bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Рецепти розвитку громад: перші результати учасників конференції ГУРТа
06.04.2016

20 червня 2015 року у межах ГУРТ Бізнес Кемпу відбулася конференція у форматі відкритого простору «Люди та гроші: рецепти розвитку громад». Захід, організований Ресурсним центром ГУРТ, зібрав разом підприємців, лідерів громад, представників місцевого самоврядування, донорських організацій, державних органів та організацій громадянського суспільства. Під час конференції учасники розробили 8 мікро-проектів, що спрямовувалися на покращення якості життя у їхніх громадах.

Минуло трохи більше дев’яти місяців із часу проведення заходу, і ГУРТ пропонує ознайомитися з тим, що вдалося реалізувати учасникам.

Проектна група «Реабілітаційний центр для важкохворих, людей із інвалідністю, нарко- та алкозалежних людей, дітей із мовними вадами»

Наступні кроки: 1) пошук приміщення, 2) пошук спонсорів, 3) підбір персоналу, 4) залучення волонтерів

Богдан Дорошенко, підприємець, учасник проекту Ресурсного центру ГУРТ «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України», голова селищної ради, с. Верхнячка, Черкаська область:

- Під час місцевих виборів у жовтні 2015 року мене обрали на посаду голови селищної ради. Тому зараз ми з колегами розробляємо документацію, необхідну для ремонту водогону у Верхнячці. Для реалізації цього проекту вдалося залучити кошти з Державного фонду регіонального розвитку. В планах ремонт гуртожитку при цукровому заводі. Також ведемо переговори щодо встановлення біогазових колонок, які стануть у нагоді для виробництва добрив, електроенергії, газу. Мій бізнес-проект – спортзал «Стимул», який був відгуком на потребу громади, працює й надалі. До його розвитку долучаються спонсори з числа місцевих підприємців.

Проектна група «Мікрокредитування малого бізнесу в Запоріжжі»

Наступні кроки: 1) календарний план проекту, 2) пошук бізнес-тренерів, 3) програмне навчання, 4) відбір учасників.

Юлія Шаповалова, керівниця Фонду «Професійний розвиток Запоріжжя»:

- Напередодні конференції у форматі відкритого простору, організованої ГУРТом, ми тільки планували впроваджувати проект підтримки підприємництва у Запорізькій області. Здобутий досвід дозволив запустити його на початку 2016 року. Проект спеціалізується на допомозі внутрішньо переміщеним особам. У його рамках надається як консалтингова підтримка (проводяться тренінги й семінари), так і грантова (розмір грантів варіюється від 300 до 1000 доларів США). Гранти надаються на розвиток підприємницької діяльності та при потребі на навчання. Найближчим часом плануємо виокремити хенд-мейд напрямок серед жінок-підприємниць і збільшити кількість тренінгів.

Проектна група «Школа розвитку, інтеграції та нейротехнологій»

Наступні кроки: 1) знайти фінансування (пошук грантів, меценатів, спонсорів), 2) організація діяльності (реклама, пошук цільової аудиторії)

Олена Окопська, підприємниця, учасниця проекту Ресурсного центру ГУРТ «Розвиток жіночого підприємництва в Україні», м. Житомир:

- Щодо Школи розвитку, інтеграції та нейротехнологій, то я допомагала Наталії Тушинській (підприємниця, учасниця проекту Ресурсного центру ГУРТ «Розвиток жіночого підприємництва в Україні», – авт.) готувати грантові заявки. Зараз сприяю підготовці проекту для фандрейзингової кампанії. До конференції в форматі відкритого простору в мене було соціальне підприємництво. Однак після заходу я заснувала нове. Дізнавшись про методику навчальних гуртків, моя громадська організація почала організовувати навчальні гуртки для внутрішньо переміщених осіб. Це, в свою чергу, стало початком нового проекту, на реалізацію якого організація отримала фінансування від міжнародних донорів. Сьогодні на базі ГО функціонує повноцінне соціальне підприємництво «Барвисте». Прибуток від нього йде на оплату праці й проекти  громадської організації, спрямовані на протидію насиллю й торгівлі людьми. Наші працівники – це переважно ВПО та дівчата, які знаходяться у зоні ризику торгівлі людьми.

