Хто ми

Ресурсний центр ГУРТ – провідний національний центр суспільної інформації та експертизи. Розвиваючи громадянське суспільство з 1995 року, ми віддані розбудові України.

ГУРТ бере активну участь у демократичних суспільних перетвореннях в Україні, використовуючи та розвиваючи потенціал інститутів громадянського суспільства. Ресурсний центр ГУРТ працює для свідомої та успішної України, де громадянське суспільство гарантує гідність, впевненість та довіру поміж громадянами на місцевому та національному рівнях.

Місія 2020

ГУРТ стає ресурсною платформою українських інститутів громадянського суспільства для залучення громадян до активної участі у житті суспільства та впровадження суспільних змін, орієнтуючись на такі європейські цінності: гідність, відповідальність і повага.

Стратегiчнi прiорiтети

  • Зміцнення основ громадянського суспільства завдяки популяризації волонтерства і розвитку малого підприємництва
  • Посилення голосу громадянського суспільства завдяки ресурсній платформі українських інститутів громадянського суспільства і медіа порталу для суспільно активних громадян ГУРТ
  • Розвиток місцевих громад завдяки впровадженню найкращих практик та їх поширенню
  • Ре-Формування України завдяки реалізації проектів, що мають вплив на прийняття державних рішень

Стратегічні інструменти

Для досягнення стратегічних цілей ГУРТ застосовує такі інструменти:
  • Забезпечення доступу до суспільної інформації
  • Розвиток спроможності
  • Мережування

Ключові компетенції ГУРТ

  • Створення унікального суспільно-корисного контенту
  • Поширення та реклама інформації, створеної користувачами
  • Фасилітація суспільного діалогу між експертами, інститутами громадянського суспільства та лідерами громад в Україні
  • Розробка та впровадження програм та онлайн-інструментів для розвитку спроможності інститутів громадянського суспільства і лідерів громад
  • Фасилітація змін
  • Менеджмент інноваційних проектів
  • Менеджмент заходів

Контакти

вул. Попудренка 52, офіс 609, м. Київ, 02660
тел./факс: +38 (044) 296 1052
е-пошта: [email protected]
веб-портал: gurt.org.ua
QR-code

Вступне слово виконавчого директора

Богдан Маслич, виконавчий директор Ресурсного центру ГУРТ:

Уже два роки народ України веде війну з російською агресією, яка виснажує економічний потенціал і соціальний капітал нашої країни. Ефективна підтримка співгромадян, особливо постраждалих внаслідок бойових дій на Донбасі, стає головним викликом для свідомих лідерів інститутів громадянського суспільства України. Недаремно близько 80% усіх ресурсів, що їх отримав ГУРТ у 2015 році, було спрямовано на підтримку малого бізнесу, створення сучасної освітньої бази та поширення практики груп самодопомоги. Серед тих, хто зміг безпосередньо скористатися результатами нашої діяльності у 2015 році, чимало військових Української армії та членів їхніх сімей, вимушених переселенців, вразливих категорій української молоді.

У 2015 виповнилося 20 років із часу заснування Ресурсного центру ГУРТ. Ми існуємо та розвиваємося винятково завдяки вам – нашим користувачам. На сьогодні ГУРТ є найбільшою інформаційною мережею суспільно-активних громадян України, яка об’єднує понад 26 тисяч користувачів із усіх куточків нашої країни. Щодня задовольняти їхні потреби в актуальній інформації, яка допомагає в праці на користь українського суспільства, – це велика честь і велика відповідальність для нас.

Нашими навчальними послугами у 2015 році скористалося понад 10 тисяч лідерів інститутів громадянського суспільства, представників місцевого самоврядування та підприємців. Ваша довіра наснажує нас на постійне удосконалення навчальних послуг Ресурсного центру ГУРТ.

Хочу окремо відзначити внесок наших волонтерів у досягнення ефективних результатів Ресурсного центру ГУРТ. Всім волонтерам ГУРТа щира дяка за ваш внесок у формування свідомої та успішної України!

Запрошую усіх творців громадянського суспільства України й надалі активно користуватися ГУРТом для досягнення власних цілей розвитку.

Успіху усім нам!

