bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

ГУРТ провів національні консультації до Міжнародного дня волонтера: медіа-звіт

5 грудня 2015 року в Міжнародний день волонтера відбулися Національні консультації «Як інститути громадянського суспільства України можуть підтримати впровадження Цілей сталого розвитку?». Ініціаторами заходу виступили Представництво ООН в Україні, Волонтери ООН та Ресурсний центр ГУРТ.

Захід, що відбувався синхронно в 11 обласних центрах – Вінниці, Запоріжжі, Києві, Краматорську, Львові, Одесі, Полтаві, Сєвєродонецьку, Харкові, Чернівцях, Чернігові – мав на меті підвищити обізнаність лідерів ОГС про Цілі сталого розвитку, а також донести думку громадськості щодо процесу націоналізації Цілей сталого розвитку до ООН та уряду України.

Захід відкрив координатор Програми Волонтери ООН в Україні Войтек Хледік: «Щороку 5 грудня ми святкуємо День волонтерів. Цього дня людство відзначає внесок волонтерів у розвиток миру й ті позитивні зміни, які вони привносять в суспільство. У своєму виступі генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй окреслив волонтерство як глобальний феномен, який існує поза будь-якими обмеженнями релігії, національної чи культурної приналежності. Волонтери наслідують принципи солідарності та поваги. Ви краще за мене знаєте, наскільки потужним став волонтерський рух в Україні. Й сьогодні ми зустрілися тут, щоб обговорити, яким може стати волонтерський рух у майбутньому».

«Я не хотів би розповідати про те, яким ООН бачить ваше майбутнє, а хотів би дізнатися, яким його бачите ви. Близько мільйона голосів з усього світу було враховано в процесі визначення 17 Цілей сталого розвитку. Волонтери ООН зустрічалися з людьми навіть у найвіддаленіших куточках планети. Приємно відзначити, що лідери громадянського суспільства організовували панельні дискусії з метою їх обговорення. Хоч лідером у реалізації Цілей сталого розвитку є уряд, однак участь міжнародних, неурядових і волонтерських організацій також є важливою складовою цього процесу. Протягом наступних двох років я братиму участь у консультаціях щодо досягнення Цілей на найвищому рівні, однак перше обговорення відбувається сьогодні з вами і з іншими десятьма містами України. Ми розраховуємо, що ви підкажете нам, які потреби є найпріоритетнішими на локальному рівні по всій країні», – долучився до відкриття заходу координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер. Детальніше дивіться у відео.

«Хочу привітати всіх присутніх із Міжнародним днем волонтера. Й особливо відзначити волонтерів ГУРТа, без яких ми не змогли б ефективно обслуговувати найбільшу в Україні мережу громадських і благодійних організацій, а також лідерів громад. Внесок волонтерів у розвиток нашої країни насправді важко переоцінити», – виконавчий директор Ресурсного центру ГУРТ Богдан Маслич.

Після офіційного відкриття національних консультацій учасники розпочали роботу над визначення найпріоритетніших Цілей сталого розвитку у форматі світового кафе, який фасилітували виконавчий директор Ресурсного центру ГУРТ Богдан Маслич та програмний менеджер Ресурсного центру ГУРТ Мар’яна Завійська.

Учасникам заходу протягом трьох сесій запропонували визначити, які три Цілі сталого розвитку є найпріоритетнішими для України і чому; що організації громадянського суспільства вже роблять і що мають робити для впровадження цих цілей.

Обговоривши запропоновані питання, учасники мали презентувати на широкий загал висновки, до яких вони дійшли. Перша група виокремила значення цілей №4 Забезпечення всеохоплюючої та якісної загальної освіти та заохочення до навчання упродовж життя усіх категорій населення; №11 Сприяння інтегрованості, безпеці, пристосовуваності до змінюваних умов та сталості міст та №8 Сприяння всезагальному й сталому економічному розвиткові, зайнятості населення та запровадженню гідних умов праці для усіх верств населення. «Що стосується якісної освіти, то причиною, чому ми визначили її серед пріоритетних, є неактуальність рівня сучасної освіти. ОГС вже займаються неформальною освітою людей, зокрема молоді, розробляють законодавчу базу, створюють окремі інституції, забезпечують можливості для обміну досвідом», – зауважив голова ГО «Кримська діаспора» Анатолій Засоба. Презентацію групи дивіться у відео.


Друга група назвала найпріоритетнішими цілі №7 Забезпечення доступу кожного до прийнятного за ціною, безперебійного, сталого та сучасного енергопостачання; №9 Побудова стійкої інфраструктури та сприяння сталому розвиткові індустріалізації та впровадженню інновацій і №16 Сприяння розбудові справедливих, мирних та відкритих спільнот. Міркування стосовного того, що вже роблять і мають робити організації громадянського суспільства для реалізації цих трьох Цілей сталого розвитку дивіться у відео.


