bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Сучасні ІКТ – надійне джерело покращення комунікацій: рецепт успіху від ГО «Центр Поділля-Соціум»
25.11.2016

Громадська організація «Центр Поділля-Соціум» (м. Вінниця) з 2010 року реалізує соціальні ініціативи для вразливих та мало захищених верств населення. Одним із перших проектів, що реалізувала організація, був проект «Разом до Перемог». Його мета – навчання комп’ютерної грамотності дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей. Проект реалізовано за організаційної підтримки Вінницької мерії, фінансовано благодійним фондом «Подільська громада».

В подальшому були інші соціальні ініціативи, значно розширилася цільова аудиторія нашої Організації та місця проведення соціальних ініціатив. Організація почала  проводити виїзні консультації в сільській місцевості для людей поважного віку з використанням можливостей  мобільного центру, що є в наявності. Це мультимедійний проектор, чотири ноутбуки та модеми, що забезпечують доступ до Інтернету.

Організація шукала можливості та отримала підтримку з питань забезпечення ліцензійними програмними продуктами. Таку підтримку нам надала компанія Microsoft в рамках проекту IDEA за підтримки Microsoft YouthSpark.

В Організації функціонує навчальний клас на 10 робочих місць із доступом до мережі Інтернету Учнівська та студентська молодь Вінниці, а також люди поважного віку навчаються за різними курсами інформаційних технологій.

Учнівська молодь, що займалася в навчальному класі громадської організації «Центр Поділля-Соціум» в рамках Проекту IDEA за підтримки Microsoft YouthSpark, після отримання знань забажала реалізовувати набуті знання на практиці. Так народилася ідея взяти участь у міжнародному медіа-проекті «Справа» («Школа молодіжної журналістики»). Метою проекту є активізація молоді до суспільного життя, пізнання засобів масової  інформації та способів їх створення, а також створення молодіжної редакції для журналістської роботи й випуску електронних мультимедійних газет (мультим).

Громадська організація «Центр Поділля-Соціум» вже третій рік поспіль є координатором зазаченного міжнародного проекту у Вінниці. У 2014 та 2015 роках команди з нашого міста були в числі переможців конкурсу і отримали цінні призи – сучасну відео та аудіо техніку. В цьому році підсумки конкурсу ще підбивають, але з огляду на активність та наполегливість учасників з нашого міста, ми чекаємо на гарний результат.

Ми впевнені, що досвід, набутий молоддю, дасть змогу використовувати його у практичній діяльності, а також мотивує до активного використання навичок із метою майбутнього працевлаштування.

 

В 2015 році у Вінниці було започаткованна програму «ACCESS», метою якої є допомога дітям із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, у вивченні англійської мови, формуванні лідерських рис. Із використанням мережі Фейсбукт створена група, де активно здійснюєтья обмін інформацією.

Доцільно зазначити, що запит людей поважного віку при навчанні азам комп’ютерної  грамотності значною мірою орієнтований на опанування соціальних мереж. Реестрація наших слухачів та слухачок в соціальних мережах та користування ними електронною поштою розширює як коло їх друзів, так і знання про діяльність нашої громадської організації.  

Як вже зазначалося, одним із напрямків діяльності нашої Організації є робота з людьми поважного віку. В Україні діють інші громадські організації, в яких також цільовою групою є зазначена категорія. На сьогодні наша Організація є ініціатором об’єднання зусиль діяльності таких організацій із 7 міст країни. Для цього створена мережа, і діяльність цієї мережі не можлива без сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Через створену групу ми вирішуємо організаційні питання, пропагуємо свої цілі, залучаємо однодумців.

Наша громадська організації активно використовує традиційні джерела сучасних інформаційно-комунікаційних можливостей, а саме – власний сайт Організації (www.pscenter.org.ua), Фейсбук (facebook.com/CentrPodillaSocium).

При цьому зазначимо, що від події, що проводить Організація, до розміщення її в Інтернеті проходять лічені години, що є запорукою оперативності та користі інформації. Ютюб також стає для Організації надійним інформаційно-комунікаційним джерелом, де ми розміщаємо соціальні відеоролики про наші проекти.

 ***

Рецепт успіху бере участь у конкурсі «ІКТ для підвищення ефективності ОГС», що оголосив Ресурсний центр ГУРТ. Ваші коментарі під цим матеріалом, додані до 11 грудня 2016 року включно, допоможуть його авторам перемогти. 

Контакти

Коментарі

Естер Андріяко   2784 дні тому   #  

Хоч я теж учасник (для громадських колег), але щиро підтримую УСІХ інших і кажу усім вам, що ВИ - МОЛОДЦІ! Так тримати!

  •   Пiдписатися на новi
Пущик Ірина   2780 днів тому   #  

Дуже гарна організація. Всі послуги надаються якісно та професійно. Люблю з ними працювати. Бажаю нових проектів та перемоги у конкурсі!

  •   Пiдписатися на новi
Анатолій Горобей   2780 днів тому   #  

Добру справу робите. Так тримати. Успіхів у ваших починаннях.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.