Коментарі членів правління

Олексій Мелещук, Голова правління Ресурсного центру ГУРТ, виконавчий директор «Хелен Марлен Груп»:

Якщо ви читаєте цей текст, то, напевно, належите до тієї меншості українців, яка бере участь у діяльності громадських організацій, груп активістів, творчих об'єднань, клубів, волонтерських рухів – усього того, що називаємо «третім сектором». 20 років тому ми створили ГУРТ для того, аби ця меншість еволюціонувала до більшості.

Резонанс ініціативи громадян, що стався упродовж Революції Гідності, анексії Криму та початку бойових дій на Донбасі, дав надію на те, що процес суспільних перетворень відтоді йтиме значно швидше. Наше з вами спільне завдання – своїми щоденними зусиллями підтримувати цю хвилю і зробити трансформацію суспільства сталою і незворотною. Адже саме пасивність, сподівання на когось, закритість заради оманливого відчуття безпеки і комфорту – це ті риси національного характеру, які роблять нас вразливими і неконкурентними в сучасному світі.

Розкажіть друзям про ГУРТ, і ми допоможемо їм ширше подивитися на цей світ і знайти однодумців. Допомагаймо один одному, долаймо разом бар'єри, що раніше видавалися неприступними!

Сергій Іванюк, член правління Ресурсного центру ГУРТ, головний редактор журналу «Однокласник»

Для сучасної України двадцять років – це більше, ніж епоха. Сотні громадських організацій встигли створитися, зникнути й забутися. Ще сотні НУО під тиском обставин і фінансової скрути вже не раз поміняли свою орієнтацію (в харошем смислє!), напрямки діяльності, корпоративні цінності тощо. Сотні інших організацій зневажені, кинуті напризволяще й забуті своїми засновниками... Двадцять років у наших умовах – це більше, ніж століття на якомусь іншому відтинку історії.

ГУРТ ніколи за цей час не припиняв своєї діяльності. Не злічити кількості успішних проектів, які служили прикладом для працівників інших НУО, на яких училися тисячі активістів третього сектору України.

ГУРТ – це ресурсний центр громадських організацій. І це спрямування роботи завжди лишалося пріоритетним. За ним не тільки тренінги й підготовка працівників для інших інституцій, не тільки видані посібники й розповіді про успішний досвід вітчизняних та закордонних осередків громадської активності, не тільки інформаційний бюлетень і портал, який на сьогодні є одним із найвпливовіших і найбільш інформативних в країні, об’єднує тисячі людей із багатьох країн світу. Це ще й керівники десятків громадських організацій, які пройшли школу в ГУРТі, це корпоративні цінності, які наслідують активісти в Україні, Грузії, Казахстані, Вірменії, Білорусі та ще в багатьох країнах, це передові технології, якими після нашого впровадження користуються сотні інших організацій. Нарешті це спадкоємність традицій в межах ГУРТа, стабільне Правління, продуктивний менеджмент.

Це те, чим ми можемо пишатися сьогодні і що зобов’язані підтримувати й розвивати завтра.

Ці двадцять років для нас пролетіли, мов метеорити на літньому нічному небі. Хочеться вірити, що за кожним із цих вогняних рисочок – чиїсь сповнені бажання, втілені мрії, наближене майбутнє.

Донори і партнери

EuCDN Mott UN UNV MOH Swiss Cooperation Office Geberit Microsoft Monsanto Fund BST USIF CIVICUS WJR

Фiнансовий звiт 2015

Аудит Ресурсного центру ГУРТ проводиться на щорічній основі незалежними аудиторами відповідно до міжнародних стандартів аудиту, прийнятих міжнародною асоціацією бухгалтерів (IFAC). Аудит Ресурсного центру ГУРТ за 2015 рік було проведено ТОВ «Аудиторська фірма «ЛЄО АУДИТ ЦЕНТР». Документ, який містить висновок незалежних аудиторів за 2015 фінансовий рік, є доступним для ознайомлення та завантаження за посиланням.

