне рішення  розробити правила користування Viber чатом, щоб уникати прикрих моментів у спілкуванні та зосередитися тільки на інформативних  питаннях.

Так, є інструменти комунікації, ефективніші, ніж чат у Viber, але, проаналізувавши зміни в житті нашої громади за цей рік, скажу із впевненістю – ми зробили велику організаційну роботу і маємо величезні успіхи!

***

Рецепт успіху бере участь у конкурсі «ІКТ для підвищення ефективності ОГС», що оголосив Ресурсний центр ГУРТ. Ваші коментарі під цим матеріалом, додані до 11 грудня 2016 року включно, допоможуть його авторам перемогти. 

Контакти

 • Оксана Лихо
 • 0679070179

Коментарі

Естер Андріяко   2650 днів тому   #  

Дуже великі молодці! Так тримати!

 •   Пiдписатися на новi
Ольга Макаренко   2650 днів тому   #  

Вважаю, що створення такого чату, це великий крок для комунікації сільського населення! Viber - популярний і простий у користуванні додаток, який зрозумілий навіть НЕ продвинутим користувачам інтернету, а саме таких багато у сільській місцевості.

 •   Пiдписатися на новi
Ганна Дьяконова   2649 днів тому   #  

Крута ідея! Бажаю всім нам розвитку!

 •   Пiдписатися на новi
Забродський Гнат   2649 днів тому   #  

Крута ініціатива!!!

 •   Пiдписатися на новi
Прилипко Руслан   2649 днів тому   #  

Правильний вибір інструменту для обміну інформації зважаючи на цільову аудиторію. Гарний приклад для інших громад! Наступним кроком може бути бот для вирішення специфічних завдань, які не вирішує Viber стандартними засобами.

 •   Пiдписатися на новi
Анна Оксаніченко   2649 днів тому   #  

Вайбер чат, в наш час, необхідність для швидкого обміну інформацією. А для сіл, це супер!!! Молодці!!!

 •   Пiдписатися на новi
Кушніренко Іван   2649 днів тому   #  

Приємно читати про сучасних активістів з села. Ці люди, змінять його на краще.
Вайбер - це можливість швидкого реагування і прийняття рішення, без комісій, засідань та інших не потрібних витрат часу.

Ця організація має стати прикладом для інших сіл, адже село потребує змін і адаптації в сучасному середовищі.

 •   Пiдписатися на новi
Павло Прибіш   2648 днів тому   #  

Чудова ініціатива! Голосую за!

 •   Пiдписатися на новi
Анна Махинько   2648 днів тому   #  

Вважаю що це дуже правильний вибір комунікаціі, згуртовування та вирішення нагальних питань, і є результат. Підтримую ініціаторів!

 •   Пiдписатися на новi
Асмаловская Людмила   2648 днів тому   #  

Відмінна ідея! Таким чином будь-яка подія, новина, факт виноситься на обговорення людей, які як би беруть участь в загальних зборах колективу, а насправді часто перебувають на значній відстані один від одного. По суті, це віртуальні збори колективу. Треба ще якось проводити голосування, щоб приймати необхідні рішення віртуально.
Принаймні на сьогоднішній день таке важливе завдання, як оперативне інформування жителів п'яти сіл про важливі події вже вирішена!

 •   Пiдписатися на новi
Турчин Наталія   2647 днів тому   #  

Згодна! Ініціатива дуже правильна, вчасна. Гуртує громаду! Так що молодці!

 •   Пiдписатися на новi
Степанюк Юрій   2647 днів тому   #  

Гарна ідея. Але нажаль ще багато людей, особливо похилого віку, не мають сучасних телефонів і навичок, тому не можуть долучитися до обговорень. Для них потрібно робити смс розсилку.

 •   Пiдписатися на новi
Андрей Епишов   2647 днів тому   #  

Нравится, отличная идея! Спасибо модератору и активистам! Поддерживаю и буду поддерживать.

 •   Пiдписатися на новi
Людмила Мацюк   2646 днів тому   #  

Ідея, яка допомагає об*єднати активних жителів села - якщо тобі цікаво, доєднуєшся і береш участь у різних заходах. Молодці!

 •   Пiдписатися на новi
Лихо Оксана   2645 днів тому   #  

Крута ідея, молодці, підтримую !

 •   Пiдписатися на новi
Победов Рома   2645 днів тому   #  

Хорошая идея, чудесно! Успехов!

 •   Пiдписатися на новi
Тетяна Амброз   2645 днів тому   #  

Вайбер відмінний засіб комункаціі для села.Це реальна можливість в будь-який час мати доступ до новин та життя села. Завдяки чату люди згуртувалися,створилася громада, яка розвиває село та рухає вперед до змін.Успіхів, натхнення та Божого благословіння організаторам та учасникам!!!!

 •   Пiдписатися на новi
Галина Йовенко   2645 днів тому   #  

Приємно спостерігати як активізується сільське громада.Є ціль зробити життя в селі комфортнішим,а комунікація у вайбері зробила свою справу.Підтримую і вболіваю за вас.

 •   Пiдписатися на новi
Жила Наталія   2644 дні тому   #  

Вайбер - це один з інструментів обміну інформацією. Приємно спостерігати, як розвивається сільська громада, а ІТ їм в цьому допомагають. Успіхів! Так тримати!

 •   Пiдписатися на новi
Лихо Оксана   2644 дні тому   #  

Дякую за коментарі та підтримку;)

 •   Пiдписатися на новi
Олександр Неділько   2642 дні тому   #  

Здавалось би, вже така звична штука як Vіber, але як вміло використана! Наснаги вам і терпіння, і ваше село буде дійсно для людей!

 •   Пiдписатися на новi
Естер Андріяко   2622 дні тому   #  

Привіт, народ! ДУЖУ ДУЖЕ рада за вас!
Вітаю! Так тримати!
Зичу усього найкращого!
з повагою,
:)

 •   Пiдписатися на новi
Естер Андріяко   2622 дні тому   #  

Привіт, народ! ДУЖУ ДУЖЕ рада за вас!
Вітаю! Так тримати!
Зичу усього найкращого!
з повагою,
:)

 •   Пiдписатися на новi
Лихо Оксана   2621 день тому   #  

Щиро дякую за підтримку :)

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.