bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Учасники ГУРТ Бізнес Кемпу під час відкритого простору визначилися із рецептами розвитку громад
20.06.2015

20 червня 2015 року у межах ГУРТ Бізнес Кемпу відбулася конференція у форматі відкритого простору «Люди та гроші: рецепти розвитку громад». Фасилітатором виступив виконавчий директор Ресурсного центру ГУРТ Богдан Маслич

З вітальним словом до присутніх звернувся директор Всесвітньої єврейської допомоги в Україні Денис Денисенко: «Для втілення бізнесу в Україні та світі важливі три складові: надихаюча ідея; люди, які працюють над цією ідеєю, та досвід втілення проектів. Для нас дуже важливо підтримувати цей досвід. Мені здається, що саме на ГУРТ Бізнес Кемпі є все – ідеї, люди та досвід, яким ви можете обмінюватися. Отож, натхнення вам!».

Під час першої сесії заявники мали змогу запропонувати теми, зазначивши час та місце їхнього обговорення. Далі учасники обирали теми, що їм ближчі, та обговорювали у групах.

Наприклад, учасники однієї з груп обрали тему створення нових робочих місць та підвищення рівня оплати праці в сільських громадах, яка зацікавила багатьох присутніх.

Під час другої сесії учасники в групах обговорили питання організації спільної виставки художника та фотохудожника, методи залучення ресурсів та ефективні інструменти просування бізнесу.

Під час третьої сесії учасники дискутували про мотивацію сільської громади до розвитку, програми створення оздоровчих комплексів для дітей та спонсорів малого бінесу в сільській місцевості. 

Можливості створення бізнес-інкубаторів, рівень залученості міжнародних фондів до розвитку громад та вплив місцевої влади на сільські громади учасники обговорили під час четвертої сесії.

Учасник проекту «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах» Олександр Скрипчинський прокоментував роботу в групі: «Такій захід – прекрасна нагода для людей із різних регіонів розповісти про свої проблеми і своє бачення їхнього вирішення. Люди діляться досвідом, який вони впроваджували і який можуть використати інші. Важливо проводити такі заходи,  щоб активізувати учасників, які, в свою чергу,  везтимуть це натхнення в регіони. Якщо такі зустрічі будуть систематичними, то й ініціативи поширюватимуться. Проект, який ми обговорювали в своїй групі, –  створення бізнес-інкубатора в с. Велика Севастянівка. Там дуже потужна громада, і  сільський голова вже займається її розвитком, створюються  робочі місця для молоді. Однак цей процес потрібно координувати і систематизувати, щоб був кращий ефект».

Наступний етап роботи – планування дій. Учасники обговорили інструменти вирішення проблем та зазначили, який внесок може зробити кожен.

Представниця Фонду професійного розвитку Запоріжжя Юлія Шаповалова в межах етапу планування дій розповіла про свою організацію: «Ми займаємося працевлаштуванням, зокрема, працевлатуванням переселенців, і наступний проект, який ми плануємо, – мікроакредитування малого бізнесу, а саме: освітня програма, розробка учасниками бізнес-планів та впровадження їх в діяльність. Робота у форматі відкритого простору мені дуже допомогла: я детально прописала свій проект, розклала все по «поличках». Тепер в мене є план, є розуміння діяльності, залишилася реалізація».

Учасник проекту «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах Богдан Дорошенко: «Я вперше на такому заході, і я дуже вражений. Я мав змогу поспілкуватися з цікавими людьми. Тепер додому їду з великим багажем знань. А для себе отримав багато позитиву, добра і тепла». 

Координатор соціальних проектів  «Монсанто Україна» Юлія Тірошко: «Я вважаю, що учасники, які були на заході, – люди неймовірної мотивації. Ті, хто в такі складні часи наважилися відкрити  власну справу,  – дуже хоробрі. Я сподіваюся, що їхні проекти та їхній успішний досвід стане прикладом для інших мешканців сіл. Учасники зможуть ділитися набутим досвідом. Головне, що люди тепер розуміють: відкрити своє підприємництво нескладно. Важливо мати бажання та готовність працювати».

Запрошуємо ознайомитися з книгою за результатами відкритого простору за посиланням.  

Контакти

  • Ресурсний центр ГУРТ
  •  [email protected]
  • (044) 296 1052
  •  https://www.gurt.org.ua/

Коментарі

Євгенія Сидорчук   3257 днів тому   #  

"Відкритий простір" - гарний метод активізації людей.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.