Звіт про рух грошових коштів (в тисячах українських гривень)

Отримане фінансування 2015
Європейська комісія 1,559
Фонд Монсанто 1,218
Всесвітня єврейська допомога 1,162
Швейцарська агенція з розвитку і співробітництва 4,512
Фонд Чарльза Стюарда Мотта 633
Представництво ООН в Україні 45
Український фонд соціальних інвестицій 402
Інші 2
Всього грошових надходжень отримано 9,533
Відсотки за депозитами 32
Всього грошових надходжень 9,565
Витрати грошових коштів
Конференції, семінари, зустрічі, заходи (3,802)
Інформаційна діяльність (1,146)
Субгранти (3,229)
Проектний менеджмент (1,290)
Всього витрачених грошових коштів (9,467)
Адміністративні витрати (1,363)
Валютні та курсові різниці 1,088
Витрати на залучення ресурсів (431)
Всього витрачених ресурсів (706)
Чисте збільшення грошових коштів та їх еквівалентів 23
Грошові кошти та їх еквіваленти на початок року 1,388
Банківські депозити 631
Грошові кошти та їх еквіваленти на кінець року 1,411

Прогрес у досягненні стратегічних пріоритетів

Зміцнення фундаменту громадянського суспільства

Розвиток малого підприємництва

Для того, щоб підтримати тих, хто має відповідальність і натхнення змінити своє життя, ГУРТ розвиває малий і середній бізнес в Україні, реалізовуючи проекти «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України» та «Розвиток жіночого підприємництва в Україні».

У 2015 році ГУРТ надав консультаційні послуги та гранти для створення бізнесу 36 підприємцям із сільських громад Черкаської, Кіровоградської, Київської та Житомирської областей. Також ГУРТ провів тренінги «Розпочни свій бізнес» і «Вдоскональ свій бізнес» для більше, ніж 120 підприємців.

За результатами моніторингу, 58% підприємців, які отримали підтримку від ГУРТа, або підвищили, або очікують підвищення рентабельності своїх бізнесів. Незважаючи на поглиблення стагнації в українській економіці, тільки 3% учасників проекту «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України» відчули погіршення доходів від своєї підприємницької діяльності.

Протягом 2012-2015 років завдяки ГУРТу більше 460 підприємців отримали знання та практичні навички в галузі створення та розвитку їхнього малого бізнесу. Майже 20% учасників офіційно зареєструвалися як підприємці. Більше про розвиток підприємництва читайте за посиланням.

Історія успіху

Переможниця проекту ГУРТа «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України» Анна Свєтік займається швацькою справою вже 20 років. У селі Костянтинівка Черкаської області Анна та її команда з понад 20 співробітників працюють над виробленням і продажем дитячого одягу та постільної білизни, яку продають у мережі магазинів «Манна» в Смілі, Києві та Черкасах, а також в інтернет-магазині одягу M&A.

Важливо, що у виробництві одягу команда пані Анни використовує тільки натуральні тканини. На сьогодні рентабельність виробництва сягає 20-30%, а обсяг продажів – 60-100 тис. грн на місяць. Участь у проекті ГУРТа мала для підприємниці значний практичний інтерес, оскільки вона здобула більше знань щодо розвитку комерційного напрямку своєї швацької справи. Після навчання з ГУРТом Анна Свєтік стала учасницею конкурсу «СТАЛО: бізнес-рішення для сталого розвитку». Потрапивши у ТОП-50 зі 120 номінантів конкурсу, Анна за результатами народного голосування обійняла 5 місце. Зараз підприємниця працює над просуванням торгової марки «Свєтік» за кордоном.

ГУРТ Бізнес Кемп

У ГУРТ Бізнес Кемпі, що відбувався в Києві протягом 19-20 червня 2015 року, взяли участь 100 підприємців, лідерів громад і ОГС, представників органів державної влади, а також донорських організацій. Вони поділилися думками щодо перспектив соціально-економічного розвитку України, презентували успішні кейси створення соціальних стартапів, а також розробили спільні проекти, спрямовані на розвиток їхніх громад.

Просування волонтерства

Від початку свого існування Ресурсний центр ГУРТ усвідомлює важливість внеску волонтерів у розвиток громадянського суспільства України й спрямовує свою діяльність на систематичне просування волонтерства в його глобальному розумінні.