Третя і четверта групи визначили однакові пріоритети: №3 Забезпечення здорового  способу життя та сприяння благополуччю населення усіх вікових категорій; №8 Сприяння всезагальному та сталому економічному розвиткові, зайнятості населення та запровадженню гідних умов праці для усіх верств населення і №16 Сприяння розбудові справедливих, мирних та відкритих спільнот. З пропозиціями груп ви можете ознайомитися у відео.


За результатами проведення національних консультацій «Як інститути громадянського суспільства України можуть підтримати впровадження Цілей сталого розвитку?» в Києві, найпріоритетнішими трьома цілями для України, є №3 Забезпечення здорового  способу життя та сприяння благополуччю населення усіх вікових категорій, №8 Сприяння всезагальному та сталому економічному розвиткові, зайнятості населення та запровадженню гідних умов праці для усіх верств населення і №16 Сприяння розбудові справедливих, мирних та відкритих спільнот.

«По-перше, ми з’ясували, що в Цілях сталого розвитку, які ми обговорювали, є простір для задоволення потреб різних стейкхолдерів. По-друге, поділилися досвідом того, що вже робимо для реалізації пріоритетних цілей. По-третє, прописали, що ще треба зробити, аби актуалізувати цю тему для України. Особисто для мене важливим є економічне зростання, зокрема розвиток малого і середнього бізнесу, тож буду працювати над цією галуззю», – поділився враженнями від заходу керівник ініціативи «Let's Do It, Ukraine» Роман Британчук.

«Я радий, що ми провели національні консультації в Міжнародний день волонтера. Це перші консультації, які ООН проводить в Україні стосовно впровадження Цілей сталого розвитку. Як на мене, цим ми показуємо, наскільки важливим є внесок і як ми цінуємо залучення організацій громадянського суспільства до процесу консультування і локалізації ЦСР в Україні», – підсумував координатор Програми Волонтери ООН в Україні Войтек Хледік. Дивіться повний коментар Войтека Хледіка мовою оригіналу у відео.

 

#ДеньВолонтера #actioncounts #IVD2015 #GlobalGoals

Posted by ГУРТ: Портал суспільно активних громадян on 8 декабря 2015 г.

Щоб знайти дописи учасників національних консультацій «Як інститути громадянського суспільства України можуть підтримати впровадження Цілей сталого розвитку?» в соціальних мережах, використовуйте хештеги #actioncounts, #IVD2015, #ДеньВолонтера, #GlobalGoals.

Медіа-звіти від регіональних співорганізаторів: 

Ресурсний центр ГУРТ, національний центр суспільної експертизи, протягом 20 років просуває стандарти ефективності серед інститутів громадянського суспільства та сприяє підвищенню впливу ІГС на суспільні перетворення в Україні. В 2010 році ГУРТ ініціював та провів Національні консультації з ефективності ІГС, в яких взяли участь представники національних та регіональних ІГС, донорські структури та корпоративні фонди з Дніпропетровська, Донецька, Львова, Миколаєва, Полтави, Рівного, Черкас, а також експерти європейської платформи CONCORD. На основі отриманих результатів були розроблені глобальні Стамбульські принципи ефективності ІГС

Фото: Сергій Грачов

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 6  - Нi  

Коментарі

Людмила Перевертень   2487 днів тому   #  

Важлива подія!

  •   Пiдписатися на новi
Вікторія Алєксєєнко   2487 днів тому   #  

Подяка - всім волонтерам Укроаїни! Завдяки невтомній безкорисливій праці рідна країна змінюється, і вистоїть в героїчній боротьбі за волю і кращу долю! Дякую!

  •   Пiдписатися на новi
Валерій Петрюк   2477 днів тому   #  

Скажіть будь-ласка, як це проходить захід "Національні консультації «Як інститути громадянського суспільства України можуть підтримати впровадження Цілей сталого розвитку?»" і без попереднього широкого інформування громадянського суспільства, ГО без запрошення ЗМІ? Це, особливо стосується Чернівців. Складається враження, що подія потрібна була тільки для галочки, або "грантоїдів", які не бажають навколо себе бачити справжніх волонтерів. Як можна говорити про реалізацію мети підвищити обізнаність лідерів ОГС, якщо широкі кола громадськості не були залучені? В ЗМІ Чернівецької області жодної інформації про захід, тільки на сторінці Чернівецька обласна громадська організація “Буковинська агенція регіонального розвитку”.

  •   Пiдписатися на новi
Катерина Полякова   2477 днів тому   #  

Доброго дня, пане Валерію! З Чернівцями була дещо форс-мажорна ситуація. Але захід все ж таки відбувся. Зі свого боку ми робили три розсилки на цю тему (кожна охопила понад 23,5 тисячі людей), публікували низку матеріалів напередодні заходу, сповіщали про нього в наших соціальних мережах. Волонтери ООН також поширювали інформацію своїми каналами. Загалом в 11 обласних центрах до обговорення в форматі світового кафе нам вдалося залучити понад 300 представників ІГС.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.