bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Міст, що зумів розбудити громадськість: рецепт успіху від ГО «Волонтери Вижниці»
26.11.2016

ГО «Волонтери Вижниці» - організація, до складу якої входять активні мешканці м. Вижниця, люди, яким небайдуже, в якому місті вони живуть та що відбувається навколо них.

Наша організація займається допомогою військовослужбовцям, ВПО, тим, хто опинився у важких життєвих обставинах. Разом з тим ми є реалізаторами проекту «Виїзне консультування як вид організації надання безоплатної первинної правової допомоги у громадах» в  рамках Проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади.

Паралельно ми працюємо над тим, щоб місто, в якому ми живемо, було комфортним для проживання усіх вижничан - неодноразово ми проводили масові толоки, займалися встановлення сміттєвих баків для сміття тощо.

У серпні 2014 року три ініціативні групи м. Вижниця Чернівецької обл. обє’дналися для спільної роботи - фарбування моста, що з’днує дві сусідні області - Чернівецьку та Івано-Франківську. Ініціатори акції зустрілися та обговорили можливості фарбування. Було вирішено фарбувати не лише перила. а й саму конструкцію. Міст до цього фарбували у далеких 90-х, його роз’їдала корозія. Ініціатори окреслили план дій - було пораховано, скільки фарби потрібно, при підтримці ОМС взяті дозволи на фарбуванняя - міст має стратегічне значення, організавано інформаційну кампанію та розпочато збір коштів.

Для того, щоб залучити якомога більше людей до акції, у соцмережах були створені групи “Пофарбуймо міст в національні кольори”. На запрошення в групах до ініціаторів доєдналися студенти коледжу прикладного мистецтва, школярі, учні художніх шкіл, вижничани та жителі смт. Кути.

Щодня звіти про виконану роботу та про те, скільки коштів було зібрано та скільки і на що потрачено, публікувалися у групах в соцмережах. Саме це дало змогу завоювати довіру тих, хто допомагав матеріально. Люди бачили роботу, спостерігали за надходженнями та витратами, які підкріплювалися чеками - все відбувалося прозоро та чесно. Завдяки поширенню інформації в соціальних мережах про міст, який фарбують активісти з Вижниччини, дізналися не лише в Чернівецькій області, але й в інших обласних центрах. Художники з кутської дитячої художньої школи розробили орнаменти в буковинському та галицькому стилі, які прикрасили верх моста.

Міст отримав відзнаку Книги Рекордів України у номінації “Розмір” як найбільший міст розфарбований у кольори національного прапора.

Саме міст, що з’єднує Буковину та Галичину, об’єднав ініціаторів акції та дав поштовх на створення громадської організації “Волонтери Вижниці”, тобто нас. Міст завдяки розголосу в соціальних мережах зумів розбудити громадськість. То був маленький, але такий потрібний крок у розумінні того, що наше майбутнє залежить тільки від нас самих і ми можемо його змінювати власноруч.

***

Рецепт успіху бере участь у конкурсі «ІКТ для підвищення ефективності ОГС», що оголосив Ресурсний центр ГУРТ. Ваші коментарі під цим матеріалом, додані до 11 грудня 2016 року включно, допоможуть його авторам перемогти.

Контакти

Коментарі

Лідія Акришора    2790 днів тому   #  

пишаюся вами !! Які молодці! вау вау вау

 •   Пiдписатися на новi
Галина Голобуцька   2790 днів тому   #  

Ми були в захваті тим, як ви розумно організували збір коштів з кожної проїзжаючої машини, людини. Всі робили це з задоволенням дехто і по кілька разів, бо бачили зразу ж на що витрачаються ці кошти.

 •   Пiдписатися на новi
Лихо Оксана   2790 днів тому   #  

Чудова командна робота!Молодці!Бажаю сили та наснаги продовжувати добрі справи)

 •   Пiдписатися на новi
Галина Бенько    2790 днів тому   #  

Небайдужість до свого краю... так і будується міцна держава. Сьогодні молодь України прагне жити у вільній європейській державі. Волонтери Вижниці якраз і є яскравим прикладом патріотично-свідомої молоді, яка розбудовує дуржаву на засадах взаємодопомоги та підтримки один одного та любові до України. ВИ МОЛОДЦІ!

 •   Пiдписатися на новi
Даниленко Анна   2790 днів тому   #  

це дійсно однин з найкрасивіших мостів України :_)
Тепер бажаю громаді Вижниці перемогти щей стан доріг у самому місті:)

 •   Пiдписатися на новi
Людмила Мацюк   2790 днів тому   #  

Найгірший участок дороги - об'їзна (то був напрямок, а не дорога) повністю зроблена цієї осені! Також дороги ремонтувалися та ставився асфальт і на інших вулицях, тож ласкаво просимо до нашого міста - міста красивого моста, гостиних людей та, надіюся, уже гарних доріг :) !

 •   Пiдписатися на новi
Чорней Ірина   2790 днів тому   #  

Ще більш приємно та затишно стало жити в нашому містечку, бо тут живуть і ДІЮТЬ на благо чудові люди!!

 •   Пiдписатися на новi
Лукінюк Максим   2788 днів тому   #  

Молодець Люда, це круто!

 •   Пiдписатися на новi
Андрій Роман   2787 днів тому   #  

Це маленька частка всієї роботи яку здійснює ГО "Волонтери Вижниці". Реалізації наявних та втілення в життя всіх ідей, які к вас є. Чекаю на залучення до нових проектів.

 •   Пiдписатися на новi
Естер Андріяко   2784 дні тому   #  

Хоч я теж учасник (для громадських колег), але щиро підтримую УСІХ інших і кажу усім вам, що ВИ - МОЛОДЦІ! Так тримати!

 •   Пiдписатися на новi
Естер Андріяко   2766 днів тому   #  

Вітаю! Так тримати!
Зичу усього найкращого!
з повагою,
:)

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.