Василь Назарук, менеджер Програми соціального інвестування Western NIS Enterprise Fund,
старший викладач Школи соціальної роботи НаУКМА:

ГУРТ докладає багато зусиль, щоб донести до людей сучасне розуміння волонтерства. Крім прийнятих у світі трьох критеріїв цього поняття (добровільна та свідома діяльність, допомога на безоплатній основі), ми почали говорити про четвертий критерій, характерний для українських реалій: волонтерство – діяльність, яка виконується у вільний від роботи час. У 2001 році, коли Україна долучилася до святкування Міжнародного року волонтерства, було важливо надати журналістам і громадянам ґрунтовне уявлення про явище волонтерства. Спільно з волонтеркою Корпусу Миру Хеллі Торрел, яка тоді працювала в ГУРТі, нам вперше вдалося виконати офіційний переклад і видання бестселлера з волонтерського менеджменту – книги американських експертів Ріка Лінча і Стіва Маккартні. Це був прорив у популяризації волонтерства

У 2015 році волонтерська програма ГУРТа вийшла на новий рівень. На сьогодні наша команда волонтерів налічує 28 мотивованих і кваліфікованих суспільних репортерів, перекладачів, асистентів, ілюстраторів, відеооператорів, фотографів, відео-редакторів із різних областей України.

Навчальні гуртки за шведською моделлю стали ефективним інструментом для створення спільноти суспільних репортерів, яка постійно поповнюється новими активістами з усієї України. У 2015 році волонтери й співробітники ГУРТа створили понад 320 унікальних текстових і аудіо матеріалів, які висвітлюють соціально важливі питання громадянського суспільства України.

Юлія Панченко, волонтерка ГУРТа, редакторка ранкового шоу на телеканалі «Культура»:

Коли в ГУРТі з’явилася вакансія суспільного репортера, я відразу ж вирішила на неї податися. Так у мене з’явилася можливість стати частиною команди ГУРТа. Тут я можу використати свої знання й навички з користю. Завдяки ГУРТу я познайомилася з багатьма цікавими людьми. Особлива радість для мене – спілкування з тими, хто є не просто фахівцями у своїй галузі, а займає активну життєву позицію й прагне позитивних змін. Це надихає і спонукає до дій

5 грудня 2015 року в Міжнародний день волонтера ГУРТ організував Національні консультації «Як інститути громадянського суспільства України можуть підтримати впровадження Цілей сталого розвитку?».

Войтек Хледік, координатор Програми Волонтери ООН:

Наша співпраця була дуже результативною. Завдяки авторитету та довірі українського громадянського суспільства до ГУРТа як партнера ми отримали можливість залучити до участі у консультаціях широкий спектр організацій

Посилення впливу громадянського суспільства

Портал ГУРТ – медіа для громадянського суспільства

Сьогодні портал ГУРТ – це сучасна і впливова комунікаційна платформа, а також потужне медіа для лідерів громад та активних громадян, що пропонує глибоке розуміння розвитку громадянського суспільства в Україні. Публікації на порталі ГУРТ охоплюють різні аспекти життєдіяльності громадянського суспільства, які є основою для дискусій.

Ми використовуємо набір різних інструментів, що ініціюють відкритий діалог на порталі, зокрема: інтерв'ю з відомими українцями, експертами, активними громадянами, керівниками громадських і благодійних організацій, представниками державних установ і лідерами громад.

Цього року ми опублікували більше 90 унікальних інтерв'ю, які відображають і просувають цінності громадянського суспільства. Ми продовжили структурувати контент порталу за допомогою тематичних місяців. У 2015 році ми розглянули питання малого бізнесу, громадської участі, соціального підприємництва, сталого розвитку й волонтерства.

У 2015 році ми вдосконалили портал ГУРТ, забезпечивши більшу присутність програмної діяльності ГУРТа на головній сторінці й заглибивши користувачів у контент сайту.

Юлія Голоднікова, керівник проектів у ГО Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»:

Завдяки ГУРТу в нас є змога звернутися до цільової аудиторії і швидко, професійно, конструктивно співпрацювати з представниками громадянського суспільства. Для нашої організації важливо мати платформу, де ми можемо поділитися аналітикою, цікавими пропозиціями, матеріалами щодо спірних соціальних тем – інакше не рухатимемося вперед

ГУРТрадіо – альтернативне медіа для розвитку громадянського суспільства України

Ми урізноманітнили методи подачі контенту й, крім текстової версії порталу ГУРТ, запустили аудіо мовлення у вигляді повномасштабного онлайн радіо. ГУРТрадіо – альтернативне медіа для розвитку громадянського суспільства в Україні – призначене для трансляції високоякісного контенту та сприяння вияву активної громадянської позиції.