Проектна група «Проведення Дня громади»

Наступні кроки: 1) створення оргкомітету, 2) визначення плану заходів, місця та часу проведення, 3) джерела фінансування, пошук інвесторів, 4) презентація плану розвитку громади

Юлія Воєвода, підприємниця, учасниця проекту Ресурсного центру ГУРТ «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України», с. Білозір’я, Черкаська область:

- Наш сімейний бізнес «Сад голубих очей» (вирощування голубиці, – авт.) посприяв тому, що односельчани теж вирішили розбудувати свої господи. У Холодному Яру спільно з іншими громадськими активістами ми провели захід, спрямований на привернення уваги до проблеми знищення пролісків. Завдяки цьому у Черкаській області значно зменшилася кількість їх незаконного продажу. Наша об'єднана територіальна громада також посприяла знищенню зародків новоствореного стихійного смітника у селищі. Щодо змін у бізнесі, ми з чоловіком підготували новий бізнес-план із розведення осетрових риб. Після конференції їздили за кордон для обміну досвідом, тепер шукаємо фінансової підтримки на розвиток цього напрямку підприємництва.

Проектна група «Створення бренд-буку та концепції міста для привабливості життя й залучення інвесторів»

Наступні кроки: 1) заявляємо на все місто/село про проведення зборів, 2) безпосередньо проводимо зустріч, ставимо завдання, оголошуємо конкурс, пояснюємо іміджеву та фінансову мотивацію, проводимо конкурс, 3) оголошуємо переможців конкурсу, залучаємо фінансування, 4) просуваємо в інші міста, райони

Ірина Ярмоленко, підприємниця, учасниця проекту Ресурсного центру ГУРТ «Розвиток жіночого підприємництва в Україні», м. Житомир:

- Восени на місцевих виборах мене обрали депутаткою Житомирської міської ради, тож тепер я просуваю тему бренду міста у межах своїх компетенцій. Крім того, беру участь у програмі розвитку міста, що фінансується Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ). У її  рамках протягом двох років розроблятиму бренд міста, керуючись міжнародними практиками та стандартами. Далі продовжую розвивати свій бізнес – комунікаційний партнер «Діалог», що є інформаційно-консультативним агентством для підприємців та інших осіб, які хочуть просувати власної справу. На конференції я отримала підтримку своєї ідеї від інших учасників і завдяки їхнім відгукам усвідомила її актуальність.

Проектна група «Створення бізнес-інкубатора»

Наступні кроки: 1) обговорення ідеї з громадою, визначення напрямків розвитку, 2) формування ініціативної групи, 3) створення інформаційного центру, 4) визначення ресурсів громади, не задіяних в господарській діяльності.

Сергій Якименко, голова сільської ради, с. Городниця, Черкаська область:

- Від нашого села в конференції «Люди та гроші: рецепти розвитку громад» брали участь троє осіб. Після заходу завдяки проекту Ресурсного центру ГУРТ зросла кількість підприємців. Сьогодні на 650 чоловік постійного населення Городниці 12 провадять підприємницьку діяльність. Це гарний результат! Сільрада зацікавлена в пошуку тих, хто готовий розпочинати власний бізнес. Ми допомагаємо охочим в розробці бізнес-планів і намагаємося забезпечувати хоча б мінімальне навчання. Надалі плануємо заснувати комунальне підприємство для безперебійного водопостачання й відкрити громадську організацію, яка б працювала на благо громади.

Проектна група «Перетворення сільського озера на рекреаційну зону для розвитку зеленого туризму та відпочинку»

Наступні кроки: 1) очистка озера, 2) приведення в належний стан прилеглих ділянок, 3) розповсюдження реклами, 4) допомога місцевих жителів і підприємців, 5) пошук інвесторів, 6) залучення туристів.

Олександр Лень, підприємець, учасник проекту Ресурсного центру ГУРТ «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України», с. Мельники, Черкаська область:

- Мій бізнес – «Зелена Садиба» – це гостьовий будиночок, дерев’яна хата-мазанка на дві спальні, з піччю, кухнею, гарячою водою. Вона розташована на околиці села, де ще збереглася тиша і незайманість природи. Після конференції в форматі відкритого простору я надихнувся й продовжив вивчати особливості зеленого туризму в Україні. Також за цей час зробив додатковий ремонт у будиночку, що дозволило покращити якість моїх послуг. Найближчим часом планую відкрити дитячий табір і надалі розвивати зелений туризм на селі.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.