У 2015 році ми створили 8 нових програм, присвячених питанням пошуку фінансування, забезпечення можливостей для розбудови спроможності ОГС, юридичним консультаціям, а також історіям успіху соціальних підприємців.

Цього року ми розробили онлайн-посібник із суспільної радіожурналістики. В ньому йдеться про те, як створювати високоякісні аудіо файли, а також роз’яснюються особливості, поняття й жанри суспільної радіожурналістики.

Леоніда Пономарьова, волонтерка Ресурсного центру ГУРТ, радіоведуча, редакторка газети «Промінь»:

Волонтеруючи на ГУРТрадіо, я навчилася конструктивно будувати розмову з респондентами, опанувала монтажну програму, яка дозволяє працювати зі звуком і голосом, здобула навички висвітлення соціально важливих тем. Завдяки регулярній начитці програм «На вихідних» та «Можливості» відчула, як потрібно працювати зі своїм голосом: інтонація, правильне дихання, змістовні паузи, вимова. Отриманий досвід використовую і в повсякденному житті: мене часто запрошують до участі у спікерських заходах. Крім того, я стала ведучою ток-шоу «Консолідована думка» на новому інтернет-радіо каналі

ГУРТрадіо Кемп

Під час ГУРТрадіо Кемпу, що відбувався 18-19 червня 2015 року, 20 суспільних журналістів із різних областей України отримали можливість поліпшити свої навички у підготовці мультимедійних історій успіху й дізналися більше про розвиток громад в Україні. В результаті вони створили 10 мультимедійних історій успіху підприємців, яких підтримав Ресурсний центр ГУРТ.

Розвиток місцевих громад

Протягом 2015 року ГУРТ надав українським громадам понад 3,2 млн грн соціальних інвестицій із метою підвищення суспільної та економічної інфраструктури на місцевому рівні.

Завдяки результатам, отриманим ГУРТом у напрямку розвитку місцевих громад Київської області в 2011-2015 роках, ГУРТ став членом Європейської мережі розвитку громад.

Історія успіху

Починаючи з 1995 року, Ресурсний центр ГУРТ займається розвитком місцевих громад в Україні, підвищуючи їхню спроможність та ефективність. Упродовж 2011-2015 років ГУРТ сприяв комплексній трансформації громади Нового Корогоду Бородянського району Київської області, заснованого в 1986 року для переселенців із Чорнобильської зони, за допомогою інноваційних компонентів громадського розвитку ГУРТа. Як наслідок, громада розробила план розвитку, на основі якого вдалося впровадити ініціативи, що сприяли розбудові громади. Ці ініціативи спрямовувалися на забезпечення соціальних, економічних і культурних прав. Успішна реалізація проектів, що впроваджувалися ГУРТом, сприяла згуртованості громади, про що свідчать результати виборів сільського голови 2015 року, на яких лідерка громади й одна з ініціаторів активізації села Ольга Михальова отримала підтримку 94% селян.

Четверта всеукраїнська школа самодопомоги

Протягом жовтня-листопада 2015 року ГУРТ продовжив навчати аніматорів груп самодопомоги, організувавши в Києві три сесії Четвертої всеукраїнської школи самодопомоги.

До проекту долучилося 18 лідерів ОГС і громад із різних регіонів України. В результаті вони заснували 8 груп самодопомоги, цільова аудиторія яких включає людей, котрі прагнуть підвищити свою обізнаність у керуванні фінансами, тих, хто шукає своє призначення в житті; тих, хто перебуває в пошуках реалізації своїх внутрішніх резервів; родини, що опинилися в складних життєвих обставинах; матусь-вимушених переселенок.

Людмила Перевертень, президент НГО «Для спільної справи»:

Школа самодопомоги – це прекрасна нагода для пошуку партнерів. Раніше я не мала досвіду роботи в групах самодопомоги, а зараз усвідомила, наскільки ресурсною є ця техніка. Вже під час першої сесії в мене виникло бажання створити групу самодопомоги на базі нашої організації. Прекрасно, коли люди намагаються вирішити ті проблеми, які виникають, своїми силами, допомагаючи при цьому іншим

Відкритий простір «Люди та гроші: рецепти розвитку громад»

20 червня 2015 року в Києві відбулася одноденна конференція у форматі відкритого простору «Люди та гроші: рецепти розвитку громад». 60 представників малого бізнесу, місцевих громад, органів державної влади та організацій громадянського суспільства розробили 8 проектів, що спрямовувалися на соціальний та економічний розвиток їхніх громад.

Навчальні візити з розвитку громад у Київській області та нарощування потенціалу лідерів громад

У межах проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури», що впроваджувався Українським фондом соціальних інвестицій, Ресурсний центр ГУРТ організував три навчальні візити «Моделі розвитку сільських громад» на Київщині для більше, ніж 60 представників сільських громад із Львівської, Кіровоградської та Вінницької областей.

Під час навчальних візитів громади Бородянки та Нового Корогоду Київської області продемонстрували успішні приклади розвитку. Події включали в себе зустрічі із представниками громад та місцевих органів влади, презентації планів розвитку громад та успішних місцевих проектів, а також тренінг «Моделі розвитку громад в Київській області».

Крім того, у межах проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» ГУРТ організував тренінги з розвитку громад, лідерства та налагодження партнерських зв'язків для понад 1500 представників сільських громад із Львівської, Кіровоградської та Вінницької областей.

Ре-Формування України

Поліпшення професійно-технічної освіти в Україні

Наприкінці 2014 року ГУРТ розпочав впровадження проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні», що реалізується за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва і Геберіт Інтернешл Сейлз АГ. Мета проекту – поліпшення можливостей професійно-технічних навчальних закладів задля забезпечення ринково-орієнтованої, практичної та сучасної освіти у галузі санітарних технологій. Протягом 2015 року ГУРТ розробив і запровадив нові стандарти та навчальну програму для слюсарів-сантехників. У липні 2015 року Міністерство освіти і науки України ухвалило розроблені професійні стандарти для слюсарів-сантехніків.

Створення навчально-практичних центрів для сантехніків

Шість професійно-технічних навчальних закладів, які є учасниками проекту, були забезпечені навчальними матеріалами та сучасним сантехнічним обладнанням, необхідним для створення Навчально-практичних центрів, діяльність яких орієнтована на ринок праці в сфері сантехнічних послуг.

Гендерна політика і Євроінтеграція в Україні

17 грудня 2015 року кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Тамари Марценюк провела відкриту лекцію щодо гендерної політики України та викликів євроінтеграції.

Захід ініціював Ресурсний центр ГУРТ спільно з кафедрою соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» у межах проекту «Гендерна політика та євроінтеграція – досвід країн Вишеградської четвірки для Східного партнерства». Загалом до лекції долучилося понад 40 слухачів, серед яких були вчені, аналітики, правозахисники, соціальні працівники, викладачі, студенти та інші суспільно активні громадяни, зацікавлені у тематиці гендерної рівності.

Ключові події

Дні інформаційних технологій для НУО 7 та 8

10 квітня 2015 року в Києві відбувся 7-й День Інформаційних технологій для НУО, організований корпорацією Microsoft та Ресурсним центром ГУРТ. Наскрізною темою заходу, окрім власне інформаційних технологій, був сталий розвиток громадянського суспільства України. День інформаційних технологій для НУО 7 зібрав разом понад 100 керівників і менеджерів всеукраїнських та регіональних організацій.

23 листопада 2015 року в Києві відбувся 8-й День інформаційних технологій для НУО: Оновлюємося разом із Windows 10, організований корпорацією Microsoft та Ресурсним центром ГУРТ. Мета заходу полягала в тому, щоб забезпечити громадські організації України можливістю налагодити зв’язок із партнерами, дізнатися більше про сервіси, які корпорація Microsoft може надати неурядовим організаціям, показати вдалі приклади застосування IT в діяльності НУО. 8-й День інформаційних технологій для НУО зібрав понад 80 керівників і менеджерів всеукраїнських та регіональних організацій.

Всесвітній день громадської дії

16 травня 2015 року Україна вперше долучилася до Всесвітнього дня громадської дії, який одночасно відбувався в більше, ніж 55 країнах світу. Його ініціатором вже другий рік поспіль є Всесвітній альянс за громадську участь CIVICUS. Люди в усьому світі ділилися думками стосовно «громадського простору», а саме: свободи вираження думок, зборів і асоціацій.

ГУРТ організував Всесвітній день громадської дії, створивши платформу для об’єднання людей по всій Україні шляхом обміну історіями, навичками й накопиченим досвідом. ГУРТ долучив до заходу близько 1500 громадян, запитуючи їх, чи вільні вони говорити, діяти та організовуватися. Ми взаємодіяли з респондентами задля того, щоб вони могли висловити свою думку про громадський простір і підвищити інформованість стосовно свої громадянських прав.

Акція з нагоди Всесвітнього дня громадської дії в Україні охопила 10 обласних центрів, зокрема: Вінницю, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кіровоград, Київ, Одесу, Полтаву, Черкаси й Суми. До організації Всесвітнього дня громадської дії ми залучили 14 регіональних партнерів і 130 волонтерів.

YouthSpark Live

25 квітня 2015 року в Києві відбувся YouthSpark Live. Під час заходу більше 100 молодих людей мали змогу спланувати своє майбутнє в сфері ІТ за ініціативи корпорації Microsoft та Ресурсного центру ГУРТ. Окрім цього, учасники могли обмінятися досвідом й отримати менторську підтримку заради змін.

Надія Васильєва, генеральний директор компанії «Майкрософт Україна»:

Сучасні технології уже давно вийшли за межі розвитку лише ІТ-ринку – вони назавжди змінюють стиль життя людей, трансформують систему освіти, підвищують продуктивність праці і конкурентоспроможність економіки в цілому. Для Microsoft робота в Україні означає не тільки розвиток бізнесу, але й допомогу місцевим громадам та розширення доступу населення та організацій до сучасних технологій. Разом із нашим постійний партнером Ресурсним центром ГУРТ минулого року ми реалізували низку проектів, серед яких щорічна конференція для громадських організацій «Технології заради добра», День інформаційних технологій для НУО, а також YouthSpark Live – захід, що об’єднує молодих лідерів у сфері бізнесу, студентства і громадського сектору, які використовують технології Microsoft для того, щоб реалізувати свій потенціал через інновації. Ми глибоко цінуємо наше стратегічне партнерство з ГУРТом і віримо, що попереду в нас чимало спільних ініціатив, мета яких – дати можливість кожній організації та людині в країні досягати більшого

Тиждень громадської участі

26 вересня 2015 року 11 обласних центрів України долучилися до флеш-мобу «ІнФормуй свою громаду», який ініціював Ресурсний центр ГУРТ у межах Тижня громадської участі, що тривав протягом 21-27 вересня в країнах Центральної та Східної Європи.

Під час флеш-мобу понад 1500 активних громадян із Києва, Харкова, Чернівців, Хмельницького, Івано-Франківська, Чернігова, Тернополя, Вінниці, Полтави, Кіровограда та Сєвєродонецька одночасно збирали символи своїх міст із безлічі фрагментів малюнка з метою привернення уваги та інформування українців про важливість участі кожного у розвитку своєї громади. До організації флеш-мобу «ІнФормуй свою громаду» ми залучили 10 регіональних партнерів і більше 70 волонтерів.

Міжнародний день волонтера 2015

5 грудня 2015 року, в Міжнародний день волонтера, ГУРТ організував Національні консультації «Як інститути громадянського суспільства України можуть підтримати впровадження Цілей сталого розвитку?» . Захід, ініційований Представництвом ООН в Україні, Волонтерами ООН та Ресурсним центром ГУРТ, відбувся синхронно в 11 обласних центрах – Вінниці, Запоріжжі, Києві, Краматорську, Львові, Одесі, Полтаві, Сєвєродонецьку, Харкові, Чернівцях, Чернігові. Захід мав на меті підвищити обізнаність лідерів ОГС про Цілі сталого розвитку, а також донести думку громадськості щодо процесу націоналізації Цілей сталого розвитку до ООН та уряду України. До Національних консультацій ми залучили 15 регіональних партнерів і 300 учасників.